Лека техника

Драга, тромел и друг вид техника за напреднали златотърсачи

Re: Лека техника

Мнениеот S.A.S » Чет Мар 22, 2018 10:05 pm

Румба главата ти ражда решения на проблеми.вчера с такъв инжектор направих брутална разкривка.копирал съмидеята с ф16 и половин цол скосен...мазало :yep: :bow:
Ние в този форум преобразуваме вакума в истински вакум и добиваме глуона плазма!
Аватар
S.A.S

Мнениеот jokko1 » Чет Мар 22, 2018 11:15 pm

Бачо на Стайко инжектора не е инжектор а струйник.Явно пак е мислеп за повече от едно нещо.
Напъни се. Помисли малко!!!
Аватар
jokko1

Images: 3

Мнениеот r.petkov » Пет Мар 23, 2018 12:07 am

Неръждавейка 16 х 3 мм. е най подходяща но се намира трудно и е скъпа , безшевна тръба води се прецизна и ги доставят с поръчка с изискване за минимално количество.Който успее да си намери такава ще му върши добра работа.
Последна промяна r.petkov на Пет Мар 23, 2018 11:03 pm, променена общо 1 път
Аватар
r.petkov

Мнениеот S.A.S » Пет Мар 23, 2018 10:17 am

На времето имаше една тема,,хора пишат пияни във форума,,та добре че не съм писал печка.струиника Румене е уникален lllaq
Ние в този форум преобразуваме вакума в истински вакум и добиваме глуона плазма!
Аватар
S.A.S

Мнениеот r.petkov » Нед Мар 25, 2018 9:53 pm

Стайко да въртиш само на кирка не винаги е най удачния и приятен начин , затова в такива моменти главата ти започва да "прелива" от акъл и се раждат нови идеи .....
Аватар
r.petkov

Мнениеот jokko1 » Нед Мар 25, 2018 9:57 pm

Така,така накарай мързеливия на работа да те научи на акъл.
Не трудът а мързела е най важната причина за развитието човешко.
Аватар
jokko1

Мнениеот S.A.S » Нед Мар 25, 2018 10:19 pm

Бачо ви е пич,нена нема па ни отвори на некоя гяволия.та като и тая има бая чалъми да я правиш :yep: да оправи времето и бира lllaq
Аватар
S.A.S

Мнениеот r.petkov » Нед Мар 25, 2018 10:30 pm

Мързела е направил от маймуната човек.
Аватар
r.petkov

Мнениеот nikmagi » Пон Мар 26, 2018 10:16 pm

r.petkov написа:Мързела е направил от маймуната човек.

Работата прави от човека маймуна.
nikmagi

Мнениеот santana85 » Пон Мар 26, 2018 10:40 pm

Маймунджулъка е по- близо до хитрост,..но пък чак да прави от човека.. маймуна!?
На тях едно време им е било доста трудно дорде стигнат да станат човеци,та обратното няма как да стане.
На Г-н Петков Румен мога само да му целувам ръката,...и да му се кланям,защото ми отвори очите и ми напълни ръцете!
Няма други такива филми,видеоуроци и прочие,...ползвам неговия струйник и кирката ми стои отстрани и се чудя защо съм я тътрил и нея?!
А пък за инжектора му нямам думи,..наистина е като змийче,..обира всичко до 7=8 санта,..така лесно се отработват пластовете!
И после чистим само джоба,....там са и бренекетата и съчмите и всичко останало,...един път само се изложих да разглобя коритото и ,....ню=ню,.нема нищо,..само чистих половин кило шлих!
Лека Техника,...ама хубава!
Благодаря Г-н Петков!
santana85

Мнениеот r.petkov » Вто Мар 27, 2018 2:28 pm

Благодаря за доверието колега . По думите на Жоре мързела е градивна формула за успех , и по тази логика маймуните е трябвало да са били бая мързеливи преди да добият сегашния човешки образ. От друга страна ти казваш ,че им е било много трудно през периода на еволюция за което има достатъчно доказателства.Какво следва от тези две противоречиви тези – че не трябва да вярваш на всичко което се пише и говори за златарството и докато сам не си провериш и подредиш нещата винаги ще си на кръстопът.Желая ти успех.
Аватар
r.petkov

