Каква помпа трябва като за начало

Златарски корита, ръчни помпи, стелки и др.

Re: Каква помпа трябва като за начало

Мнениеот r.petkov » Пет Авг 10, 2018 9:12 pm

Сигурно трябва да мине известно време за да стане еднородна смес затова и алк. градус се променя след време въпреки , ги смесвам при 20гр. температура както е по книгите, вероятно и това оказва влияние за точния градус на алкохола.А сега за помпите , случва ми се понякога по време на работа да се опитва да прекъсва без да гасне , предполагам не е от центровка защото си пали от първия път. Възможно ли е ако има вода в резервоара да е от това ,че гледам на дъното му се виждат няколко капки.
Аватар
r.petkov

Мнениеот keymaker » Съб Авг 11, 2018 8:12 am

Румба, източи чашката на карбуратора в чист съд и виж дали има вода и там. Смени и свещта тя е консуматив . Водата от резервоара може да я смесиш с бензина с добавяне на спирт мин. 90 %-тов .
Въртим,сучем и пак до спирта опряхме, lllaq
Професионално Озеленяване
Поливни системи Rain Bird
Ремонт на градинска техника (МГССТ)
Авто услуги/Гуми.
О879 З14 ЗЗ7
keymaker

Мнениеот r.petkov » Съб Авг 11, 2018 3:56 pm

Не смея да пипам карбуратора ,че ще направя някоя беля , сега като излизах последният път не се чу за деня припукване и си работеше перфектно. Като загасне поради свършване на горивото на дъното все пак остава малко бензин и тогава виждам капките вода , японеца го е направил така може би с цел да не влиза в карбуратора а да остава на дъното на резервоара. За да има такъв ефект обаче помпата е желателно да е в хоризонтално положение а ние по тези чукари ги лашкаме безобразно във всякакви посоки.Винаги зареждам от еднолитрови прозрачни шишета и преди да сипвам гледам дъното за налична евентуално вода но и това не е гаранция , обикновенно я забивам по разни храсталаци за да е на сянка сутрин роса , завали дъжд и после капе и пак може да влезне вода . Сега докато е топло мисля да я обърна на обратно и да излея на макс горивото ще я оставя с отворена капачка на слънце да изсъхне резервоара и ако продължи да припуква вече ще се прегледа и карбуратора , предполагам трябва да има пробка за източване , свеща е нова и е качествена.
Аватар
r.petkov

Мнениеот keymaker » Съб Авг 11, 2018 7:07 pm

Има си пробка карбуратора, не това болтче най отдолу а другото ,което е малко накриво. Спирта също е вариант така или иначе бензините са със съдържание около 6% а тия двигатели са мислени до 35% алкохолни примеси , да не говорим за северна америка където има места с изискване бензините да са мин Е60 ( 60 % алкохол).
Професионално Озеленяване
Поливни системи Rain Bird
Ремонт на градинска техника (МГССТ)
Авто услуги/Гуми.
О879 З14 ЗЗ7
keymaker

Мнениеот S.A.S » Съб Авг 11, 2018 7:57 pm

Малко градус и тематавърв.всичо се случва по барите може да бачкаш на1м пласт може да паднеш на 2и и от горе.както казва Румен зависи от помпата инж. и целия филм кои как му верва.
Ние в този форум преобразуваме вакума в истински вакум и добиваме глуона плазма!
Аватар
S.A.S

Мнениеот jokko1 » Нед Авг 12, 2018 2:51 pm

Бачо твойта питанка е с много низвестни.Карай си така докато спре после ще я мислиме.Те тия проблеми където ту ги има ту ги няма са най тегавите щото не можеш да хванеш от къде идва мизерията.Когато обаче спре много то неизвесните отпадат и после е лесно.Гледай да има масло и да няма гадни шумове другото са бели ядове.В най лошият случай да ти прецака излизането.Случва се.Пишеш го туризъм и береш я шипки я къпини или каквото там има.
Напъни се. Помисли малко!!!
Аватар
jokko1

Images: 3

Мнениеот r.petkov » Нед Авг 12, 2018 3:31 pm

Жоре донякъде си прав но все пак е добре поне консултация да направиш и ако може овреме да се реагира та да няма изненади .Влачиш катуна на разтояния надаш се да свършиш добра работа и като ти върже ръцете не е много приятно , за да те гледа тя и ти трябва да я гледаш и да се грижиш за техниката а понякога съвсем дребни неща може да ти създават проблеми.Тази помпа най вероятно ще ме надживее , работи безотказно , няма шумове от луфтове колкото и да я товариш двигателя работи устойчиво ,с нея правя до 3 кубика на ден при по лек нанос но пък е два пъти по тежка от другата едноцоловка която си е детска играчка.Дето викаш ще карам докато сама не си покаже болното място.
Аватар
r.petkov

Мнениеот jokko1 » Сря Авг 15, 2018 6:59 pm

Бачо верное че всички искаме като зафанеме някаква работа да ни върви гладко ама по някога.Ядец.
Те и при мене пациентите викат по повод колите си.Аз искам да съм сигурен че като тръгна за някъде и ще стигна.И моя дежурен отговор е като искаш да си сигурен че ще стигнеш ОДИ ПЕШИ само и от тебе си зависи.Вързани ли сме с техника сигурно нема.
Дали Славчо Трифонов не искаше онова Ферари у Ендекато да запали ама нъцки стана за кепазе пред цяла България.Това е.
Аватар
jokko1

Мнениеот nikmagi » Сря Авг 15, 2018 8:03 pm

jokko1 написа:...............Аз искам да съм сигурен че като.................

Чувал съм, че сигурни били само данъците и смъртта.
nikmagi

Мнениеот jokko1 » Чет Авг 16, 2018 4:43 pm

Ники по нашите ширини само последното е верно.Проверено.
Аватар
jokko1

Мнениеот r.petkov » Нед Авг 19, 2018 1:28 am

jokko1 написа:Бачо верное че всички искаме като зафанеме някаква работа да ни върви гладко ама по някога.Ядец.
Те и при мене пациентите викат по повод колите си.Аз искам да съм сигурен че като тръгна за някъде и ще стигна.И моя дежурен отговор е като искаш да си сигурен че ще стигнеш ОДИ ПЕШИ само и от тебе си зависи.Вързани ли сме с техника сигурно нема.
Дали Славчо Трифонов не искаше онова Ферари у Ендекато да запали ама нъцки стана за кепазе пред цяла България.Това е.

Жоре мани го ферарито аз със трабант гледам да си върша работата ,че е по лесен за потдръжка ама пак стават аварии , греблото последния път ми направи мизерии защото не му обръщам достатъчно внимание а участъка излезе такъв ,че имах нужда от него за по добра работа и загубих сума ти време да го оправям зорлем на място без инструмент , по нататък живот и здраве може да допълня какво ми е коствало това ,точно по темата за начинаещи е ама аз не съм такъв а ми разказа играта в най непотходящия момент.
Аватар
r.petkov

Мнениеот jokko1 » Пон Авг 20, 2018 6:04 pm

Е то ако го нема каръка как че се зарадваме на късмето?
Аватар
jokko1

Мнениеот r.petkov » Чет Авг 30, 2018 10:53 pm

jokko1 написа:Е то ако го нема каръка как че се зарадваме на късмето?

Повече със него карък нема да има.
Аватар
r.petkov

Предишна

Назад към Съоръжения и инструменти за начинаещи