Има ли злато на Дунава???

Има ли злато на Дунава???

Мнениеот Ivailo04 » Нед Авг 19, 2018 10:12 am

Понеже се натъкнах в ютюб на клипчета от дунавския регион и от видиннският.Въпросът ми е дали има злато на дунава.Чувал съм че там може да се премята по 3 кубика на час.При средна работа от пет часа това прави 15 кубика.Ако примерно от кубик излиза 0,3 =това може да са 5 грама на ден.
Има ли изобщо нещо такова и ако има дали ако направя подобна драга като Раптор 3 монстър ще има успех. :yep:
Благодаря предвариелно. :D
Ivailo04

Re: Има ли злато на Дунава???

Мнениеот daneto00 » Нед Авг 19, 2018 1:20 pm

Злато има,но невярвай на всичко което гледаш.Аз съм гледал в нета българи с леген да вадят по три четри грама на ден
С някой грам да се подпрем килограмите да съберем
Аватар
daneto00

Мнениеот Ivailo04 » Нед Авг 19, 2018 2:14 pm

Да,виждал съм такива клипчета.За мен не са реални.
Бих искал да отида и да проверя сам ,но не мога защото живея прекалено далеч.Ще видя.Може би другото лято юни месец може и да отида да преметна 50 кубика за седмица да видя какво ще излезе. :yep: 362776
Дано да има успех. 999721
Ivailo04

Мнениеот jokko1 » Нед Авг 19, 2018 6:00 pm

Дане тоя с многото грамове на ден не е обикновен Българин.
Човеко е МОНТАНСКИ Българин те там са бам-башка.
Ивайло Дунава май ще излезе много златоносна река но винаги има едно но.
До колкото аз схващам нещата колкото повече са кубиците толкова по трудно става да хванеш златото което ще мине през драгата.Лоша работа.
Както повечето Българи за да несъм по назад и аз на свой ред се имам нещо малко гениален и съответно имам идея как да барна Дунавското злато.Но пак това НО!!! Идеята ми към днешна дата ми идва малко скъпичка.Ега ми влезнат от някъде някакви въздушни кинти и да пробвам ама на дали.
Успех
Напъни се. Помисли малко!!!
Аватар
jokko1

Images: 3

Мнениеот daneto00 » Пон Авг 20, 2018 12:20 pm

Жорка много си прав
Аватар
daneto00

Мнениеот Ivailo04 » Пон Авг 20, 2018 3:01 pm

Няма да стане работата.Ясно е .То ако ставаше всички да са милионери.Като се замисля ще е по добре да ходя по Странджа на Вършило.Там имало и пускало доволно на места.
Пак да си припомним фразата:
"капка по капка-вир,вир по вир-язовир,язовир по язовир-море." :yep:
Ivailo04

Мнениеот bogi » Пон Авг 20, 2018 5:54 pm

Ivailo04 Не си първият, които прави тия сметки.Злато има в Дунав! Тия 15 кубика са много сладък мираж.За да извадиш 0.3 на кубик от Дунав означава, че в разсипа трябва да има най-малко 0,6-0,7.Второ ако миеш по 3 кубика на час на финала няма да имаш и една десета, повервай ми !
Може да стане номера ако миеш кубик на 3-4 часа и на всеки час переш стелките.Ще изкараш 0.3 на кубик...сигура.Как ще го извадиш от магнетита после е друг въпрос.Има петна доста набогатени но не се срещат често.За да работиш на Дунав се иска много опит и здраво дупе.Не бих ти препоръчал да се захващаш, ако не си наясно с машинериите.
Преди да правиш или купуваш каквото и да било вземи си легенчето и се разходи из Дунав.Ако не намериш златинки при пробите значи не си готов за там.
Аз съм много доволен от Дунава обаче има една особеност и тя е, че златото не е в пясъка, златото е във водата.Откакто смених драгата с въдица се родих gfddd
Прибирам се отпочинал с кеф и нищо не ме боли, тук там и с някой рибок за мезе.
Така, че на въпроса ти... Има ли злато в Дунава ? Целият Дунав е златен !
Изкуственият интелект е нищо на фона на естествената глупост !
Аватар
bogi

