Руснаци / Руски съоръжения

Драга, тромел и друг вид техника за напреднали златотърсачи

Руснаци / Руски съоръжения

Мнениеот ktamen » Чет Апр 17, 2014 7:53 am

Тоя с лотока много ме изкефи за скоростта, с която промива очевидно без да си дава зор и без да бърза.

https://www.youtube.com/watch?v=cBt0V1ASdwQ#t=1718
ПП Някой модератор, ако може да оправи клипчето да не е така отрязана дясната част.
Комунистите имат един проблем, винаги им свършват парите, и това са парите на другите....
Маргарет Тачър
Аватар
ktamen

Re: Руснаци

Мнениеот lazar68 » Чет Апр 17, 2014 11:03 am

Камене ,
целия филм се гледа на един дъх и има какво да се види tfdff . И мащабите са различни и златото ( на което се мръщят :lol: ) е по-едро и пътищата са направо "магистрали" gfddd . Сурови условия и сурови хора :bow: ! И все пак , ако бях наемник , не бих живял такъв живот за "жълти" стотинки , но явно хората там нямат избор . Истински филм , а не "пудрите" на дискавъри и ко.
Аватар
lazar68

Images: 14

Мнениеот yavor_penev » Пет Апр 18, 2014 7:16 am

Страхотен филм. :bow:
ゴールドは自由である
Аватар
yavor_penev

Мнениеот niki 67 » Пет Апр 18, 2014 8:17 am

Хареса ми филмчето... това само руснак може да го измисли, да подава матерял в улея с булдозер :bow:
И я незнам как е, ама и така не е...
Кой пие вода бе братко? Водата съдържа микроби, бе!
niki 67

Мнениеот ktamen » Пет Апр 18, 2014 8:29 am

То си е цяла поредица, 13 серии общо https://www.youtube.com/user/TheAlanigor/videos
За съжаление повечето е пълнеж, той е снимал всякакви глупости и самата дейност на обекта е твърде малко.
Хареса ми и и този епизод - оператора закрепи камерата и хвана лотока. И той не признава лопатата и пълни лотока с шепи. После чистиха и теглиха дневния добив, ама на тъмно и не се вижда много добре какво правят.
Комунистите имат един проблем, винаги им свършват парите, и това са парите на другите....
Маргарет Тачър
Аватар
ktamen

Мнениеот yavor_penev » Пет Апр 18, 2014 8:36 am

Братушките са жестоки. В много тежки условия живеят, борят се твърдо с несгодите на времето, но има защо. Камене филмите са прекрасни. :bow: 999721
ゴールドは自由である
Аватар
yavor_penev

Мнениеот tennessy » Пет Апр 18, 2014 3:33 pm

Кефят, а и ми направи впечатление, че където и да копне все добри залтинки вади... :shock:
7799.gif
Аватар
tennessy

Мнениеот lazar68 » Пет Апр 18, 2014 3:42 pm

44 gr. за един ден jhjhj . Здраво бачкат ама има за какво . 1 тройунция към днешна дата -1295 S.
22К - 50,35 BGN ( към днешма дата " Тавекс" )
или 44 Х 50,35 = 2 215 лв . / ден , бригада от пет човека jhjhj . Друг е въпросът , колко от тези пари отиват в семейните им бюджети gfddd .
Аватар
lazar68

Мнениеот ktamen » Пет Апр 18, 2014 4:28 pm

tennessy написа:Кефят, а и ми направи впечатление, че където и да копне все добри залтинки вади... :shock:

Може би грешно съм разбрал, но май те копаят вече промиван преди тях материал. Поне в разговора на оператора и този съмнителен тип с лотока май се спомена нещо такова. И защо няма дървета? Като гледах как го промиваха и за следващите трябва да е останало достатъчно.
44,5 грама наистина добре звучат за 5 човека, но сезона е кратък, а и имат сериозни разходи. Освен това не съм сигурен, че имат либерален пазар и на каква цена продават.
При всички случаи подобни филмчета ме кефят много повече от парфюмираните педерастии за Аляска по Дискавъри.
Маргарет Тачър
Аватар
ktamen

Мнениеот фасът » Пет Апр 18, 2014 4:48 pm

направо ми скриха шапката с тяхната пудра иска ми се и тъдява да има такава a1a1a
моем да копам моем и да не копам
Аватар
фасът

Мнениеот tennessy » Пет Апр 18, 2014 5:33 pm

Някъде в първото клипче видях доста сериозна растителност върху материала, който промиваха и ми се струва, че това е един огромен нанос промиван преди доста време с огромни за нашите мащаби и разбирания съоражения, които пък от своя страна май не са толкова прецизни и са оставили доста след себе си. Там направо си плаче за "WELCOME" и не ми се мисли като гледам какво вадят братушките какво изпускат.. Интересен е наноса обаче и прави впечатление, че не са заоблени камъчетата и на места показаха доста големи буци розов кварц. Интересно ми е златото как се е омесило с тази фракция, като не се виждат и големи реки наоколо. Както се вижда и магнетит има доста....

