Драга Язон Голд

Златарски корита, ръчни помпи, стелки и др.

Драга Язон Голд

Мнениеот bobi » Пет Авг 28, 2015 8:06 pm

интересувам се от драгата обаче чета противоречиви отзиви по форумите
ще се радвам ако може да получа и вашите мнения
111
bobi

Images: 1

Re: Драга Язон Голд

Мнениеот jokko1 » Пет Авг 28, 2015 8:54 pm

Ще си правиш или ще купуваш?
Ако си правиш почти сигурно е че ще я преправяш поне няколко пъти.Така че нарисувай какво си намислил да правиш и задавай въпрос след въпрос.После чети ,след това мисли и на края прави.
Успех.
Напъни се. Помисли малко!!!
Аватар
jokko1

Images: 3

Мнениеот lazar68 » Пет Авг 28, 2015 10:00 pm

Е тая не съм я чувАл gfddd . Мноо съм зле :( .
Аватар
lazar68

Images: 14

Мнениеот bobi » Съб Авг 29, 2015 12:29 am

jokko1 написа:Ще си правиш или ще купуваш?
Ако си правиш почти сигурно е че ще я преправяш поне няколко пъти.Така че нарисувай какво си намислил да правиш и задавай въпрос след въпрос.После чети ,след това мисли и на края прави.
Успех.

Мислех да купя но тоя пост в един друг форум ме възпря
колеги искам да подчертая нещо.значи преди година и половина купих драга язон голд 2 от магазина на Светли от софия на стойност 750лв и какво се получава той ми обяснява че драгата хваща всичко няма едро няма дребно плащам аз драгата и на другия ден отиваме на реката когато започнахме да копаем на практика се получи съвсем друго драгата плье златото като камила и от пред и от зад започнах да званя на светли обяснявам за какво става дума и той ми казва да нагласим наклоните почваме да гласим наклоните и нищо пак същото и пак и пак след като му звънях няколко кратно той спря да си вдига телефона от там започвам да званя на киро той обяснява същото .първо драгата не работи за 30/70 бункер 2 цола помпа е прекалено много ситото на бункера е направено по такъв начин че материала който се пресява със златото излиза на вън а отсетият материал който пада пада в средата на шлюза и от там остават 30см промивна площ която е прекалено малко и от там златото обратно в реката от 25, 30 до 40 люспи от лопата вместо да извадим грамове ние вадим от 0.15 0.20 най много до 0.30 и това за цял ден работа значи когато не разбираш от нещо по добре не прави нищо защото резолтатите са 0 единственото нещо че мамят хората за пари.
bobi

Мнениеот jokko1 » Нед Авг 30, 2015 4:29 pm

Добра реклама.Ако я прочетат производителите направо ще им се сгади.
Един търговец продава на друг с магазин дънки .По едно време тоя с магазина вижда че на едни от дънките крачолите са зашити напреко и вика.
Абе колега то тия дънки с тоя зашит крачол няма да могат да се обуват бе.
Кво ти пука бе ти нали ги взимаш за продаване няма да ги обуваш.
Та и на тия пичове драгата им е само за продаване.
Колега качи го този пост ако искаш в темата на Данте за фалшиви златарски пособия.Та дано я видят и други мераклий преди да са гризнали дъвото.
Аватар
jokko1

Мнениеот bobi » Сря Сеп 09, 2015 9:30 pm

jokko1 написа:Добра реклама.Ако я прочетат производителите направо ще им се сгади.
Един търговец продава на друг с магазин дънки .По едно време тоя с магазина вижда че на едни от дънките крачолите са зашити напреко и вика.
Абе колега то тия дънки с тоя зашит крачол няма да могат да се обуват бе.
Кво ти пука бе ти нали ги взимаш за продаване няма да ги обуваш.
Та и на тия пичове драгата им е само за продаване.
Колега качи го този пост ако искаш в темата на Данте за фалшиви златарски пособия.Та дано я видят и други мераклий преди да са гризнали дъвото.

