Лека техника

Драга, тромел и друг вид техника за напреднали златотърсачи

Re: Лека техника

Мнениеот S.A.S » Чет Апр 19, 2018 10:03 pm

Бачо ве нема време За подвизи по баритета ще гледаме да допълниме що може[youtube][/youtube]
Последна промяна S.A.S на Съб Апр 21, 2018 7:30 am, променена общо 1 път
Ние в този форум преобразуваме вакума в истински вакум и добиваме глуона плазма!
Аватар
S.A.S

Мнениеот jokko1 » Чет Апр 19, 2018 10:37 pm

Бачо ти се косиш че некой ти турил минус ама има и по кофти. Във един от форумите един колега качил този клип за драга Джоко 2 където Лазо ме изнасили да го снимаме и пита човека за мнения някакви. Мнения никакви от никой а не че не са го гледали всички които могат да преценят и една голяма НУЛА излиза че такава драга няма.Да беше написал който и да е абе там е сбъркал или това и това не е баш както трябва пак добре ама нищо ама едо голямо нищо. Както се казва в дома на обесения за въжета не се говори.
Пак Лазо ме светна че при 700-800 гледания в Ю туб без палец на долу си е направо признание .Ама баш при нас кой ще ти признае че си направил нещо по добро от нето.Тука всички са номер едно.
Така че Бачо не се коси който има очи ще види който нямя кыорав нека си оди.
Напъни се. Помисли малко!!!
Аватар
jokko1

Images: 3

Мнениеот bogi » Пет Апр 20, 2018 3:12 am

jokko1 написа:.... Във един от форумите един колега качил този клип за драга Джоко 2...

Бат' Джоко видях го аз въпроса там и седнах да пишем и писах един дълъг пост и накрая не го публикувах заради 2 неща.Той човека си пита, ама първото нещо като се замислих... ми то в клипа всичко е казано и показано като за малко дете има ли смисъл да му разтягам локуми, а моето мнение съм го написал тук в темата "Драга " Джоко 2" - шест в едно" и там пак същото бех почнал да пиша ама как да му отговорим като накрая някой ще се изцепи(това е втората причина), че сме партия с теб и ще ме обвини в комерсиализъм и реклама без да съм брал ничие лозе.Да четат по форумите и да мислят.За конструктивни решения винаги може да се пита и ще се случи някакъв скромен вече според тенденцията за писане, изнасилен дебат, ама за готови съоръжения измежду конкуренцията въпроса е малко деликатен така, че не се кахъри, а и знаеш, че мненията винаги ще са фифти-фифти демек и така и иначе според практиката и най-вече симпатиите.Сега пак ще те цитирам:
..."Мнения никакви от никой а не че не са го гледали всички които могат да преценят и една голяма НУЛА излиза че такава драга няма.Да беше написал който и да е абе там е сбъркал или това и това не е баш както трябва пак добре ама нищо ама едно голямо нищо"...
!!! Аз за кво дигах гюрунтията преди време !!! но и аз се отказах, ни питам ни ми е зор, а въпроси има много ама...ич да ти не дреме на когото си му нужен ще те намери и пита.
Понеже много оспамих темата за край само мога да кажа, че благодарение на този форум и на Репата получих знания и опит наготово и бързо навлязох в материала за което съм безкрайно благодарен :bow: lllaq
Изкуственият интелект е нищо на фона на естествената глупост !
Аватар
bogi

Мнениеот nikmagi » Съб Апр 21, 2018 8:47 pm

jokko1 написа:....... Във един от форумите един колега качил този клип за драга Джоко 2................. Мнения никакви от никой.............

jokko1, bogi ти го написа много добре. И аз бях започнал да пиша и се отказах. Форумът си има политика и тя се следва. И аз пуснах клип как се пречиства окончателно шлих с обикновен леген и коментарите бяха колкото твоите.
Като цяло наложеното мнение е че стелката Welkome е номер 1, а всички гуми като Москвичова стелка и изтривалките са пълна отврат. Както се изказа някой - плюели златото както змия отрова. Аз имах един нещастен опит със стелката Welkome - гледах как едрите люспи стоят, стоят и току се плъзнат и излизат от стелката. Самата стелка задържа само ситното, всичко що годе по-едро си замина.
Сега както си пиша си мисля защо няма мнения за твоята драга Джоко 2 - ами то си има обяснение - просто всички онемяха. :yep:
nikmagi

Мнениеот S.A.S » Вто Апр 24, 2018 8:40 pm

Леката техника.мяза на орле и покраи него цела банда маимуни.
Прикачени файлове
IMG_20180424_143521.jpg
IMG_20180424_143521.jpg (532.06 KiB) Прегледано 1212 пъти
Ние в този форум преобразуваме вакума в истински вакум и добиваме глуона плазма!
Аватар
S.A.S

