Първия ми инжектор

Златарски корита, ръчни помпи, стелки и др.

Re: Първия ми инжектор

Мнениеот DIDO112 » Нед Май 22, 2016 9:36 am

И още едно клипче.
https://youtu.be/2-aLX4uGb5g
DIDO112

Мнениеот jokko1 » Пон Май 30, 2016 1:00 am

Дидо както ти бях писал по рано за научно изследователска дейност е отлично.Но ако става дума за работа ще бъде жива мъка.Нито стуйника е струйник нито инжектора е като света.Щом клечки и шумки го запушват мани тая работа.Прежали го чети и прави друг.С тоя в най добрия случай да си дообираш подложката след като си обрал колкото си могъл с лопатата.
Успех.
Напъни се. Помисли малко!!!
Аватар
jokko1

Images: 3

Мнениеот DIDO112 » Пон Май 30, 2016 12:49 pm

Колега Jokko1 засмуква си доста добре запушват го само по големи камъни които ги набива в мерцедеса отпред.Изчиства скалата до край.Ще пробвам да махна втората дюза в уширението което не ми е проблем.И ако се влоши работата ще си я върна.Като гледам тук никой не дава съвети предварително.Чака се да се направи нещо и после се почва с акълите.Благодаря за съветите но като гледам сам ще се оправям с "изследователска дейност".
DIDO112

Мнениеот nikmagi » Пон Май 30, 2016 5:11 pm

DIDO112 написа:...........Като гледам тук никой не дава съвети предварително.Чака се да се направи нещо и после се почва с акълите..........

Аз не видях някъде да си задавал въпроси, ама карай както и да е. Заключи си темата и никой няма да ти лее акъл.
nikmagi

Мнениеот ktamen » Пон Май 30, 2016 8:33 pm

DIDO112 написа:Като гледам тук никой не дава съвети предварително.Чака се да се направи нещо и после се почва с акълите.

Е ти първо си го направил и после питаш дали е добър. Как е възможно да получиш предварително съвет.
Трябваше да нарисуваш една картинка и щяхме да коментираме нея. Ако поразгледаш и другите подобни теми, ще видиш, че доста колеги правят някакви драсканици и коментираме тях. И едва после вземат флекс и електрожен.
Не го пипай този инжектор. Направи си още един, без това уширение, от най-евтиното желязо. И ги пробвай и двата при еднакви условия.
Комунистите имат един проблем, винаги им свършват парите, и това са парите на другите....
Маргарет Тачър
Аватар
ktamen

Мнениеот lazar68 » Пон Май 30, 2016 10:10 pm

Колега, няма да коментирам инжектори, щото не ми е там силата ... Пътят е трънлив и всеки сам върви по него . Само да те светна, че преди пет години малцина бяха хората, които изобщо споделяха информация свързана със златото и се искаше много търпение и такт, за да научиш дори и за вътрешните завои. Преди да отпарвяш упреци, положи малко усилие по пътеката, извърви своята част и ще получиш и помощ .
Златото и минералите, изискват много труд и безсънни нощи и успяват да ги намерят само тези, които търсят, а не чакат някой друг да им ги показва .
Ако не ми вярваш, ще повярваш на собствения си опит ( след години безплодно блъскане ) .
Десетина човека в България споделят публично своите разработки, плод на дълъг труд, много мислене и смятане, хиляди левове вложения в опити и множество грешки, които са отстранявани в практиката. Днес 2016г. всичко е смляно по форумите, благодарение на тези десетина човека . Джоко е един от тях ( вЕрвай ми) и другия път, вместо да скачаш, просто го помоли ;) . Ти сам избираш :yep: .
Между другото, когато търсиш помощ, снимай целия процес, включително какво подава инжектора на изхода. Оправи си струйника, концентрирай струята. Допускаш и други грешки, което е нормално в началото и трябва някой да ти го каже, ама за да стане това се изисква и отношение .
Ако ли пък, не ти се чака някой да ти ръси съвети наготово, бъди готов да пробваш, да грешиш и пак да пробваш и пак да грешиш, докато усетиш кое, как трябва да стане. Както се казва - всеки сам избира.
И накрая - похвално е, че правиш нещата с мерак :yep: . Имай малко търпение, не се нерви бързо и успехите няма да закъснеят !
Пожелавам ти успех !
Аватар
lazar68

Images: 14

Мнениеот DIDO112 » Вто Май 31, 2016 6:15 am

Питах за хобот къде се слага дюзата. Непосредственно до улея или се оставя разтояние и колко маркуч за засмукването е оптимално да се сложи за засмукването това ми изглежда на въпрос на мен но както и да е.
DIDO112

Мнениеот ktamen » Вто Май 31, 2016 10:48 pm

DIDO112 написа:Интересува ме и как е водата по улея според вас по опитните.Лесно ще махна уширението това не е проблем.Интересува ме и засмукване с хобот по удачно ми се струва от гледна точка че е по леко.Къде се слага дюзата до улея ли.След дюзата колко метра маркуч може да се сложи.