Мнениеот jokko1 » Вто Мар 27, 2018 11:13 pm

Сантана за шебеците и хората до някъде не си прав. Я виж някой изкопчия бетонджия или гробар е у тех редко ще откриеш фини човешки черти по скоро повечето приличат на Орангутани . Демек регрес некакъв се наблюдава.От друга страна тези като Лили Иванова и други като нея които цел живот не са си давали зор и на преклона възраст си приличат на хора .
Бачо виждаш ли че има надежда.Както става ясно който има очи за нещата видял е.Но който няма и с клечки за зъби да му подпреш клепачите кыорав ще си остане.На мен лично това ми стига.
Успех на всички.
Аватар
jokko1

Мнениеот r.petkov » Съб Мар 31, 2018 7:08 pm

Жоре развеселихме малко темата, напълно съм съгласен с теб , ако нямаше надежда може би и нас нямаше да ни има , тя умира последна.Който иска да направи нещо търси начини за да го стори , който не иска или го мързи търси причини за да се оправдае . То и на тия убавиците дето зорлем си тъпчат циците и зурлите със силикон за да ги забележат не им е много лесно да я носят тая тегоба цял живот , ама това е от акъла им , а на Л. Иванова менците природата и ги е натресла та и нейната не е била много лесна нищо ,че държи човешки образ.Тя истината май стои някъде по средата , там трябва да я търсим , комбинация от лошото и от доброто.
Аватар
r.petkov

Мнениеот kaloyan » Сря Апр 04, 2018 11:12 am

Казано е, че една снимка казва повече от 1 000 думи и е напълно вярно. А един клип казва повече от 100 000 думи... ;)

От два дни чета внимателно темата. Изгледах клипчетата по няколко пъти... И за два дни разбрах повече, отколкото за две години четене на форума.

Уникално представяне от А до Я. Много полезно за такива като мен - нищо не знаещите !

Сърдечно благодаря бачо Румене.

Ако те видя, ще те черпя. И всеки път, когато те виждам - всеки път ще те черпя ! :) :) :)

Поздрави,
Калоян

P.S. Единствено, което не ми се изясни е т.н. успокоителна кутия тип " Бачо Румен", но продължавам да следя и да чета !
Аватар
kaloyan

Мнениеот rumkos85 » Сря Апр 04, 2018 1:45 pm

Еееее...те там е рзковничето :)
rumkos85

Мнениеот kaloyan » Сря Апр 04, 2018 2:57 pm

rumkos85 написа:Еееее...те там е рзковничето :)

Тоест е тайна, така ли ? :)
Аватар
kaloyan

Мнениеот r.petkov » Сря Апр 04, 2018 3:28 pm

Не е тайна, когато водата се движи по прав участък без препятсвия постепенно увеличава скороста си и това води до отрицателни последици , затова в рисковите участъци на реките особенно преди мостове и в близост до пътни артерии правят бентове през определено разтояние защото водоскоците които се образуват в тях успокояват водния поток за да не подкопава бреговете.В златарското корито за да може да се утаи златото качествено водният поток трябва да е балансиран , това става добре когато в малък участък се обърне посоката на движение на входящата от инжектора вода която е доста силна. Това се получава във успокоителната кутия там се обръща посоката два пъти подобно на буква Z като в долния край минава и през джоба което помага още повече да влезне след това в коритото за промиване в нормален вид.Тази кутия съм я правил преди 10 г. впоследствие съм пробвал и други варианти но по добро от нея не можах да измисля и затова си работя с нея , още повече че е с вграден джоб който е незаменимо допълнение.
Аватар
r.petkov

Мнениеот jokko1 » Сря Апр 04, 2018 10:11 pm

Бачо Румене ако пийнеш всичко което ти дължиме като черпене е повече от сигурно че от цироза че си заминеш.
И да поясня за тази драга Джоко 2 съм краднал само и единствено от тебе и то не малко.Всички други прилики със всякакви хора и идеи са напълно случайни.
Дъжен съм да то кажа за да нема грешки.
Аватар
jokko1

Мнениеот lazar68 » Сря Апр 04, 2018 10:19 pm

Бачо, :bow: :bow: :bow: !
Не съм срещал по-добро и разбираемо обяснение за механизма на действие и функцията на кутията и джоба!
ЖорЕ ме светна, че водата в един прост улей се движи с различна скорост в началото и на изхода, а ти ми обясни целия механизъм цветно :yep: !
Аватар
lazar68

