Търся информация за драга

Драга, тромел и друг вид техника за напреднали златотърсачи

Търся информация за драга

Мнениеот JOKERJOKER » Пон Окт 23, 2017 2:55 pm

Здравейте, колеги! Предстои ми направата на нова драга, за която имам помпа 2 цола / Raider RD-GWP01 / и на нея ще работят двама-трима човека. Моля, дайте идеи и препоръки. – Каква ламарина /дебелина/, Размери на драгата, Какъв инжектор или хубот. И всичко друго което е необходимо. Предварително Ви благодаря !
JOKERJOKER

Re: Търся информация за драга

Мнениеот lazar68 » Пон Окт 23, 2017 6:25 pm

Колега, от описанието,което си дал разбирам, че искате да си правите комбинирана драга.
Разгледай темата която качвам. Има отговори на всички въпроси, които задаваш: viewtopic.php?f=9&t=811
С драгичката конструирана от Джоко спокойно могат да работят двама на лопата и е перфектна като параметри за двуцолова помпа ( изпробвано е).
Направих и няколко клипа. Изгледайте ги и тях.
Аватар
lazar68

Images: 14

Мнениеот jokko1 » Пон Окт 23, 2017 6:38 pm

Колега има тема за драгите прегледай я основно погледни в темата за понтонните драги и в темата за лека техника.
Като добиеш някаква представа какво горе долу искаш да направиш нарисувай го на картинка ако не можеш да го начертаеш и започвай с въпросите.
Скоро един друг колега питаше как да си направи първата драга сам та да му излене по евтина.Опитахме се доста колеги да му обясним че първата драга никога не може да ти излезе евтина особенно ако си я правиш сам.След което колегата реши че никой не иска да му помогне обиди се нещо и спря въобще да пише.
Интересното беше че не зададе нито един конкретен въпрос от който да проличи че поне е прочел нещо от темите и горе долу е добил някаква яснота какво иска да направи.Надявам се разбираш че няма смисъл темите които ти споменах всеки път да ги почваме отново и отново само защото никой не си прави труда да ги прочете.Колкото и да искаме да помогнем нашето време също можем да го ползваме за нещо друго а не да почваме всеки път от начало.Като споменах обиденият колега искам да те предупредя и теб.Първата ти драга няма начин да ти излезе ЕВТИНА .Съвсем друго нещо е удоволствието че ще си я направиш сам и опита който ще получиш.
Пожелавам ти успех в начинанието .
Напъни се. Помисли малко!!!
Аватар
jokko1

Images: 3

Мнениеот jokko1 » Пон Окт 23, 2017 6:41 pm

Лазе дано тоя колега излезе по упорит отколкото чувствителен.Ако можеш прати му линк към темата където Отчето се засегна та да разбере за какво иде реч.
Аватар
jokko1

Мнениеот JOKERJOKER » Пон Окт 23, 2017 11:19 pm

Благодаря Ви! Идеята да се допитам до Вас не е от минимален финансов разход, а оптимална производителност и качество на драгата с запълнен капацитет. За това се допитвам към Вас. Ще бъда благодарен за повече информация. Благодаря!
JOKERJOKER

Мнениеот jokko1 » Вто Окт 24, 2017 7:21 pm

Хубавото е че си от София.Ако нещо зациклиш обади се ако трябва ще помолим Лазо да ми остави драгата и когато имаш време да минеш и да видиш всичко на живо.
Аватар
jokko1

Мнениеот JOKERJOKER » Вто Окт 24, 2017 7:47 pm

Мерси. Почвам да си набавям материалите. На каква ламарина за коритата да се спра / Алуминиева или Неръждаема / и колко дебела?
JOKERJOKER

Мнениеот lazar68 » Вто Окт 24, 2017 9:19 pm

Ако се спреш на неръждавейка, дебелината може да бъде и 0,8мм. Ще ти трябва стандартен лист 2х2 м., обаче си е цифра.Преди да започнете си изяснете цялата конструкция. Отговорете си на въпросите - къде ще я ползвате, какъв материал ще работите и какво е основно златцето, което ще вадите? Не бързайте, мислете, питайте, гледайте и когато всичко ви стане ясно - действайте. Не е нужно да откривате топлата вода. Аз имам въпрос - имате ли опит при работа с драга ?
Аватар
lazar68

Images: 14

Мнениеот naik » Вто Окт 24, 2017 9:31 pm

Колега JOKERJOKER, малко късно се включвам в темата,но аз ще бъда малко остър за секунда. Не е ли по добре първо да се представиш с две думи,второ както ти е написал вуйчо ми ( Джоко ) начертай си нещо като драга с параметри и почни да задаваш въпроси.И на последно място, май си си купил копче и си решил да си шиеш балтон. Демек купил си двуцолова помпа и сега мислиш за драга.
АЗ искам да те попитам от колко време се занимаваш с това хоби.
Изображение
Човек е богат не с това, което е взел,богат е с това което е ДАЛ!
Аватар
naik

Мнениеот JOKERJOKER » Вто Окт 24, 2017 11:35 pm

Ники с теб се познаваме, Петър Петров съм. Извинявам се, ако сам засегнал някои с моята анонимност - JOKERJOKER. Помпата ми е бонус. За това се съобразявам с нея. 7 месеца практикувам хобито. Надявам се не сам те обидил с нещо.
JOKERJOKER

