Странджа не пуска на всеки

Странджа не пуска на всеки

Мнениеот jokko1 » Нед Сеп 16, 2018 5:57 pm

Банда бях за пореден път на Ахтопол. И понеже със слънцето нещо не се разбираме в последно време жената на плажа аз по деретата.Не знам за другите как е било ама на мене Странджа не ми бутна ама хич.
Папия дере след Варвара посока Ахтопол на новия мост.На около 500м. от пътя проби от коритото нищо.По дълбоко почна да излиза една сиво зеленикава глина пак нищо.В едни корени пак познатата гледка.От 10 лигена нито една светулка.
Следващото дере посока Ахтопол на 200-300м. след един десен завой наличие на злато но поне за мен не си заслужава.Вода има но защото я пуска един преливник от водопровод.
Следващото дере на къмпинг Делфин вода има до някъде на горе после изчезва пак идва от преливник злато ядец.
След Синеморец Бутамята сухо на барут комари обаче щедро аерозолите против комари не вършат никаква работа.Граничарите ме светнаха работа вършат само шапки с мрежа като на пчеларите.
Бродилово след селото под моста на Велека няколко светулки колкото да не съм капо и това от около 10 лигена.
Дерето преди Бродилово 5-6 лигена нищо.
Бях решил че нещо съм се бъгнал.И айде днеска на Искъра пред къмпинга. От половин кофа пресята през кошчето 10-15 ситни.Успокоих се не съм се бъгнал просто Странджа ме пореза.
Напъни се. Помисли малко!!!
Аватар
jokko1

Images: 3

Re: Странджа не пуска на всеки

Мнениеот bogi » Чет Сеп 20, 2018 2:44 am

Бат Джоко, на непознат терен няма как да се случат лесно нещата.То които си познава терена си го бачка.И 200 легена да направиш като не си на точното място и викаш бах мааму нали много добро било тука ?! А некой на 500 метра от теб може да вади кила.Не си се бъгнал ама не си и уцелил местото.Ако направиш още един поход може и да се променят нещата, ама пак е хубаво някой местен да даде насока иначе напъна е голем.
Изкуственият интелект е нищо на фона на естествената глупост !
Аватар
bogi

Мнениеот hunter » Пет Сеп 21, 2018 3:41 pm

jokko1 написа:Банда бях за пореден път на Ахтопол. И понеже със слънцето нещо не се разбираме в последно време жената на плажа аз по деретата.Не знам за другите как е било ама на мене Странджа не ми бутна ама хич.
Папия дере след Варвара посока Ахтопол на новия мост.На около 500м. от пътя проби от коритото нищо.По дълбоко почна да излиза една сиво зеленикава глина пак нищо.В едни корени пак познатата гледка.От 10 лигена нито една светулка.
Следващото дере посока Ахтопол на 200-300м. след един десен завой наличие на злато но поне за мен не си заслужава.Вода има но защото я пуска един преливник от водопровод.
Следващото дере на къмпинг Делфин вода има до някъде на горе после изчезва пак идва от преливник злато ядец.
След Синеморец Бутамята сухо на барут комари обаче щедро аерозолите против комари не вършат никаква работа.Граничарите ме светнаха работа вършат само шапки с мрежа като на пчеларите.
Бродилово след селото под моста на Велека няколко светулки колкото да не съм капо и това от около 10 лигена.
Дерето преди Бродилово 5-6 лигена нищо.
Бях решил че нещо съм се бъгнал.И айде днеска на Искъра пред къмпинга. От половин кофа пресята през кошчето 10-15 ситни.Успокоих се не съм се бъгнал просто Странджа ме пореза.

На 20 метра от пътят между Къмпинга и Цариградско, на 50 санта надолу, излизат по стотина+ златинки на латексова кофа 25-ца спесят материал.
Люспесто. Средно това.
Рекордите са далеч нагоре. На снимката, точно над глината , там е интересното.
Не съм от хайваните, дето крият къде има условия за хобито. Не познавам забогатял от това, с улей или драгичка.