не открих темата на Данте за това поставих поста при Некоректни търговци
viewtopic.php?f=18&t=724&p=23875#p23875
bobi

Мнениеот dante » Чет Сеп 10, 2015 11:59 pm

Язон голд.................................Мама ми е казвала ако не мога да кажа нищо хубаво просто да не казвам нищо......Ами като става въпрос за тая драга трябва да онемея......За съжаление производителите на подобни драги и улеи,които не работят станаха повече от тия,които правят работещи съоръжения.....Тая драга е една от първите направени в БГ-то и въпреки че не работи не претърпява никва промяна...Въпреки че съм го писамл много пъти пак ще го напиша.....За да направи човек едно работещо съоръжение то трябва доста злато да е извадил и целият процес и закономерности да са му ясни....Като имам предвид работещо съоръжение то трябва да хваща поне 70-80 % и това е доста.....Предполагам че никой не мисли че вади 100% от златото,минало през драгата му........Аз лично съм виждал как пущат през Язон Голд кофа концентрат около 2 грама злато и не можаха да извадят и половин което е всичко друго но не и нормално.....Много хора ще кажат "хваща"....Тя хваща ама колко е въпроса.....И гола ламарина да хвърлиш в реката пак ще хване но за грамаж ти трябва добра техника...
Аватар
dante

Мнениеот shimbaka » Пет Сеп 11, 2015 5:15 pm

:bow: Жоро е прав но за съжаление новобранците се хвърлят да купуват боклуци и после питат как да го оправят със тази цел създадохме форума но те пак при неподходящите хора ходят :yep:
Аватар
shimbaka

Мнениеот bobi » Пет Сеп 11, 2015 6:08 pm

никого не искам да обидя но все пак в един друг форум открих други мнения за драгата
объркан съм изобщо в тия форуми как да откриеш истината ? Направих снимка на разни постове по темата за да не кажете тоя си измисля
на първият пост металдетекторс казва
Преди да се почне работа е добре да се оптимизират наклоните на тавите.
Всички искат голям наклон и силна вода, защото мие бързо, но .... и пуска много злато извън тавите.

И най-важното - винаги тествайте съоръжението с оловни малки парченца за да видите, как геометриите му задържат оловото, ако всичко е ок - работете.
вторият пост на vandur казва с една дума , че всеки който не може да работи с въпросната драга е инвалид - пак повтарям никой не искам да обидя
последният пост на втората снимка пък намеква ,че mdetectors и vandur са едно и също лице и тук вече онемявам тотално шах и мат .
Екранна снимка (17).png
Екранна снимка (17).png (211.52 KiB) Прегледано 3616 пъти

Екранна снимка (16).png
Екранна снимка (16).png (82.76 KiB) Прегледано 3616 пъти
bobi

Мнениеот jokko1 » Пет Сеп 11, 2015 6:44 pm

Боби в този форум се опитваме да бъдем колкото се може по полезни на всички колеги които имат нужда от някаква насока.Тука както и във форума на Репата всеки един колега се явява коректив на останалите така че ако се появи съоръжение което не става на момента получава нужната аргументирана оценка и или се поправя или производителя му сам го разкарва от обявите виждайки че с трици маймуни няма да хване.До колкото разбрах Данте ти даде достатъчно ясен отговор на твоя въпрос но ако искаш по достоверна информация за въпросната драга ще се наложи да си я купиш и да я пробваш.С нетърпение ще очакваме твоята оценка.Успех.
Аватар
jokko1

Мнениеот dimi1 » Съб Сеп 12, 2015 6:12 am

Здр. боби въобще не ми се пишеше за това изделие ама виждам че четеш по всички форуми и съвсем си се объркал от противоречивата информация.Тази драга я изкараха още преди 3-4 години и беше предшествана от един улей язон -голд 2 или нещо подобно и промивното на драгата е точно копие на този улей.Всички нови колеги правят грешката че от първи клас искат да постъпят направо в университета :yep: и да станат профита за 7 дни.Няма да уточнявам работи ли това съоръжение или не изводите ще си ги направиш сам .Основното нещо което всеки начинаещ трябва да проумее е че златото се промива с вода и незнаеш ли да я контролираш и дозираш даже и с легена няма да се оправиш.Погледни в природата кои са благоприятните условия и места за утаяването на речното злато и ще ти се изясни още повече картинката.След бързеите идва разширение на реката и потока минава от турболентен в ламинален – силата на водата отслабва и получаваме благоприятно место за утаяване – при вътрешен завой е същото и при големите камъни в речното корито и при всички тези супер местенца все имаме затихване в потока.Сега идва момента да погледнем стелките и капаните в едно съоръжение и да си направим сметка и за водата необходима за работата на съответното.Дебелината на стелките в любителските съоръжения са от 3 та до 15мм. и колкото е по-дебела иска повече ВОДА и събира повече шлих.Сега ще му сложим и няколко прага тези мисля бяха 2.5см. и съответно ни трябва ОЩЕ ВОДА за да прекараме материала.Всичко това като го набуташ в едно Промивно с параметри 30/80 става една манджа с грозде не ти е работа.Ако почнем да говорим за хубаво приемно класификация на материала допустими наклони и граница на забиване за насиштане на пулпа и количество на прекаран материал ще стане роман.За включването на помпа 2 цола към това съоръжение просто няма да го коментирам.Същите параметри на промивният шлюз при мен работят прекрасно с 1100 галонова 12 волтова помпичка че и регулиращ кран за водата има.Извинявам се за правописните грешки и липсата на препинателни знаци ама с тия испански клавиатури си е жива мъка a1a1a .
dimi1