Аз бих го сложил непосредствено на самия улей. Маркучът трябва да е максимално къс. Все пак ако сложиш 1м маркуч, едва ли ще можеш да работиш.
Майстора на този инжектор, също го слага до драгата.

На мен ми харесва водата само в моя улей, в почти всички останали ми се вижда твърде силна и постоянно повтарям, че трябва да се увеличи широчината. При работа без пресяване или с твърде едро пресяване, ако се намали водата и улеят ще се задръсти, заради твърде големите камъни. Силната вода отнася голям процент от ситното злато.
Едит:
Сега взе да ми се струва, че питаш къде да сложиш малката тръбичка, а не самия инжектор.
Малката тръбичка трябва да е като на инжектора на клипчето, максимално далеч от изхода, пред нея се остава съвсем малко, колкото да има къде да се наниже маркуча.
В тази тема viewtopic.php?f=9&t=822&hilit=+%D0%BD%D0%B8%D0%B2%D0%BE%D1%82%D0%BE&start=50 има снимки на инжектора от клипчето.
Комунистите имат един проблем, винаги им свършват парите, и това са парите на другите....
Маргарет Тачър
Аватар
ktamen

Мнениеот jokko1 » Сря Юни 01, 2016 8:58 pm

Дидо за да ти дам съвет предварително трябва да хвърлям боб или пък да гледам на пета та да знам какво си решил да правиш.Приятелю поне на 20места съм писал на различни колеги първо рисувайте или още по добре чертйте, после питайте, после четете, после пак питайте.Явно не си попадал на тези мои бисери .Няма лошо.Искрено не разбрах какво в моя коментар те е подразнило освен това че направения от теб инжектор има някой слаби страни.Никак ама въобще не ми пука че ти ще се скъсаш от мъка докато бачкаш с този красив иначе инжектор.Просто исках да ти спестя излишни разочарования.
Знаеш ли колко е кофти когато питаш някой как ти е направено оборудването? И той само да му се махнеш от главата ти отговаря всичко е супер бачкай смело.Копаш като гламав и после се чудиш какво не ти е наред та нищо не вадиш.Е аз минах по тоя път щом искаш карай и ти по него.Успех.
Аватар
jokko1

Мнениеот DIDO112 » Чет Юни 02, 2016 5:17 pm

Мерси Ктамен. Джоко нищо не ме е подразнило просто ти обясних че добре засмуква и не се задръства.Когато е по нагоре улея от инжектора тогава ми се струва че не смуче добре и за това ще пробвам и без втората дюза в уширението.
DIDO112

Мнениеот jokko1 » Чет Юни 02, 2016 9:28 pm

Приятелю и Никмаги и Камен и Лазар па даже и аз явно сме у грешка.Това всъщност няма никакво значение.
Като за начало ще ти посоча два съвсем конкретни проблема в твоя инжектор.
Първо формата.Правият ъгъл не е никак добра форма защото те задължава да си или клекнал или наведнат и в двата случая е тегаво. Да не говориме че ако ти се случи да чистиш някоя дупка която се стеснява в дълбочина мисията е направо невъзможна.Инжектора заедно с маркучите правят една S образна форма която си е жива мъка еле пък зимата.От тука следва че ъгъла на кривата на инжектора трябва да бъде възможно най малък.Хем е по удобно хем загубите са по малки.Да не говорим че и да се напъха нещо тънко и дълго много по лесно преминава.
Вторият проблем е струйникът както бях ти писал.Работата на истинския струйник е той да копае вместо тебе а не само да ти полива дупката. Това няма как да стане ако делиш водата на два потока единият в инжектора а другия в струйника.Трябва всичката вода да върви или в инжектора или в стуйника.Постига се лесно с едни три пътни кранове .При тях можеш да си пускаш водата където искаш и колкото искаш.Другият път нарисувай това което си намислил да правиш каквото и да е то и колкото можем ще помагаме.
Аватар
jokko1

Мнениеот ktamen » Чет Юни 02, 2016 10:03 pm

Как ще пробваш без втората дюза, ще я отрежеш ли?
Всякакви неравности в този участък се отразяват негативно.
Направи си още един инжектор.
Маргарет Тачър
Аватар
ktamen

Мнениеот DIDO112 » Пет Юни 03, 2016 5:48 pm

Мерси за съветите.
DIDO112

Предишна

Назад към Съоръжения и инструменти за начинаещи