Мнениеот jokko1 » Пон Авг 20, 2018 5:57 pm

Не се отчайвай.Работата може да стане.Но за пореден път ще се потвърди поговорката пари при пари отиват.И за да е по гадно има си и правило. Малкото при многото отиват.Както написах по горе ако има кинти за финансиране на мероприятието има и реален шанс за успех.
А сетих се и за друга поговарка.Мерак с пари се гаси.
Останалото е хоби.
Аватар
jokko1

Мнениеот Ivailo04 » Пон Авг 20, 2018 7:20 pm

Прав си.За тази голяма река ще трябва и голяма драга,която може да се чисти на 5 кубика с минимални загуби.
Аз не искам злато ,за да го продавам.Искам да инвестирам в него и да го пазя за черни дни. 362776 :D
Все пак ви благодаря. :yep: hggggh
Ivailo04

Мнениеот daneto00 » Пон Авг 20, 2018 9:12 pm

Ivailo04 написа:Прав си.За тази голяма река ще трябва и голяма драга,която може да се чисти на 5 кубика с минимални загуби.
Аз не искам злато ,за да го продавам.Искам да инвестирам в него и да го пазя за черни дни. 362776 :D
Все пак ви благодаря. :yep: hggggh

Ти ходил ли си досега за злато на река
Аватар
daneto00

Мнениеот lazar68 » Пон Авг 20, 2018 9:35 pm

Ивайло, най-добре за златото на Дунав могат да те ориентират Момчил и Марио, ама отдавна не съм ги срещал из форума gfddd .
Боги също е много в час и спокойно може да му се довериш. От тях знам, че дунавското злато е голям "прахоляк" и не е лъжица за всяка уста, съответно изисква и много прецизна техника и умения. За едно си прав - всеки, който може да си го позволи, да НЕ продава златото изкопано с къртовски усилия и много пот. В днешно време златото означава пасивна СИГУРНОСТ, а много скоро може да се окаже ДЖАКПОТ. Светът е в криза и тя тепърва ще се разгръща, а златото е най-силно във времена на кризи, войни и несигурност. За съжаление цената му ще расте... ( кой разбрал, разбрал).
ПС: Малко в сферата на конспирациите - точно защото златото от време оно е символ на успех, власт, сигурност и НЕЗАВИСИМОСТ, ще дойдат дни, в които търговията и притежанието на злато от обикновените хорица ще бъде забранено и криминализирано. Да видим дали ще позная gfddd ?!? Прогноза за близките десетина години ( който е жив и здрав)...
Аватар
lazar68

Images: 14

Мнениеот jokko1 » Вто Авг 21, 2018 3:44 pm

Ивайло големата драга на Дунава поне според моя скромен опит ще ти свърши точно никаква работа.
Дането май ще излезе прав.Набирай скорост и опит на по обикновени места.За тях и ние бихме могли да ти бъдем по полезни.
Дунава е голяма хапка с нестандартен вкус.
Поздрави.
Аватар
jokko1

Мнениеот Ivailo04 » Вто Авг 21, 2018 5:25 pm

Ясна е работата - на Дунава няма да се ходи.Предпочитах го ,защото достъпа е лесен.
Искам само да попитам:
Ще започна с просто един улей да намеря реките, да наптрупам опит.Та въпосът ми е дали улея да е от нераждавейка или от алуминии и от къде да си купя валцова мрежа и стелки ,за да мога и микронно злато да хващам :bow:
Ivailo04

Мнениеот daneto00 » Вто Авг 21, 2018 6:48 pm

Иво аз в момента съм много близо до тебе заради това те попитах дали си търсил злато досега
Аватар
daneto00

