За инжекторджийте

Драга, тромел и друг вид техника за напреднали златотърсачи

Re: За инжекторджийте

Мнениеот ktamen » Пет Мар 04, 2016 5:43 pm

В никакъв случай не твърдя, че инжекторите на бай Стеф са лоши.
Не ми харесват клиповете, защото очевидно са направени само и единствено с рекламна цел.
Така или иначе, поне от това което се вижда на клипчетата, инжекторите не са по-добри от тези на Шимбака и още няколко други колеги, чиито инжектори съм имал възможност да пробвам лично.
И разбира се от клипчетата в никакъв случай не може да се направи извод, че инжектор с периферно подаване на вода от помпата е по-добър от инжектор с централно подаване.
Комунистите имат един проблем, винаги им свършват парите, и това са парите на другите....
Маргарет Тачър
Аватар
ktamen

Мнениеот jokko1 » Пет Мар 04, 2016 7:50 pm

shimbaka написа:362776 Жорка това с маркучите си има лек взимаш си от меките и ти е по лесно :yep: не знам до каква степен са продуктивни тези инжектори но този на клипа не е толко добър със хобота се постигат по добри резултати :bow:

Шимбаче още в Драгата бях видял нещо писано за този тип инжектори и ми хвана окото.Така или иначе идеята отлежава вече достатъчно дълго мисля да пробвам.Или ще стане или няма.Ако не стане ще го минеме в графа научно изследователска дейност та по лесно да преглътна набутването.Дори да е отрицателен резултата пак ще ми е от полза.Ще натрупам някакъв практически опит с който след това ще минавам за компетенция един вид.После ще се изказвам авторитетно като врял и кипял практик и ще съм кошмара на теоретиците.
Напъни се. Помисли малко!!!
Аватар
jokko1

Images: 3

Мнениеот ktamen » Пет Мар 04, 2016 8:02 pm

jokko1 написа:После ще се изказвам авторитетно като врял и кипял практик и ще съм кошмара на теоретиците.

Това беше добро :yep:
Дължа ти една малка ракия lllaq
Комунистите имат един проблем, винаги им свършват парите, и това са парите на другите....
Маргарет Тачър
Аватар
ktamen

Мнениеот jokko1 » Пет Мар 04, 2016 8:26 pm

Като знам какъв неизчерпаем извор съм на подобни простотий .Ако всички са като тебе Цирозата ми е у кърпа вързана.
Аватар
jokko1

Мнениеот S.A.S » Пет Мар 04, 2016 8:35 pm

Пичове не му права реклама на шимбака-но се нагледох на недорузомения a1a1a
Ние в този форум преобразуваме вакума в истински вакум и добиваме глуона плазма!
Аватар
S.A.S

Мнениеот jokko1 » Пет Мар 04, 2016 9:02 pm

S.A.S написа:Пичове не му права реклама на шимбака-но се нагледох на недорузомения a1a1a

Що да не му правиш реклама?
Като си го може може го.
Аватар
jokko1

Мнениеот КАЯ » Пет Мар 04, 2016 9:28 pm

jokko1 написа:Като си го може може го.

Не им познавам изделията на колегите, но от опита ми, написаното, отзивите на другите колеги, щом е ставало въпрос за смукалки съм насочвал колегите към изделията на Шимбака, бачо Румен и Дражо Колев. Драгите на Джоко и Данте ми харесват и за тях съм казвал добри думи.
Избягвам да критикувам, без да посоча защо и какво според мен не е добре и как трябва да бъде. Има колеги които по една снимка веднага отсичат." това и за уй не става" Ма защо и как да стане не казват. От друга страна не искам да се изказвам за изделията на определени колеги, щото го възприемат като лична нападка и тръгват едва ли не на война. Само няколко човека мога да си позволя да критикувам защото знам, че ще го възприемат правилно.
Да промиваш злато ще се научиш за часове, но да го намираш се учиш постоянно.
На някои хора егото им е толкова голямо,че ако паднат от него да нивото на интелекта си ще се пребият.
Аватар
КАЯ

Мнениеот S.A.S » Пет Мар 04, 2016 9:43 pm

Нищо против никои!! лични наблюдения ...да нема обидени- иде реч за инжектори
Ние в този форум преобразуваме вакума в истински вакум и добиваме глуона плазма!
Аватар
S.A.S

