Пичове,някой от вас копа ли виртуалното злато БТК?

Драга, тромел и друг вид техника за напреднали златотърсачи

Пичове,някой от вас копа ли виртуалното злато БТК?

Мнениеот tony montana » Вто Дек 05, 2017 7:55 pm

Какъв е нормалния процент възвръщаемост на месец от това копане?Ако сте наясно споделете :)
Аватар
tony montana

Re: Пичове,някой от вас копа ли виртуалното злато БТК?

Мнениеот lazar68 » Вто Дек 05, 2017 9:30 pm

Тони, настъпваш ме по болна тема - криптовалути gfddd .
Едва ли ще намериш човек, който да ти даде еднозначен и сигурен отговор.
Биткойнът е нещо, което няма аналог до този момент. Вече цари глобална психоза породена от извънземните скокове на бтк. и може да звучи, като конспирация, но за мен работата не е случайна. Нещо ни готвят. За да се включиш, за да има смисъл изобщо от твоето включване ( според мен), трябва да се инвестира много сериозно и много рисково с всички минуси, които води след себе си подобен риск. Мисля, че по-тарикатите вече не копат, а играят с борсите.
Моят опит ( горчив) е с друга криптовалута. Не искам да споменавам името и, но се оказа абсолютна, класическа, балъшка ПИРАМИДА, която ни докара на цялото семейство голяма доза отрицателни емоции ( меко казано). За наш късмет, с хепиенд, защото успяхме да стъпим на нулата. Нямаха този късмет обаче стотици други, някой от които със закупени пакети чрез реални заеми в хиляди. Знам, че не ти помогнах много, даже вероятно те обърках, но не бързай да влагаш и стотинка, преди да си изясниш поне частично плюсовете и минусите. Много е трудно, защото си изцяло на непозната дори за специалистите територия.
Желая ти успех и много голяма доза късмет! И да почерпиш като изкараш първия милион lllaq !
Аватар
lazar68

Images: 14

Мнениеот bogi » Вто Дек 05, 2017 9:52 pm

В любителски условия нищо няма да направиш... иска се сериозна инвестиция 20-30 хилки за минимален успех...дори не съм сигурен, че ще са достатъчни и започва едно смятане на тока в киловати, което няма да ти хареса.Ако ме питаш по-добре инвестирай в друго, чакалъка го удариха тия в началото сега е само набутване !
Изкуственият интелект е нищо на фона на естествената глупост !
Аватар
bogi

Мнениеот lazar68 » Вто Дек 05, 2017 9:56 pm

bogi написа:В любителски условия нищо няма да направиш... иска се сериозна инвестиция 20-30 хилки за минимален успех...дори не съм сигурен, че ще са достатъчни и започва едно смятане на тока в киловати, което няма да ти хареса.Ако ме питаш по-добре инвестирай в друго, чакалъка го удариха тия в началото сега е само набутване !

+1 :yep: Кой е..., е..л! Търси самородното!
Аватар
lazar68

Мнениеот bogi » Вто Дек 05, 2017 10:11 pm

Лазе самородното е сигурно :yep: Пипаш го, виждаш го и го мериш накрая... минимален разход, които и да не го избиеш пак няма да се закопаеш.В останалите случай трябва да имаш много излишни парици които да прежалиш в момента на инвестицията.Биткойна преди 2 години беше 300 долара, сега е мама и тати но утре не му пречи пак да падне до нула.Няма регулация.Има едни такива дето сега си копуват сега и мислят, че догодина ще бъде 30000, ще изгорят лошо душиците, тук има една изкуствена скрита политика около цялата система...всичко е един мираж и параван докато изперат няколко милиарда, после всичко ще си бъде по старому !
На колегата по-горе пак ще му кажа, че е закъснял.Безмисленно е тепърва да се набутва с видео карти и да почва от нулата.Парите са при тези дето копаха преди няколко години на тънката лайсна и сега продават а и доста биткойни тогава пооткрадоха разни мними "копаещи басейни" !!!
Аватар
bogi