Images: 14

Мнениеот r.petkov » Сря Апр 04, 2018 11:37 pm

Направо се замислям дали да не отказвам алкохола. За сега няма да го правя , продължавам по малко но редовно.Златарската техника не е кой знае колко сложна , подредиш ли си веднъж нещата и повече няма да я мислиш.
Аватар
r.petkov

Мнениеот r.petkov » Нед Апр 08, 2018 9:25 pm

В златарството от както съществува винаги е имало конкуренция и това е нормално , но да сложиш минус на клип без да има обосновка за това ми се струва ненормално , звучи ми като някой който е излязал от дупката си в която се крие , да се изплюва и после пак да се скрие в нея. Ако имаш по добри идеи за случая ги сподели по подходящ начин за да може аудиторията да ги прецени и да си направи преценка , в противен случай всичко си е заблуда.
Аватар
r.petkov

Мнениеот lazar68 » Нед Апр 08, 2018 9:48 pm

r.petkov написа:В златарството от както съществува винаги е имало конкуренция и това е нормално , но да сложиш минус на клип без да има обосновка за това ми се струва ненормално , звучи ми като някой който е излязал от дупката си в която се крие , да се изплюва и после пак да се скрие в нея. Ако имаш по добри идеи за случая ги сподели по подходящ начин за да може аудиторията да ги прецени и да си направи преценка , в противен случай всичко си е заблуда.

Бачо, не знам за какво конкретно пишеш, но се досещам какъв е случая. Не забравяй, че мразенето е национална черта. Важно е да се сложи минуса, другото няма значение. Тегли им една... люта ракия и давай напред! За простотията почивен ден няма, а ти обосновка търсиш gfddd .
Не обръщам никакво внимание нито на пикливите им минуси, нито на безмозъчни коментари. Който може да лети, никога не пълзи!
Аватар
lazar68

Images: 14

Мнениеот santana85 » Пон Апр 09, 2018 9:17 pm

r.petkov написа:В златарството от както съществува винаги е имало конкуренция и това е нормално , но да сложиш минус на клип без да има обосновка за това ми се струва ненормално , звучи ми като някой който е излязал от дупката си в която се крие , да се изплюва и после пак да се скрие в нея. Ако имаш по добри идеи за случая ги сподели по подходящ начин за да може аудиторията да ги прецени и да си направи преценка , в противен случай всичко си е заблуда.

Г-н Петков,
Най-малко Вие се тревожите от конкуренция,..море, па да се намери свестен конкурент,..и това ще е от полза!
Вашите видеоуроци наистина имат по некой минус,но това някакси изглежда смешно и неестествено на фона на хилядите преглеждания,а това че няма коментари,..ми и аз не мога да коментирам,..просто си глътнах езика!
Предполагам и много други са останали безмълвни пред тези шедьоври!
Нали знаете?: При нас никой не е номер две! За това някой завистлив човек,също останал безмълвен,..но от безсилие пред истината е тропнал минусчето.
Боли та,..боли ма и мен,..и нас,..боли на оная работа!
Вие да сте жив и здрав,..и все така успешен,..че,.. идоли малко!
С уважение!
santana85

Мнениеот S.A.S » Чет Апр 12, 2018 6:54 pm

Аиде момци водата ще бега как е тръгнало
Аватар
S.A.S

Мнениеот r.petkov » Съб Апр 14, 2018 12:58 am

Въобще не ме притесняват минусите аз което ми трябва си го знам , става ми смешно на подобни реакции от хора на които явно нещо им пречи. Показваш как може да си измиеш шлиха качествено с най обикновен леген защото не всеки може да си намери или да си закупи марков , и това на някой не му харесва ,а този някой изобщо си няма хабер с какви легени и как се промива и вади злато само на леген и най вероятно това пречи на нечий " алъш вериш".Показваш му как да разграничава наносите за да може по добре да се ориентира в обстановката което изобщо не е маловажно особенно в места които са били ледници– и това не му харесва , е па нека тогава да ходи и да копа на посоки.Нямам сега време за златарство , снимал съм някои неща но трябва да ги довърша и окомплектовам и няма да е скоро, в момента съм ангажиран с поръчка по моя си занаят която е много тежка задача за изпълнение , но и това го снимам на клипове от –до и живот и здраве ще видите нещо много по сериозно от хобито златарство , ще го пусна в темата за обработка на метали.
Аватар
r.petkov

ПредишнаСледваща

Назад към Съоръжения за добив на самородно злато