Мнениеот r.petkov » Пет Мар 04, 2016 9:45 pm

Тези с периферно захранване ги дават добри но за по малките цолажи до 2.5 ц по мое мнение не са практични.Разтоянието между двата конуса е минимално и ако ти вкарва боклуци решетката на смукателя си дотам.Ако ви е направило впечатление човката на инжектора е подвижна и се мести за да фиксира първо работния отвор в напорната част , макар че това става и с заварка , и инж. така е по здрав , но като задръсти ще го отпушиш когато цъфнат налъмите.Надявам се сте разбрали защо е подвижна първата част на инж. , и колко пъти ще ви се налага да я сваляте .
За 2ц инж светлият отвор в напорната е около 1мм. по памет , мога и точно да го дам , предполага се че всичко над 1мм.кето минава през помпата може да създава проблеми.
Аватар
r.petkov

Мнениеот lazar68 » Пет Мар 04, 2016 10:56 pm

Пак ще го напиша, за да няма недоразумения. Всеки, който може и разбира, трябва да бъде поощряван и даван за пример, за да знаят колегите към кого да се обърнат и да имат работещи съоръжения.
Понеже от клипове разбирам, та мога спокойно да кажа, че дори и правени с рекламна цел, са пипнати много професионално за нашите бг. стандарти и всичко е показано съвсем ясно и разбираемо. Това не значи, че съм пренебрегнал Шимбачето или Бачо или Дражо Колев. Аз имам инжектор направен от Шимбачето и знам от личен опит, че е цар на тия пущини ( и на печените егнета :bow:) ! Наздраве, за всички Майстори и да си ги пазим, че са кът, за разлика от другите "можещи".
Който го може, го може :yep: !
Аватар
lazar68

Images: 14

Мнениеот God's Gold » Пет Мар 04, 2016 11:33 pm

Здравейте и аз да кажа нещо, последното ми ходене на Дунава и завършване на сезона беше на Шимбака със Лендарната драга .Щото беше вече студено и валеше дъжд със сняк не ми се клечеше във студената вода със смукалката , та направих пак приспусобление.Вързах едно гюле гиричка 5 кг май беше на смукалката за да потъва , едно въже за нея и тя като почна да смуче сама потъва до 2 метра и със въжето от време на време само я повдигах и местех напред назад ,за един час неколко кубика изсмука.Работиш прав и не те боли кръст не ти трябва да се гмуркаш под вода , имаш само рибарски неопренов гащеризон 7мм.

Имам и съм работил и със други смукалки от други майстори , не искам да казвам дали съм бил доволен или не, но от изделието на Шимбака останах най доволен за сега.
Последна промяна God's Gold на Съб Мар 05, 2016 8:08 pm, променена общо 1 път
Нема лек за Рак и Мерак, всичко е възможно стига да искаш.
Facebook.com/marian.petrov.311
Skype marian.petrov1

Тел.България 00359 877 928 808
Тел.Чехия 00420 608 315 303
Аватар
God's Gold

Мнениеот lazar68 » Пет Мар 04, 2016 11:40 pm

КАЯ написа:... Само няколко човека мога да си позволя да критикувам защото знам, че ще го възприемат правилно.

Коце, критикувай смело . Твоите критики са Уроци :bow: , от които всички се учим ( поне аз се мъча да попивам, колкото мога с музикантския мозък :D ).
Аватар
lazar68

Мнениеот shimbaka » Съб Мар 05, 2016 9:13 am

:bow: благодаря за похвалите hggggh за мен най добрия инжектор за работа е този с двата маркуча защото работи навсякъде но ако един човек се е орентирал да работи предимно в реката то тогава хобота е правилния избор вече цолажите всеки сам си ги избира аз се спрях на 4 цола за мен това е най продуктивния цолаж 111
Аватар
shimbaka

Мнениеот lpafdm » Съб Мар 05, 2016 12:21 pm

shimbaka написа::bow: благодаря за похвалите hggggh за мен най добрия инжектор за работа е този с двата маркуча защото работи навсякъде но ако един човек се е орентирал да работи предимно в реката то тогава хобота е правилния избор вече цолажите всеки сам си ги избира аз се спрях на 4 цола за мен това е най продуктивния цолаж 111

tfdff :yep:

Знам ,че не е по темата......Имам една молба : Качи снимки на инжектора и драгата /4 цоловите/ или ако ги има някъде дай линк .Благодаря предварително!
Людмил
Аватар
lpafdm

Мнениеот God's Gold » Съб Мар 05, 2016 2:05 pm

Ако Шимбака и Момчил разрешат мога да кача клипчета и снимки от дунава със Легендарната драга. hggggh
Skype marian.petrov1

Аватар
God's Gold

Мнениеот lazar68 » Съб Мар 05, 2016 2:09 pm

God's,
Не вярвам да имат нещо против и Шимбачето и Момчи :bow: . Всеки клип и информация е интересен за всички колеги . Качвай смело .
Аватар
lazar68

Мнениеот God's Gold » Съб Мар 05, 2016 3:25 pm

Получих разрешение от Момчил,за Шимбака разреши Лазар.

