Въпрос към Дунавските майстори

Драга, тромел и друг вид техника за напреднали златотърсачи

Въпрос към Дунавските майстори

Мнениеот jokko1 » Пон Юни 11, 2018 6:51 pm

Колеги предстои ми едно Дунавско предизвикателство.И понеже никога не ми се е случвало да работя по Дунава ми трябва малко помощ. Каква част от изкопания материал примерно 1кубик ще остане с едрина под 5мм.? Осъзнавам че въпроса не може да има точен отговор за това и не очаквам такъв.Очаквам ако може няколко отговора за няколко различни места за да добия някаква представа ако изводите са ми грешни си остава за моя сметка.
Предварително благодаря.
Напъни се. Помисли малко!!!
Аватар
jokko1

Images: 3

Re: Въпрос към Дунавските майстори

Мнениеот vis » Вто Юни 12, 2018 6:55 am

Не съм майстор,но от пробите видях , че сътношението варира от 50на50 в горните 10- 15 см и надоло става 80 -20 в полза на финния пясък.
vis

Re: Въпрос към Дунавските майстори

Мнениеот bogi » Вто Юни 12, 2018 6:01 pm

Жоре бате тоа Дунав мамата си трака.Предимно е средна баластра на места до едра.Твърдо съотношение няма как да се даде , но 50 на 50 е добър ориетир.Терасите са в постоянно движение нищо, че отгоре изглеждат неподвижни.Постоянно се променя в дълбочина състава..чакъл, пясък, глина.Ако ходиш копай макс до 20см. по надолу е безмислено но ако ти се копае опитай и сей на 3мм.По голяма златинка от 1мм няма да намериш.Задължително бавна и спокойна водичка, нищо да не се плиска.Всякаква турболенция ще доведе до люти псувни на финала.Проби ако правиш на леген...преконцентрирай по 5-6 лопати иначе може и златинка да не видиш.
Изкуственият интелект е нищо на фона на естествената глупост !
Аватар
bogi

Назад към Съоръжения за добив на самородно злато