Мнениеот lazar68 » Вто Дек 05, 2017 10:46 pm

Боги, там е работата, че тези 30 хилки може да се окажат съвсем реално ниво ( макар и виртуални бръмбари). Точно това е мистерията, която някой/някои създава/т.
Има причина, която не е за публичен форум, но която не е тайна за хората, които се интересуват от бъдещето.
Мажат ни въжето със сапун. Кой разбрал, разбрал. Накрая просто ще ликвидират кеша, ще забранят притежанието на всичко старо и златно и ще настъпи " новата ера". Спирам, за да не плаша излишно вуйчо и стринка. .
Аватар
lazar68

Мнениеот lazar68 » Сря Дек 06, 2017 2:24 pm

Изтрещяването продължава... : https://www.dnes.bg/technology/2017/12/ ... ola.361434
Аватар
lazar68

Мнениеот Ouzoman » Чет Дек 07, 2017 2:14 pm

Здравейте, сър!

Аз си покопах 2013-15, сега пак се включих, че на тези цени не се издържа :), и двата пъти любителски.
По принцип се изкарват некви пари, но си е голяма занимавка и малко ми прилича на професията 'бакшиш'- да стигнат некви кинти до теб, трябва да си раздал на пет места преди това.
Първо те товарят при закупуването на хардуера. Аз слава Богу си купих моята карта преди да стане супер известна за 800 лв, сега са по 1200-1300.
После плащаш такса на пула, където миньорстваш, после на програмиста на програмата, която копае, накрая като ти пращат парите от пула до твоя адрес има пак такса, от твоя адрес да ги засилиш към некоя борса, отново. Там за да ги смениш за биткойни пак такса, ЧЕЗ и т.н и т.н.
Аз специално копам XMR, че го смятах че е най-изгодно за моя хардуер.

Има и специални машини, диртектно за BTC, но там трудността скача експоненциално и много бързо остаряват морално закупените устройства.

Можеш да си ги сметнеш нещата, има онлайн калкулатори...
Това е линк за моята конфигурация: https://www.cryptocompare.com/mining/calculator/xmr?HashingPower=2500&HashingUnit=H%2Fs&PowerConsumption=500&CostPerkWh=0.12
Един вид, при сегашните цени и трудности ~ 6 долара на ден.
Аватар
Ouzoman

Images: 10

Мнениеот hunter » Чет Дек 07, 2017 6:44 pm

Здравейте, аз копая виртуално сребро и злато. То е същото като самородното, с изключение на това, че не можеш да го пипнеш.
А също така, че веднага можеш да го продадеш на истински реални цени, а не квито ти определят разни златари лихвари и пр.
Аватар
hunter

Images: 2

Мнениеот bogi » Чет Дек 07, 2017 7:01 pm

Ще му сложат ръка и на това !!!

Банките в България обявиха война на Биткойн !
https://www.kaldata.com/it-%D0%BD%D0%BE ... 68057.html
Аватар
bogi

Мнениеот Ouzoman » Чет Дек 07, 2017 7:26 pm

Самият факт, че ако паркирам колата по-далеч от входа, докато се прибера чувам от поне 5, 6 балкона добре познатия звук на излитащ самолет, трябва да говори че много хора извършват тази дейност :)
Аватар
Ouzoman

Мнениеот lazar68 » Чет Дек 07, 2017 8:48 pm

Не знам как "нашите" ( щото отдавна не са наши) банки ще се борят с БТК-на, обаче другите "наши" решават проблемите по стахановски: http://dnes.dir.bg/news/zakon-zatvor-ko ... 5696?nt=10
Интересно как ще накажат Дънди крокодила, обаче за кокошка няма да има прошка .
ПС: Много ми е интересно, колко от тези дупетати познават в детайли закона за подземните богатства ?
Изобщо цялата нормативна база у наше село ( и в глобалното село с малки изключения) е врата у поле ...
" Сенатът реши - да го ду.Ат бедните"
Аватар
lazar68