Така работя със 4 цола инжектор,гюле и въже.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Последна промяна God's Gold на Съб Мар 05, 2016 10:43 pm, променена общо 1 път
Skype marian.petrov1

Аватар
God's Gold

Мнениеот lpafdm » Съб Мар 05, 2016 7:14 pm

:yep: :bow: :bow: :yep:
Людмил
Аватар
lpafdm

Мнениеот КАЯ » Съб Мар 05, 2016 9:23 pm

Най ми харесва как сте си направили сянка с тентата. Стола във водата също е добро решение. Бачо Румен,/ако не се лъжа/ имаше подобно изпълнение на Раковица с чадър.
П.п. Максимата на шопа: Добре е да си змия. Ем си лежиш, ем вървиш.
Да промиваш злато ще се научиш за часове, но да го намираш се учиш постоянно.
На някои хора егото им е толкова голямо,че ако паднат от него да нивото на интелекта си ще се пребият.
Аватар
КАЯ

Мнениеот lazar68 » Съб Мар 05, 2016 10:46 pm

Gods', луда глава си ти jhjhj .
Ако не ти е проблем, може ли да качиш снимки на размера на златинките, които излизат по Синия Дунав ? Не съм виждал никога дунавско златце :( .
Аватар
lazar68

Мнениеот God's Gold » Съб Мар 05, 2016 10:54 pm

Тентата е използвам задължително по всяко време , пазиме от слънце и дъжт. Но този ден много валя и имаше силен вятър поради което се счупи.А стола също е задължителен при мене, седя и се подпирам по време на работа.
Skype marian.petrov1

Аватар
God's Gold

Мнениеот God's Gold » Съб Мар 05, 2016 11:58 pm

lazar68 написа:Gods', луда глава си ти jhjhj .
Ако не ти е проблем, може ли да качиш снимки на размера на златинките, които излизат по Синия Дунав ? Не съм виждал никога дунавско златце :( .

Изображение

Изображение

Това е Дунавско злато но има и микрон люспа , аз му казвам станиол който плува и трудничко се лови , във шишенцето виждаш подобно което не иска да потъне и си седи горе.

Skype marian.petrov1

Аватар
God's Gold

Мнениеот lazar68 » Нед Мар 06, 2016 12:13 am

God''s,
Благодарско :bow: ! Видях го най-после и него( дунавското), че едва ли някога ще имам възможност да поработя по вашите райони lllaq .
Не ми изглежда от най-ситното, поне това на твоите снимки, а че има и мноо микрон- не се съмнявам изобщо.
Успех на всички колеги по най-голямата река и Наслука :jckpt: !
Аватар
lazar68

Мнениеот znahara » Сря Мар 09, 2016 4:37 pm

Това Мерцедесче, като му се запуши ауспуха с някое камъче, а камъни дал Бог, нали трябва ръчичка да го отпуши. Я инжинерите да измислят нещо от легнало положение, ако може и масичка да се монтира на Мерцедесчето, пиенето е от мене. lllaq А стола е добре измислен, така и аз работя, но обичам да съм на сух матриал, че крачетата на столчето са ми малки. Хем кръста не те боли , хем си почиваш и от време на време се наслаждаваш на прродата.
Аватар
znahara

Images: 0

Мнениеот znahara » Сря Мар 09, 2016 4:46 pm

God's Gold написа:Тентата е използвам задължително по всяко време , пазиме от слънце и дъжт. Но този ден много валя и имаше силен вятър поради което се счупи.А стола също е задължителен при мене, седя и се подпирам по време на работа.

И на мен ми е интересно дунавското златце и размерите му, дано да са над 50 микрона големината на златинките. Под 30 микрона всяка инсталация от моделите "линеен шлюз " заминават. Там трябва Кнелсон центрофуга ( цена на най малкия мидел в Канада е $60 000 ) и много , много ама много шламово злато.
Аватар
znahara

Images: 0

ПредишнаСледваща

Назад към Съоръжения за добив на самородно злато