Мнениеот naik » Сря Окт 25, 2017 3:36 pm

Не не си ме обидил, просто ти давах съвет. Прието е първо да се представиш и после да задаваш въпроси.
Сега, един път ти казах че много рано скачате на драга но вие си знаете. прочети темите на Бачо Румен и на Жоре и ще ти стане ясно какво искаш.
Изображение
Човек е богат не с това, което е взел,богат е с това което е ДАЛ!
Аватар
naik

Мнениеот jokko1 » Сря Окт 25, 2017 7:46 pm

Е стана ясно че зе казваш Петър.Та здрасти Пешо.Ламарината не е голям проблем.Почваш да обикаляш скрападжийниците и ламарина ще намериш на символична цена.Срещу стария изход на рейсовете на Земляне има една уличка която отива към обувния завод.Та на 200-300м.по тая уличка от ляво има една скрападжиййница на Надин там имат навика да заделят по някое парче ламарина и после биха ти я продали.Обикновенно цената е двойно на тази на която я изкупуват. У Факултето също има доста скрап но преди да почнеш да оглеждаш питай дали може и дали продават че понякога се случва да са доста нервни.Като знам какви неща съм виждал има защо.Преди обаче да купуваш ламарина трябва да измислиш конструкцията на цялата драга от нея зависи и каква ламарина ще ти свърши работа.Бях правил преди време една драга на която долното корито висеше на едни синджирчета нямаше никакво натоварване и го бях направил от 0.5 неръждавейка .Можеш да я видиш в една от серийките на Хоби ТВ.Като обикаляш скрапа се ослушвай и за тръби 2 цола понякога се намират ще ти трябват за инжектор и за вход към успокоителната кутия.
Дадох ти малко идейки.За сега джиткай по задачите.
Успех.
Аватар
jokko1

Мнениеот JOKERJOKER » Чет Окт 26, 2017 12:23 am

Благодаря. Няма проблем с намирането на ламарина и други материали. Исках да знам коя ламарина е по подходяща за направата на драга. Дали алуминий или неръждавейка и съответно дебелината им. Искам да направя качествена драга /съобразено с копчето ми - (шега :yep: )/. Ще добавя и идеен проект който ще търпи корекции спрямо Вашият опит и виждания. Благодаря!
JOKERJOKER

Мнениеот r.petkov » Чет Окт 26, 2017 4:05 pm

Алуминият не е за драги , за корито по може да стане ,че при него няма заварки за драги нер. или поцинкована. За комбинирана драга – долно корито 0.6 мм . , за горното 0.7 – 0.8 мм.За предпочитане е 0.7 има я като стандарт и като се има впредвит ,че горното корито се ползва в повечето случаи автономно за работа с инжектор е добре да не е тежко за да може при нужда да се носи по лесно на разтояния.Широчина от 33 см. на коритото обслужва сравнително добре инж. 1.5 и 2 ц. комбинирано и същевременно е удобно и за работа на ръка.
Аватар
r.petkov

Мнениеот JOKERJOKER » Чет Окт 26, 2017 9:56 pm

Благодаря! Отказах се от алуминия. Разбрах Ви правилно. По натам ще се допитам отново. Благодаря на всички за становището!
JOKERJOKER

Мнениеот ktamen » Чет Ное 02, 2017 12:45 pm

Откажи се и от неръждавейката!
Гарантирам ти, че след първия излет ще разбереш, че трябва да преправяш. След 5тия излет вече ще мислиш как трябва да си направиш следващата драга. Румен и Жоро и те преправят постоянно и съм сигурен, че ако им разгледаш драгите, ще ти обяснят, че следващата си драга ще я направят тук с 2см по така и там с 3см по иначе.
Демек няма начин да си направиш драга, дето да си я харесваш още 20г.
Обикновената черна ламарина ще изкара 30 години, поцинкованата 3 пъти повече.
Комунистите имат един проблем, винаги им свършват парите, и това са парите на другите....
Маргарет Тачър
Аватар
ktamen

Мнениеот jokko1 » Съб Ное 04, 2017 7:46 pm

Камене ти да не фъргаш боб бе ?
Верно съм се наканил да правим друга драга и верно че ще бъде съвсем различна.То аз за това си продадох и последната та сега си нямам никаква.
Ще ти бъда много благодарен да фърлиш един боб и за мене та да ми кажеш как да я спретна следващата.Ама отговора на лични та да дръпна едни гърди напред пред другите.
Аватар
jokko1

Мнениеот ktamen » Нед Ное 05, 2017 3:47 am

Бобът показа, че новата драга ще стане супер, ама задните крака трябва да ги направиш с 2см по-дълги, останалото си го намислил добре. И още една малка подробност трябва да и добавиш, пратил съм ти чертеж по факса. Ама ще и се радваш около година и после пак ще направиш друга драга 362776
Комунистите имат един проблем, винаги им свършват парите, и това са парите на другите....
Маргарет Тачър
Аватар
ktamen

Мнениеот r.petkov » Нед Ное 05, 2017 4:15 pm

Моята драга от 5 год . не е променяня и няма какво повече да и правя , каквото и трябва си го има , сменям и само терените за работа.Правих един нов двуетажен модул за инж. но той е съвсем различен от драгата , а и по него няма вече какво да се променя.
Аватар
r.petkov

Мнениеот jokko1 » Нед Ное 05, 2017 6:28 pm

Новата ще бъде също за инжектор .Не искам да се заричам ама както е в главата ми не би трябвало да има доработки.
Колегите с новия проект давайте картинки и да почваме да леем бисери.
Аватар
jokko1

Назад към Съоръжения за добив на самородно злато