НО ... за да си отвори човек едни 2 квадрата за работа, ще трябва да поизхвърли кубик ялово. Стига да знае откъде е минавало старото корито, да познава дали вече не е изработено, че много народ копаха там преди няколко години, направо казано да познава реката там.
Пускам снимка, да видите структурата, но ще дам линк, че нещо с ВВ кодовете не ми я отварят директно

http://kamenistia.snimka.bg/nature/natu ... 756675.big
Аватар
hunter

Images: 2

Мнениеот jokko1 » Съб Сеп 22, 2018 7:06 pm

Боги може да съм попаднал на нов вид дерета непознати за мен. Никога не съм попадал на дере където едни примерно 50-100м пуска после 500м. няма нищо след това пак има и те така.Преди време бях чел нещо подобно но дори не мога да си го представя как така водата като придойде здраво няма да разхвърля поне ситното по цялото протежение на дерето.
Разбира се ако дадено дере има някакъв крайно малък водосбор и не може да събере голяма вода а пък то сече някакъв стар погребан разсип би могло да се получи нещо такова .Само че тези дерета които описах въобще не са такива когато в тях има вода има много вода.
И айде някое нека да е от този първият тип е та всичките изброени ли са еднакви? Шантава работа.
Както и да е. Голяма заслуга имат и комарите.Когато не намираш нищо а комарите даже ги дишаш поне аз не съм много настоятелен и мерака бързо ми минава.
Хубавото е че имам един приятел с къщичка във Варвара и мисля пак да се пробвам когато няма да има комари. Абе отказвани нема!!!
Аватар
jokko1

Мнениеот nikmagi » Вто Сеп 25, 2018 7:47 pm

jokko1 написа:.............. просто Странджа ме пореза.

Трябва ти кадем от странджанка.
nikmagi

Мнениеот bogi » Вто Сеп 25, 2018 11:56 pm

jokko1 написа:...Никога не съм попадал на дере където едни примерно 50-100м пуска после 500м. няма нищо след това пак има и те така...

Е те тука можем да те оборим, тва само за нашият край откъдето имам впечатления и то не дере ами река и то няколко...хилядолетни и доказано златоносни.Има участъци 7-8 метра дава, след тях с километри няма нищо(изключение са еденичните златинки).Нема лев, нема десен бряг просто нема.... е те там е квото има у тия 7-8 метра, може пак да излезе след няколко села нещо си, но основната концентрация е там дето аз я знам и е изработена отдавна.Личното ми виждане по въпроса е, че тия реки и дерета нищо ново не носят, не зареждат вече.Всичките златоносни фактори като дробене на скали и трошене на камъняци, денудация и тн. отдавна са приключили.Майката природа си е свършила работата преди няколко хиляди години, ресурсите са изчерпани, после извадено... издухано към устията и бог знае още какво.Остават само дълбоките залежи.Викаш нема да начин да нема и микрон разхвърлян.Има го.Там е и не само микрона, ама лежи под половин метър ялов материал и като се дигне нивото само се пресортира яловия материал отгоре.Ама аз късно се усетих, че тия повърхностни проби дето ги прайме са ташак, който разбира копа дълбоко и горното не го интересува, ама пак се иска опит и набито око за да знаеш къде да копнеш.А ти не си от вчера и съм сигурен, че знаеш много добре къде да бръкнеш, ако не намираш значи си нема баш там... или е нагоре или надолу, а най-вероятно и по закона на Мърфи е на метър, два дълбоко.
Изкуственият интелект е нищо на фона на естествената глупост !
Аватар
bogi

Мнениеот jokko1 » Нед Сеп 30, 2018 4:01 pm

Боги нема нужда да ме оборваш мене и така си ме е яд. Колкото до копането на 2-3м. нема как да стане. Тия дерета за които писах вървяха само на скала материал за промиване се задържа само по вировете и цепките.Абе както писах шантава работа.
Аватар
jokko1

Назад към Златоносни райони