Тайни и загадки .

За всичко, което няма място в другите раздели

Re: Тайни и загадки .

Мнениеот lazar68 » Вто Май 15, 2018 12:00 am

Та, да събудим една заспала, но много сериозна тема ...
Конспирации или ... не съвсем.
Правя връзка с линка качен от Никмаги в друга тема https://novotopoznanie.com/golemiat-izh ... odalzhava/ и написаното пак в същата тема от мен: " Бачо, ако не станат някакви глобални катаклизми ( а дано, ама надали)..." viewtopic.php?f=23&t=219
Едва ли има нормален човек, който да не забелязва огромните аномалии в климата и увеличаващите се прогресивно бедствия в глобален мащаб?!?
Сняг в Сахара, исторически наводнения, земетресения, изригване на вулкани,урагани, торнадо, унищожителни градушки, температурни рекорди, сливане и изместване на сезоните. Изреждането може да продължава още няколко реда!
Ще се намерят хора, които ще кажат - "Това се е случвало и друг път. Нищо ново под слънцето" и ще са частично прави. Обаче всичко изредено от мен се е случвало в миналото през големи интервали от време или определена цикличност. Днес, всички изброени бедствия са силно компресирани във времето.
Кои са причините, едва ли някой ще ни каже истината?!? Факт е, че всички баровци строят убежища. Останалите си пием ракийката със салатка.
Едно е сигурно, всички усещаме последиците и това ще е само началото ( дано не съм прав и всичко е само конспирация, а баровците просто са хвърлили едни милиони на вятъра...)!
Аватар
lazar68

Images: 14

Мнениеот jokko1 » Вто Май 15, 2018 6:31 pm

Лазе яж,пий и си носи новите дрехи.
За убежища и куфари за края на света така или иначе немаме кинти.
Напъни се. Помисли малко!!!
Аватар
jokko1

Images: 3

Мнениеот nikmagi » Вто Май 15, 2018 8:15 pm

jokko1 написа:Лазе яж,пий и си носи новите дрехи.
За убежища и куфари за края на света така или иначе немаме кинти.

Джоко, и аз мисля като теб. Много сме дребни за да променим нещо. Каквото е писано да стане - ще стане.
Най-много дойде ли края на света, на другия ден като изтрезнеем да видим какво е останало. a1a1a
nikmagi

Мнениеот jokko1 » Сря Май 16, 2018 6:45 pm

Абе аз и ти сме лесни.Ама на другите където им висят шефове над главата ще им се наложи и да го отработват некоя събота.
Напъни се. Помисли малко!!!
Аватар
jokko1

Images: 3

Мнениеот nikmagi » Чет Юли 12, 2018 9:55 pm

nikmagi

Мнениеот lazar68 » Пет Юли 13, 2018 12:47 am

nikmagi написа:https://www.youtube.com/watch?v=QYrpR5ELzGw

Ники, гледах клипа преди няколко дена и точно се чудех дали да го метна тук.
Има мааалко разминаване с други твърдения ( не мои :) ). В този клип се твърди, че НАСА никога не е предоставяла образци от лунни проби, на нито една лаборатория по света, тоест нямат такива проби, следователно всичко е лъжа...
Обаче - и сега четни внимателно ТУК: https://nauka.bg/2011/40/Lunni-probi-v- ... i-2011.pdf
Като свършиш с лунните проби за които в клипа се твърди, че НЕ съществуват, четни внимателно и тук: http://www.cosmos.1.bg/portal/2014-10-2 ... azatelstva
Има цяла поредица от статии< а най-лесно е да се разходиш до Националния природонаучен
музей. Ако там има лунна проба предоставена от САЩ и НАСА, то поне част от твърденията на този клип също са ЛЪЖА.
Аватар
lazar68

Мнениеот Ouzoman » Пет Юли 13, 2018 3:21 pm

Личното ми мнение е, че играта е била много голяма, за да стигне истината до малки хора като нас в обозримо бъдеще.
Но, че има нещо гнило, пак лично аз - не се съмнявам.

Може да е имало пилотирано кацане, пък радиацията да е повредила снимките и от НАСА да са решили да си направят дублаж в Невада, за да им е пълна славата, изпускайки звезди, следи от кацането, размери на земята и т.н.
Може пробите да са взети от сонда или генерирани в лаборатория и цялото да е постановка.
Няма кой да сравни нещо дали е оригинално без да има образец от същото и т.н.

Единственото, в което съм сигурен е, че и САЩ, и СССР си знаят истината, и че ако има фалшификация - руснаците участват в нея.
По принцип, не съм конспиративно настроен, и вярвам само в конспирации свързани с фармацевтичната промишленост 111
Аватар
Ouzoman

Images: 10

Мнениеот nikmagi » Пет Юли 13, 2018 10:03 pm

lazar68 написа:............четни внимателно и тук: http:...........