Мнениеот S.A.S » Сря Май 02, 2018 9:19 pm

Яловата маара.както казва Румен едно го гледаш Ама..
Прикачени файлове
IMG-c3283567b60bb09a6dfaef0689825e9f-V.jpg
IMG-c3283567b60bb09a6dfaef0689825e9f-V.jpg (246.77 KiB) Прегледано 1144 пъти
IMG-52c87ac5c4e485142459e402d5a53b16-V.jpg
IMG-52c87ac5c4e485142459e402d5a53b16-V.jpg (244.04 KiB) Прегледано 1144 пъти
Последна промяна S.A.S на Чет Май 03, 2018 9:58 am, променена общо 1 път
Аватар
S.A.S

Мнениеот S.A.S » Сря Май 02, 2018 9:46 pm

Еи момци готино е да шаваш направо е приятно.пожеавам успехи на всички :yep:
Аватар
S.A.S

Мнениеот jokko1 » Сря Май 02, 2018 11:30 pm

Ако не бех го видел немаше да повервам.Какво правиш с тая детсака играчка в ръцете.Че излезе че Бачо Румен е прав .Колкото по надобрява човек толкова на по лека техника минава.
А дано ти е на късмет.
Аватар
jokko1

Мнениеот Ouzoman » Чет Май 03, 2018 10:35 am

Зарадва ме много, Стайко!
Честито ти 'шаване' и само късмет, и хубави работи занапред :yep:
Аватар
Ouzoman

Images: 10

Мнениеот S.A.S » Чет Май 03, 2018 8:13 pm

Джоко и тая играчка е голема!водата си я пускам 30на метра по от горе от друг вир.Данка може да направиме отбор куц кон lllaq мерси за пожеланията :yep:
Аватар
S.A.S

Мнениеот jokko1 » Чет Май 03, 2018 9:50 pm

Аре пак Бълтарса работа.
Двама маратонци се събрахте и айде партия че правите.
Аватар
jokko1

Мнениеот lazar68 » Пет Май 04, 2018 9:00 am

Стайко, луд умора нЕма ... Успех по деретата! То е ясно, че луди глави кат теб не можеш да ги вържеш дома, ами поне да ти е на късмет и да ти е пълен легена ( и джобО)! 111
Аватар
lazar68

Images: 14

Мнениеот S.A.S » Пет Май 04, 2018 8:46 pm

lazar68 написа:Стайко, луд умора нЕма ... Успех по деретата! То е ясно, че луди глави кат теб не можеш да ги вържеш дома, ами поне да ти е на късмет и да ти е пълен легена ( и джобО)! 111

Лазе живота е лудост,независимо каква.жълтия хитрец дали ще гопребориме това е божя работа.днеска измих 4кофи латексови и установих че ние за пореден път ебаваме мамата на природата не друго.имам една жаба приятелче която седи и ме зяпа с легена що правим a1a1a нема нема па я шмръкнем с инж.та я познавам че е тя,ожулена горката.не я пипам пак е там и пак ме зяпа..природа!!
Аватар
S.A.S

Мнениеот jokko1 » Съб Май 05, 2018 12:51 pm

Не се чуди.И тя занаят крадне за това е там.Щом е толкова инат може и майстор да стане.
Аватар
jokko1

Мнениеот S.A.S » Сря Май 09, 2018 9:36 pm

Ялова част от коритото.на тея места водата издува всичко..заяли сме се с едно дере та ще го караме на ред когато може ще коментираме темата с вирове улуци и тем побобни
Прикачени файлове
IMG_20180508_152633.jpg
IMG_20180508_152633.jpg (867.31 KiB) Прегледано 962 пъти
IMG_20180508_143125.jpg
IMG_20180508_143125.jpg (1.13 MiB) Прегледано 964 пъти
Аватар
S.A.S

Мнениеот S.A.S » Сря Май 09, 2018 9:56 pm

Трябва ми Узо за оператор :yep: може,да му е проблем стигането че е малко плоха но ще се оправиме lllaq местото лошо отвеси по 15-20м помпата виси на колан на лост a1a1a
Аватар
S.A.S

Мнениеот Ouzoman » Пет Май 11, 2018 10:24 am

S.A.S написа:Трябва ми Узо за оператор :yep: може,да му е проблем стигането че е малко плоха но ще се оправиме lllaq местото лошо отвеси по 15-20м помпата виси на колан на лост a1a1a

Ай, не нам, май ще откажа :bow:
Аватар
Ouzoman

Images: 10

Мнениеот r.petkov » Чет Май 17, 2018 8:55 pm

Жоре това е тест на 2.5 ц. , не се чува добре от клипа но може да си засечеш време , има я водата само от помпата , от инжектора , и колко материал вадиш с нея в случая е 0,6 кубика на час но това са минималните възможности на инж.Бидона е 55л. , помпата 2ц. напорна , 6м. маркучи.
Аватар
r.petkov