Мнениеот lazar68 » Пет Дек 08, 2017 10:40 pm

Е т'ва ме разби...
Боги, не 30 000, прогнозите са, че до една година БТК-нът ще удари 50 000 гущера : https://www.investor.bg/bloomberg-tv/46 ... na-251766/
Междувременно златото се срива до най-ниско ниво от май.
И понеже писах по-горе, че нашите депутати едва ли са се запознали в детайли със закона за подземните богатства, а някой от тях не са си и направили труда даже да го прелистят по диагоналната система ( убеден съм), то качвам Глава1, Член1., който касае НАЙ-много нашего брата хоби-златотърсача . Натъртвам върху първата част на думичката ХОБИ-златотърсач, за да няма после - " Ама четох у един форум, че законът не важи за мен..." gfddd
И така, "Закон за подземните богатства" изменение и допълнение от брой 96 на Държавен вестник 01.12.2017-та :
" Чл. 1. (Изм. - ДВ, бр. 70 от 2008 г.) (1) Този закон урежда условията и реда за:
1. търсене, проучване и добив на подземните богатства на територията на Република България, в континенталния шелф и в изключителната икономическа зона в Черно море;
2. (изм. - ДВ, бр. 100 от 2010 г.) опазване на земните недра чрез рационално използване на подземните богатства при проучването, добива и първичната им преработка;
3. (изм. - ДВ, бр. 56 от 2015 г., в сила от 24.07.2015 г.) управление на минните отпадъци от проучването, добива, първичната преработка и складирането на подземните богатства.
(2) Законът не се прилага за дейности, свързани със:
1. научни изследвания, учебна и преподавателска работа;
2. добив на злато от руслата на реките чрез ръчно промиване;
3. добив на соли и елементи от морската вода.
(3) (Нова - ДВ, бр. 61 от 2010 г.) Забранява се добивът на подземни богатства във:
1. леглата на реките;
2. принадлежащите земи на реките и на водохранилищата;
3. крайбрежните заливаеми ивици на реките.

Добре е в тази държава всеки да си знае правата и да може да се защити от произвола на този или онзи ... ЗАКОНЪТ НЕ СЕ ПРИЛАГА за дейности, свързани с ... Добив на злато от руслата на реките чрез РЪЧНО ПРОМИВАНЕ !!! Всичко останало се регламентира от този закон, като подземните богатства са изключителен приоритет на държавата ( каквото и да значи "държавата" ). Само да разширя малко материята с информация, която не познавах - за подземни богатства се считат и минните ОТПАДЪЦИ ! Добре е да се знае от любителите на минералите ей така, профилактично. Не вярвам някой да се заяде за няколко образеца изкопани от отвалите, но е добре да се има предвид горното.
Аватар
lazar68

Мнениеот bogi » Съб Дек 09, 2017 1:42 am

Лазе тоя закон е голем К*р. Той нищо не урежда и същевременно го слага на всички и новите изменения и допълнения от оня ден пак са в наш ущърб... на любителите.Недай си боже някой реши да се заяде с теб си виновен според закона... нищо, че е позволено в кавички.Затова ние само правим проучвания, научни изследвания с учебна цел щото сме любители биолози.Нема такава държава просто.Тепърва се сетиха да избиват пари от концесиите... ами досега ?
Аватар
bogi

Мнениеот Ouzoman » Съб Дек 09, 2017 12:14 pm

За виртуалните миньори - елекронеума вече си има стабилен пул: https://etn.nanopool.org.
А според мен ще се задържи на гребена на вълната поне до нова година, докато го листнат и в 2,3 известни борси.
Печалбата е повече от 2 пъти спрямо монерото. А за малък хешрейт като моя и повече :)
цък
Разбира се, 100% сигурност няма никъде, така че решенията се взимат на собствен риск.

Пингът е най-добър към първия европейски сървър: etn-eu1.nanopool.org, поне от интернет на Виваком.
Дификълтито е фиксирано на 120000.
останалите настройки са:
================================================
Pool settings

Fee is 2%
Payouts several times a day
Payout commission 0.01 ETN
Default minimum payout is 1000 ETN
Share difficulty is static and equal to 120000.
You can mine directly to your Electroneum wallet on any exchange

PPLNS payout scheme where N is defined as all submitted shares during the last 6 hours.

Balance confirmation after 20 blocks
================================================
Минимум плащането може да се смъкне до 500, при даване на email.
Ако реши администрацията да премести темата в офтопик, да не се бъркаме с реалното злато.
Аватар
Ouzoman

Назад към Съоръжения за добив на самородно злато