Лазо, винаги чета внимателно и ако щеш вярвай и по няколко пъти. За съжаление "Независими доказателства, че човек е бил на Луната!" не видях. Стилът в който е написана тази статия е същият както и на други статии подкрепящи "кацането". На мен ми е до болка познат. Винаги общи приказки и задължително избягване да се коментира конкретни факти и технически неща.
Толкова неща съм пуснал, че вече не ми се коментира. Който е подготвен технически може и сам да си отговори.
nikmagi

Мнениеот jordanovj » Съб Юли 14, 2018 5:46 am

След мисиите на НАСА образци са подарени на всички Академии на науките. Микроскопските препарати показват уникални материали /скални/, които не са възможни на Земята-абсолютно никакви промени на минералите, което говори за условия ма формиране без въздух и вода. От друга страна никой още не е успял да синтезира изкуствено достатъчно добри аналози на магмени скали. Същото се отнася и за реголита от съветските сонди/луноходи/. Като петролог аз нямам обяснения на тези факти, ако приемем гледната точка на Световната конспирация... Образци от лунни скали и реголит има изложени в Природонаучния музей в Центъра на София.
jordanovj

Мнениеот jordanovj » Съб Юли 14, 2018 6:40 am

Нещо, което пропуснах, е уникалното насищане на лунните материали с тежките изотопи на водорода. Това при земни условия не е възможно дори теоретично. Между другото, това се смята за сериозна енергийна перспектива за Земята на основата на реакция на безрадиационен ядрен синтез, в разработката на който има напредък. Една от важните задачи на огромните съоръжения /синхрофазотрони, колайзери и т.н./ е свързана с тая възможност, а на Луната се гледа като източник на гориво.
jordanovj

Мнениеот Vlad Tepes » Нед Юли 15, 2018 11:35 am

всички конспиративни теории срещу нашите американски "приятели" са безпочвени !

Едно от многото доказателства :

https://www.youtube.com/watch?v=Rr8ljRgcJNM

Howgh !
Аватар
Vlad Tepes

Images: 34

Мнениеот nikmagi » Нед Юли 15, 2018 9:31 pm

jordanovj написа:.........образци са подарени на всички Академии на науките. Микроскопските препарати показват уникални материали /скални/, които не са възможни на Земята-абсолютно никакви промени на минералите,...............

Г-н Йорданов :bow: . След Вашия пост, трябва да мълча, ама тогава няма да съм си аз. 999721
Някакви скални образци, колкото и да са уникални не са доказателство, че мисиите до Луната са реалност. С технологиите от 1969 год. вероятността от успешна мисия клони към нула. Ако скалните образци са с извънземен характер, то това най-вероятно е от метеорити.
Най-големият проблем за НАСА е да намери достатъчно метеорити за да може да раздава като доказателство за "кацането". Предполагам че са решили този проблем като са се свързали с БАТСЗМ. a1a1a
nikmagi

Мнениеот lazar68 » Нед Юли 15, 2018 11:14 pm

nikmagi написа:... Ако скалните образци са с извънземен характер, то това най-вероятно е от метеорити.

Ники, образци от метеорит и лунен образец, могат да бъдат разграничени от всяка уважаваща себе си лаборатория.
Само да вметна - освен американски лунни проби, такива са предоставени на България и от братският СССР. Годините са горе-долу сходни. Явно технологиите на късните 60, ранните 70 години са го позволявали и за двата лагера. Не знам, доколко си запознат или си склонен да се довериш на Вангелия Гущерова ( Ванга), но ... : „Аз наблюдавах космонавтите, които първи стъпиха на Луната. Те не ви разказаха колкото синапено зърно от онова, което видяха там“
Точно тази версия от всичките "конспирации" се опитвам да защитя. Защо..., няма значение. Дали има сниман клип в Холивуд, най-вероятно - ДА. Ще се опитам да изложа своята гледна точка, като изобщо нямам претенции за достоверност. Спомняте ли си скока от стратосферата на Феликс Баумгартен?
Целият репортаж беше обявен за директен, НО си признаха, че го излъчват с няколко минути ЗАКЪСНЕНИЕ!!! Сещате се защо. Няма как да се пусне в директен ефир онази "малка" крачка на човечеството, зад която НЕ ЗНАЯТ какво или кой може да ни "намигне". Е, някой вероятно е ЗНАЕЛ ;) ...
Пак да го напиша - "Знам, че нищо не знам." И никога няма да сбъркам с това твърдение!
Изкушавам се да напиша в публичното пространство неща, които съм виждал лично и които по принцип са достъпни в мрежата за тези, които търсят, но... предпочитам да обявя " пас". Само да попитам - мислите ли, че всичко, което ни се представя за истина е самата ИСТИНА?!? Мислите ли, че ни управляват тези, които си мислим, че "избираме"?!? Вярвате ли в Дядо Коледа?!?
Ай наздраве! 111
Аватар
lazar68

Мнениеот jordanovj » Пон Юли 16, 2018 7:01 am

Още един трудно обясним факт от "конспиративната" гледна точка-как е монтиран отражателя на лазерен лъч на повърхността на Луната, чрез който се измерва точното разстояние между Земята и Луната във всеки избран момент. Технологиите през 60-те години бяха достатъчно добри за осъществяването на такава мисия. Друг въпрос е, че това се е правило с много по-голям риск и разходи, отколкото би се правило днес.
jordanovj

Мнениеот lazar68 » Вто Юли 17, 2018 1:16 pm

" Смъртоносният приятел Ж" - или какво са знаели древните индийци и Парацелз за свойствата и приложението на живака, което съвременната наука не може да постигне...
Много интересен клип и много информация за съседа на златото в менделеевата таблица:
Клипът е на руски език
Аватар
lazar68

Предишна

Назад към Офф топик