Мнениеот santana85 » Пет Май 18, 2018 8:54 am

Бачо Румен привет!
Благодаря за хубавия клип!
Разкажи ни по-подробно за коритото!
Вижда се различна конфигурация на успокоителната кутия,..две корита едно върху друго,..заради повечето вода ли е или е някакъв тип пресевно,сортиращо?
Лихена случайно ли е там или накрая ловиш в некакъв тип джоб?
Заради плоското злато ли я така или заради големия цолаж и повечето материал преминаващ през модула?
Въпросите ми са зададени така,защото наистина това плоското злато трудно се лови и създава доста главоболие!
Мерси предвароително и ти желая лек ден и крепко здраве!
santana85

Мнениеот r.petkov » Съб Май 19, 2018 12:32 am

Сега нямам време и за писане , двуетажно корито за 2.5ц.инж./две корита по 30см.за да може да поемат и разпределят дебита на инж. / комбинирано с пресевно 5мм. , горното е само да изнася едрия материал и ако прескочи нещо през пресевното , но не съм работил по сериозно с двете в комбинация и не мога да дам на този етап по точна оценка но дребното и плоското злато го събира още в кутията.На 2 ц. работя само с долното/ там вече няма пресевно/ и почти всичкото дребно злато го събира в кутията , след нея има импровизиран джоб който задържа по едрото и което успее да се измъкне вече влиза в коритото.Кутията не е случайно че съм я направил на дъга , гравитацията и центробежната сила притискат материала заедно с водата към дъното и в определен участък събира тежката фракция .Проблемът при тънкото злато е ,че трудно пада на дъното, или трябва да го галиш с пресят материал и 5метрово корито както го препоръчват масово , или да го удариш с нещо по главата още в самото начало та да легне бързо в стелката както се опитвам да го правя аз.
Последна промяна r.petkov на Съб Май 19, 2018 4:06 pm, променена общо 1 път
Аватар
r.petkov

Мнениеот r.petkov » Съб Май 19, 2018 12:32 am

След месец живот и здраве ще го тествам по сериозно , добър модул е и ако се докаже ще покажа какви възможности има.
Аватар
r.petkov

Мнениеот jokko1 » Съб Май 19, 2018 7:22 pm

Благодарско Бачо.Засекох сметнах горе долу вече знам какво ми трябва.Случайно разбрах че имам и под ръка един учен тарикат които имал точно такава програма на компютъра.Задаваш отвор,налягане и флуид и то ти изплюва верният отговор.За напред ще го вербувам когато имам нужда да ми ги смята тия щуротий.
Поздрави.
Аватар
jokko1

Мнениеот r.petkov » Нед Май 20, 2018 3:08 pm

Вече в нета има всичко , най вероятно и това е показано някъде . Най добре е в реални условия да се прави теста защото тук има много зависимости в комплект и промениш ли една се отразява и на останалите.Иначе тарикати бол и за всичко , щом ми се обаждат колеги да ме питат може ли и как да преработват драгите на еди кой си с които са се набутали значи ,че не трябва да се вярва само на рекламата.Основната разлика при помпите и "драгите" е една – зависи кой производител ги е правил , едните влизат често във сервиз , другите не. Двуцоловите помпи ако изключим траш варианта който не е подходящ за нашите условия са два вида – обикновенни поливни и напорни , поливните са два варианта 120 и 140 куб. , напорните са 160 куб. двигател , разхода на гориво при едни и същи условия е толкова минимален ,че не си заслужава да се коментира ,едните работят на по високи обороти , другата на по ниски , но с по голям двигател.Основната разлика е ,че при екстремни условия първите две спират да ти вършат работа докато напорната продължава.
Аватар
r.petkov

Мнениеот jokko1 » Нед Май 20, 2018 3:58 pm

Ей добре че ме сети.На Репата у форума имаше две драги почти точно копие на оная твойта с помпата върху нея.
Само дето тоя където е краднал идеите е бил зажмал с едното око .Дори когато е копирал пак не е разбрал какво гледа.То всъщност пак добре че е така та да има и ти какво да пооправиш и хората да разберат в какъв филм са се набутали. Пък после да вземат да споделят по форумите та да не потъне и някой друг.
Ръцете и знанието няма кой да ти вземе ама реклама си требе.
Аватар
jokko1

Мнениеот r.petkov » Пон Май 21, 2018 11:52 pm

Жоре аз с ремонти на драги не се занимавам , просто хора питат за информация а тези неща по телефон не стават като не си видял какво и как иска да преработва , колкото до рекламата ако имах власт първото нещо което ще направя е да забраня рекламите поне по радиото и телевизията , тия идиоти тотално побъркват хората с тях.Нали виждаш какво става ежедневно , лихварите – взимай , взимай пари на заем , след тях аптекарите – елате , елате при нас и така по веригата докато не те накарат да откачиш.
Аватар
r.petkov

ПредишнаСледваща

Назад към Съоръжения за добив на самородно злато