Мнениеот Ivailo04 » Вто Авг 21, 2018 8:59 pm

Водиха ме преди 3 години.От тогава съм запален.От тази година съм се навил да отида на всяка цена.Нов съм. gfddd gfddd
Миналата година ходих на Боснек ,но не намерих нищо. :?: :?:Слет това осъзнах къде ми беше грешката .Понеже когато отидох за първи път ,човекът който ми показа как става беше на много добро място в Стара планина.Беше 3-4г.на кубик.
Та сега съм се наел да си правя улей ,за да мога да навлеза в занаята и поне след няколко излизания да имам около 3-5 грама ,че много ми радва окото.
Само да почертая че съм 04 набор.
Ivailo04

Мнениеот daneto00 » Вто Авг 21, 2018 11:00 pm

Попаднал си на точното място тук при нас шарлатани няма
Аватар
daneto00

Мнениеот Ivailo04 » Сря Авг 22, 2018 8:44 am

:yep: сега с какъв материал ще ми препоръчате да направя улея?
Ivailo04

Мнениеот daneto00 » Сря Авг 22, 2018 9:22 pm

Мойте са от поцинкована ламарина,зависи от големината се определя и дебелината на ламарината.Други ги правят от алуминиева но тя е по скъпа.
Аватар
daneto00

Мнениеот Ouzoman » Чет Авг 23, 2018 2:51 pm

С този набор ще изпуснеш най-добрите страни на златаруването a1a1a
Аватар
Ouzoman

Images: 10

Мнениеот Ivailo04 » Чет Авг 23, 2018 5:29 pm

Ouzoman написа:С този набор ще изпуснеш най-добрите страни на златаруването a1a1a

Всеки вижда сам нещата от своя гледна точка :yep: ertgg
Ivailo04

Мнениеот jokko1 » Чет Авг 23, 2018 5:40 pm

Най евтино ще бъде от подцинкована.Достатъчно евтино ще бъде от алуминий или неръждавейка купени от скрапа.Най леко ще бъде от алуминий.Важно е да бъде леко ще го разбереш с пълна сила когато го помъкнеш цял ден из деретата.
Има достатъчно написано как се прави улей и също така и доста снимки както в темите така и в обявите за продажби.Гледай чети и крадни на воля.
Преди да правиш каквото и да е напиши какво си измислил и драсни някаква картинка.Всеки от нас ако види някаква грешка в проекта ти ще ти я каже.Най кофти е да направиш нещо грешно и после да го преправяш.
Успех.
Аватар
jokko1

Мнениеот jokko1 » Чет Авг 23, 2018 5:43 pm

Не му се впрегай на Узото .Най вероятно няма да се сетиш какво има в предвид.Няма място за гледни точки има проста физиология и ти по никакъв начин не можеш да промениш това.Няма как.
Аватар
jokko1

Мнениеот Ivailo04 » Чет Авг 23, 2018 5:46 pm

Благодаря. hggggh Утре ще направя на лист как съм го замислил и ще пусна да кажете по едно мнение.
Ivailo04

Мнениеот nikmagi » Съб Авг 25, 2018 3:14 pm

Ivailo04 написа:...........Аз не искам злато ,за да го продавам.Искам да инвестирам в него и да го пазя за черни дни..........

Ако искаш да инвестираш за черни дни по-добре си купи земя. Златото не е добър вариант за черни дни. Аз имах кратък период, в който си мислех като теб, ама бързо се отказах.
nikmagi

Мнениеот r.petkov » Съб Авг 25, 2018 10:29 pm

Три кубика на час с трицолов , отново има смях в залата , това означава ,че ако стъпиш на ПЯСЪКА стоиш на едно място и дърпаш около теб след 20 минути трябва да си се удавил а за да хванеш злато от такъв дебит на дунава драгата ти трябва да е с дължина някъде от Лом до Видин .То ако беше толкова переспективен и възможен дунавския златодобив всички багеристи щяха да са там.Къде изчезнаха понтонаджиите с многото кубици що не покажат нещо от дунава , или ги е страх да не отиде някой да им го извади а може да ги е страх и да не станат за резил.Злато е останало където няма пътища , и пак трябва да го търсиш на определените места.Колегата е млад и без значение как ще започне ако е упорит и практикува редовно след пет години ще е горе долу запознат със златарството.
Аватар
r.petkov

Следваща

Назад към Златоносни райони