Мнениеот daneto00 » Съб Сеп 12, 2015 5:32 pm

dimi1 написа:Здр. боби въобще не ми се пишеше за това изделие ама виждам че четеш по всички форуми и съвсем си се объркал от противоречивата информация.Тази драга я изкараха още преди 3-4 години и беше предшествана от един улей язон -голд 2 или нещо подобно и промивното на драгата е точно копие на този улей.Всички нови колеги правят грешката че от първи клас искат да постъпят направо в университета :yep: и да станат профита за 7 дни.Няма да уточнявам работи ли това съоръжение или не изводите ще си ги направиш сам .Основното нещо което всеки начинаещ трябва да проумее е че златото се промива с вода и незнаеш ли да я контролираш и дозираш даже и с легена няма да се оправиш.Погледни в природата кои са благоприятните условия и места за утаяването на речното злато и ще ти се изясни още повече картинката.След бързеите идва разширение на реката и потока минава от турболентен в ламинален – силата на водата отслабва и получаваме благоприятно место за утаяване – при вътрешен завой е същото и при големите камъни в речното корито и при всички тези супер местенца все имаме затихване в потока.Сега идва момента да погледнем стелките и капаните в едно съоръжение и да си направим сметка и за водата необходима за работата на съответното.Дебелината на стелките в любителските съоръжения са от 3 та до 15мм. и колкото е по-дебела иска повече ВОДА и събира повече шлих.Сега ще му сложим и няколко прага тези мисля бяха 2.5см. и съответно ни трябва ОЩЕ ВОДА за да прекараме материала.Всичко това като го набуташ в едно Промивно с параметри 30/80 става една манджа с грозде не ти е работа.Ако почнем да говорим за хубаво приемно класификация на материала допустими наклони и граница на забиване за насиштане на пулпа и количество на прекаран материал ще стане роман.За включването на помпа 2 цола към това съоръжение просто няма да го коментирам.Същите параметри на промивният шлюз при мен работят прекрасно с 1100 галонова 12 волтова помпичка че и регулиращ кран за водата има.Извинявам се за правописните грешки и липсата на препинателни знаци ама с тия испански клавиатури си е жива мъка a1a1a .

:yep: :yep:
С някой грам да се подпрем килограмите да съберем
Аватар
daneto00

Мнениеот cat » Съб Сеп 12, 2015 7:20 pm

Бях се зарекъл по златарски форуми да не пиша но явно някой трябва да обяснява на колегите . Колега Боби форуми Империо Драга бг форума на БАСЗМ са собственост на търговци и най добре въобще не ги четете пълни са с лъжи по събори престанах да ходя когато видях колко нагли лъжци са въпросните търговци на единия събор чак ми идваше на единия да му избухам една лопата . А към всички нови колеги в хобито. Не стойте на компютрите идете на реката вижте колегите с какво работят и как работят всяка река е различна и си иска нейното съоръжение .Едно корито да си направите излиза към 30 лв, драгата според зависи но 150 и 400 .
cat

Мнениеот dante » Съб Сеп 12, 2015 8:56 pm

Виж сега Боби....Никой от нас не е тук да те убеждава в нещо...Искаш мнение и го получаваш по най добрият възможен начин....Ако искаш да се убедиш сам си купуваш Язон Голд и ти си човека....Много неща са различни от педи 4-5 години и човек трябва да е внимателен какво купува...Не ми се пише да ти обяснявам защо тая драга не работи качествено и защо си попаднал на най доброто место за да си зададеш въпросите....Има два форума за всичко свързано със самородното злато и те са "Репата голд" и "Проспектор".....Всичко останало е фалш.......Вятър и мъгла......... :yep:
Аватар
dante

Мнениеот indi68 » Нед Сеп 13, 2015 6:46 pm

cat написа:Бях се зарекъл по златарски форуми да не пиша но явно някой трябва да обяснява на колегите ..

dante написа:Виж сега Боби....