п.п. хубави са филмчетата и едно по-едно ще се изгледат задължително.
7799.gif
Аватар
tennessy

Мнениеот ktamen » Пет Апр 18, 2014 6:17 pm

фасът написа:направо ми скриха шапката с тяхната пудра иска ми се и тъдява да има такава a1a1a

И на мен тяхната пудра ми се вижда като самородки, ама....... Все пак не им завиждайте особено много. Доколкото знам при тях е незаконно да идеш да си промиваш. Трябва да си в ТКЗСто (или артел както му викат). Тези не знам дали са артел. Артелите, за които съм гледал филмчета добиваха над 100кг годишно, а някои и над тон.
В едно друго филмче се оплакаха, че нямало къде да ровят и промивали някакъв материал за 8ми път. Подозирам обаче, че ако идем да го промием за 9ти път пак ще изкараме напълно прилично.
Маргарет Тачър
Аватар
ktamen

Мнениеот фасът » Пет Апр 18, 2014 8:45 pm

не прилично а направо супер страхотно ще извадим но няма да ни допуснат щото след нас ни пудра ни гявол
както се казва след нас злато не остава a1a1a
а ако и Репата дойде и с микроскоп не мой го намерят
моем да копам моем и да не копам
Аватар
фасът

Мнениеот shimbaka » Пет Апр 18, 2014 9:09 pm

:hiii: ето едно клипче и от мен

на това му се казва добив :bow:
Аватар
shimbaka

Мнениеот lazar68 » Пет Апр 18, 2014 9:26 pm

Шимбаче , :hiii:
един бачка , десет му се радват ... това да ти е познато a1a1a a1a1a a1a1a ?
Аватар
lazar68

Мнениеот shimbaka » Пет Апр 18, 2014 9:58 pm

:yep: до болка a1a1a a1a1a
Аватар
shimbaka

Мнениеот cat » Нед Апр 20, 2014 9:01 pm

И един снима a1a1a . А за руснаците не се чудете като има като парченца с големината на боб кой ти объща внимание на дребни златинки нагласяш съоражението да не задръства цял ден да върви работата и промиваш гледаш кубиците да вървят .
cat

Re: Руснаци / Руски съоръжения

Мнениеот ktamen » Сря Дек 31, 2014 11:30 am

Маргарет Тачър
Аватар
ktamen

Мнениеот КАЯ » Сря Дек 31, 2014 2:07 pm

cat написа: А за руснаците не се чудете като има като парченца с големината на боб кой ти объща внимание на дребни златинки нагласяш съоражението да не задръства цял ден да върви работата и промиваш гледаш кубиците да вървят .

Не са само руснаците. По Дискавъри като даваха за Аляска имаше един който работеше на отработен разсип и като му гледам добива комай изкарваше повече от тия на пресен /не работен/ такъв. За косови разсипи в Русия от стотици години години ползват улеи като в Перу - покритие от различна тъкан. С други думи избора на съоръжение зависи от вида на разсипа.
Няма разсип в света работен с улеи,драги да не остава злато по различни причини. било то изпускане от улея, останали целики, не добро обиране на дъното и т.н..
Макар, че руснаците отдавна ползват и т.н. усъвършенствани технологии, където след улеите има утаечни и други машини. В някои случаи може и да няма улеи. Улея е най-евтината и разпространена, но не най-добре улавящата технология.
Да промиваш злато ще се научиш за часове, но да го намираш се учиш постоянно.
На някои хора егото им е толкова голямо,че ако паднат от него да нивото на интелекта си ще се пребият.
Аватар
КАЯ

Мнениеот ktamen » Пет Фев 06, 2015 1:18 am

Първата операция при обработката на шлиха е разделянето на отделни фракции. Доколкото разбрах после използват Мюлертабла, ама не ми стана ясно що е жълта gfddd
Маргарет Тачър
Аватар
ktamen

Мнениеот jokko1 » Пет Фев 06, 2015 7:43 pm

Ами щото и се е изтрила зелената боя.
Напъни се. Помисли малко!!!
Аватар
jokko1

Images: 3

Мнениеот ktamen » Нед Юли 30, 2017 6:38 pm

Толкова богата страна с толкова бедни хора gfddd
Маргарет Тачър
Аватар
ktamen

Мнениеот ktamen » Нед Юли 30, 2017 7:11 pm

Един готин дядка :bow:
Маргарет Тачър
Аватар
ktamen

Мнениеот ktamen » Нед Юли 30, 2017 8:23 pm

3,2кг от 3 човека за една година, надявам се да са скрили поне още толкова. Като гледам как работят са разпилели поне 10кг.
Маргарет Тачър
Аватар
ktamen

Назад към Съоръжения за добив на самородно злато