Точно и ясно :yep:
колко много иска човек,а колко малко му трябва...и винаги само напред и нагоре!
Аватар
indi68

Мнениеот jokko1 » Нед Сеп 13, 2015 6:48 pm

Е те тоя улей за който пише Дими съм го виждал.Един колега втора година се опитва да се отърве ама не му връзва набутал се в тая покупка още съвсем аджамия.И не че няма да бачка въпросния улей ама трябва тотално да се преправи.Да ама ще го преправиш ако знаеш какво правиш хич не ми се мисли колко копане е хвърлил и колко разочарования е преживял.Добре че ината му граничи с глупост та не се е отказал още в началото.
Ванка ако четеш пиши за въпросния улей.Ама като знам какви са правилата за нецензурни думи май написаното ще изглежда като едно много дълго мнготочие.
Аватар
jokko1

Мнениеот bobi » Нед Сеп 13, 2015 8:10 pm

cat написа: Колега Боби форуми Империо Драга бг форума на БАСЗМ са собственост на търговци и най добре въобще не ги четете пълни са с лъжи по събори престанах да ходя когато видях колко нагли лъжци са въпросните търговци на единия събор чак ми идваше на единия да му избухам една лопата ..

Точно в тия форуми хвалят въпросната драга и сигурно и трите са собственост на един човек , ако е възможно сложете снимки на фалшивите им съоръжения
за да се предпазят и други колеги от очерталата се набутвация .Интересно ми е как заспиват тия търговци съвест нямат ли .
bobi

Мнениеот jokko1 » Пон Сеп 14, 2015 6:35 pm

Гарга на гарга око не вади.
Аватар
jokko1

Мнениеот dante » Нед Сеп 20, 2015 11:56 pm

bobi написа:
cat написа: Колега Боби форуми Империо Драга бг форума на БАСЗМ са собственост на търговци и най добре въобще не ги четете пълни са с лъжи по събори престанах да ходя когато видях колко нагли лъжци са въпросните търговци на единия събор чак ми идваше на единия да му избухам една лопата ..

Точно в тия форуми хвалят въпросната драга и сигурно и трите са собственост на един човек , ако е възможно сложете снимки на фалшивите им съоръжения
за да се предпазят и други колеги от очерталата се набутвация .Интересно ми е как заспиват тия търговци съвест нямат ли .

Попаднал си на най доброто место,където ще получиш най точна информация...Не мога да проумея какво правиш и в онези форуми...Само се бъркаш но пък и няма от къде да знаеш за многото им профили и как сами си хвалят боклуците.....Ако се съмняваш в рагата Язон голд то си вземи тромела на андрей та да видиш и по голям боклук.....Драгата поне някой колега срещу 100-200 лв. може да се съгласи да я оправи а от онова нещо нищо не става....Ти сам си преценяш Боби......... :yep:
Аватар
dante

Мнениеот bobi » Пон Сеп 21, 2015 8:30 am

dante написа:
bobi написа:

Попаднал си на най доброто место,където ще получиш най точна информация...Не мога да проумея какво правиш и в онези форуми...Само се бъркаш но пък и няма от къде да знаеш за многото им профили и как сами си хвалят боклуците.....Ако се съмняваш в рагата Язон голд то си вземи тромела на андрей та да видиш и по голям боклук.....Драгата поне някой колега срещу 100-200 лв. може да се съгласи да я оправи а от онова нещо нищо не става....Ти сам си преценяш Боби......... :yep:

Благодаря dante ,
ровя се по всички форуми като всеки един търсещ информация за промиване на самородно злато начини , места и използвани съоръжения . За въпросната драга разбрах какво представлява още отдавна , само не мога да разбера защо ние не назоваваме тия който я предлагат с истинските им имена ,
Предлагат я Светлю Петков собственик на Мдетекторс , Кирил Стаменов и има още един който прави легени неговото име не можах да науча за сега , първият е собственик на поредица от търговски сайтове част от които са с насоченост златопромиване или добиване на самородно злато , Кирил Стаменов играе на барабан задната палка , спретнали са си и организация естествено регистрирана като Фирма ( в частна полза ) на която задната палка е председател до колкото знам ръководителите на търговските субекти не се наричат председатели а изпълнителни директори . Другото важно нещо , което трябва да се отбележи е това , че и двамата господа с цел подобряване на бизнеса се представят за златотърсачи с многогодишен опит , което е откровена лъжа до там са стигнали в дебелоочието и лакомията си ,че дори са направили видео уроци в youtube и другият въпрос ми е защо не се съберем и да им начупим в главите фалшивите драги улей и аксесоари за промиване на злато ?
bobi

Мнениеот dante » Вто Сеп 22, 2015 8:03 pm

Тоя,за който говориш е всеобщ любимец и най вече мой.Казва се андрей "Твореца"-българският Тесла или по скоро само дръжката.Дори бях обвинен че преча на мечтите му да си мами хората на спокойствие може би...Неговото по скоро е глупост а не измама тъй като е вложил качествени материали в нещо неработещо........
Аватар
dante

Мнениеот Repata » Пон Сеп 28, 2015 7:26 pm

Аз да ви кажа честно,нещо изчезна "Бог"! И ако трябва да съм откровен,почна да ми липсва.По кадърен човек от него не съм срещал.На умряло магаре уя да хване ще го вдигне.От всичко разбира и знае.
Едно птиченце ми прошепна скоро,че Пластмасмен работи над нов проект.Реактивно Бъги тунинговано по китайска технология на новия Китайски стелт J-31,за нуждите на НАСА.
Ще бъде оборудвано с 4 турбо сепаратора ,хващащи под 5 мкм частици за проби на Марс!Днес по новините казаха че са открили вода на Марс,и за там се подготвя проекта със кодово име: "К § Ко-666 сатан Монтан"
Просто си е предприемчив наш Пластмасмен и нанюха ли някъде леф....Първи е!
Същото пиченце ми каза че за пилот се стяга златотърсач номер 1 на БГ с инициали К.С от град К.....ърджали.Сега колко е верно не знам.Можем само да гадаем!
Repata

Мнениеот shimbaka » Пон Сеп 28, 2015 8:36 pm

a1a1a a1a1a a1a1a
Аватар
shimbaka

Мнениеот bobi » Вто Сеп 29, 2015 2:27 pm

Repata написа:Аз да ви кажа честно,нещо изчезна "Бог"! И ако трябва да съм откровен,почна да ми липсва.По кадърен човек от него не съм срещал.На умряло магаре уя да хване ще го вдигне.От всичко разбира и знае.
Едно птиченце ми прошепна скоро,че Пластмасмен работи над нов проект.Реактивно Бъги тунинговано по китайска технология на новия Китайски стелт J-31,за нуждите на НАСА.
Ще бъде оборудвано с 4 турбо сепаратора ,хващащи под 5 мкм частици за проби на Марс!Днес по новините казаха че са открили вода на Марс,и за там се подготвя проекта със кодово име: "К § Ко-666 сатан Монтан"
Просто си е предприемчив наш Пластмасмен и нанюха ли някъде леф....Първи е!
Същото пиченце ми каза че за пилот се стяга златотърсач номер 1 на БГ с инициали К.С от град К.....ърджали.Сега колко е верно не знам.Можем само да гадаем!

Очертава се новогодишно присъждане на награди ( тиквени медали ) в различните златарски дисциплини
предлагам направленията за присъждане на наградите да са :
- " най - честен търговец " tfdff тук имаме неоспорим претендент за първото място , но разбира се може да предложите и други
- " най - голем златар " ertgg за съжаление и тука си имаме човек дето отвява всичката конкуренция но все пак за по интересно може да предложите и някой друг
- " най - голем мастер " на драги улей и легени тука вече за това първо място ще има наистина конкуренция и ще ни е малко трудно
bobi

Мнениеот lazar68 » Вто Сеп 29, 2015 9:26 pm

Боби,
изпускаш номинацията " Златотърсач номер едно на България " , както и български "тесла" изобретател :yep: .
Аватар
lazar68

Images: 14

Следваща

Назад към Съоръжения и инструменти за начинаещи