Нашият нов концентратор

Златарски корита, ръчни помпи, стелки и др.

Нашият нов концентратор

Мнениеот DOXATA » Чет Юни 04, 2015 11:05 pm

Това което можеш сам да си вземеш,никой друг няма да ти го даде !!!
DOXATA

Re: Нашият нов концентратор

Мнениеот Vlado73 » Чет Юни 04, 2015 11:20 pm

Е те това е типичен двулегенен концентратор тип "Green lehen" щот лехените са зелени де ! Добра че го немаше инженеро !!! a1a1a a1a1a a1a1a
Аватар
Vlado73

Мнениеот КАЯ » Чет Юни 04, 2015 11:21 pm

Така ми е трудно да определя, но ми се струва, че го претоварваш. Просто трябва по-бавно да го захранваш.
Да промиваш злато ще се научиш за часове, но да го намираш се учиш постоянно.
На някои хора егото им е толкова голямо,че ако паднат от него да нивото на интелекта си ще се пребият.
Аватар
КАЯ

Мнениеот Vlado73 » Чет Юни 04, 2015 11:24 pm

Прав си, КАЯ, но това беше вече отработен материал и просто го пробвахме как работи преди да сестъмни, че от видеото не личи, но го пуснахме към 20.00 часа и трябваше на бързо да видим как работи. И все пак "намери" няколко златинки !!! Така че сме доволни , май ще стане работата !
Аватар
Vlado73

Мнениеот asparuh » Нед Юни 07, 2015 10:55 pm

Маркуча от помпата е под напрежение и накланя улея, казах ти че тея щипли са лабави
и малко наклон трябва май или така ми се вижда
0888960003
За обучение на нови колеги и съфорумници всичко е безплатно
не се толерират единствено хора с карта от БАТСЗМ
Аватар
asparuh

Мнениеот r.petkov » Нед Юни 07, 2015 11:55 pm

Този начин на подаване на водата няма нито настояще , нито бъдеще.
Аватар
r.petkov

Мнениеот DOXATA » Пон Юни 08, 2015 7:25 am

Обясни какъв трябва да е начина,ако обичаш.
DOXATA

Мнениеот ktamen » Пон Юни 08, 2015 8:36 am

Подаването на водата на мен ми харесва :yep:
Не ми харесва начина на подаване на материала - претоварването е неизбежно. А претовариш ли и пропуските са неизбежни.
И дължината е излишно голяма и води до излишно увеличаване на шлиха в стелката.
Самата стелка е перфектна за концентратор от този тип :yep: :yep:
Комунистите имат един проблем, винаги им свършват парите, и това са парите на другите....
Маргарет Тачър
Аватар
ktamen

Мнениеот DOXATA » Пон Юни 08, 2015 8:50 am

Ktamen предложи ми по -удачен вариант за подаване на материала.Може би с някакъв контейнер,от който сам да се дозира.
DOXATA

Мнениеот lazar68 » Пон Юни 08, 2015 9:18 am

Имам една молба към колегите , когато кажеш: "е това за нищо не става" или "онова няма бъдеще" , ако е възможно да се обяснява защо или да се дава алтернатива , особено на колеги с малко опит ( като мен :D ) . Иначе остава усещането за 'заядлив" пост , а съм сигурен , че никой от хората, с които се познаваме не преследва подобна цел :bow: !
Аватар
lazar68

Images: 14

Мнениеот asparuh » Пон Юни 08, 2015 11:33 am

А става аз от 3 години имам такъв концентратор работи супер за ситно злато :yep:
0888960003
Аватар
asparuh

Мнениеот r.petkov » Пон Юни 08, 2015 5:53 pm

Със пръскачка няма да я пуснеш равномерно , гладка вода се прави с преливник от по голям съд който фактически захранваш и може да регулираш потока прецизно само с едно кранче , няма да разбереш даже от снимка че в улея тече вода , нивелацията се прави лесно.Подаването също е от значение , но за него няма да подсказвам , защото не е за раздел начинаещи.
Аватар
r.petkov

Мнениеот asparuh » Пон Юни 08, 2015 7:16 pm

На моя водата влиза в една кутийка в началото на улея и излиза вотада от един прорез отдолу
0888960003
Аватар
asparuh

Мнениеот ktamen » Пон Юни 08, 2015 9:10 pm

lazar68 написа:Имам една молба към колегите , когато кажеш: "е това за нищо не става" или "онова няма бъдеще" , ако е възможно да се обяснява защо или да се дава алтернатива , особено на колеги с малко опит ( като мен :D ) . Иначе остава усещането за 'заядлив" пост , а съм сигурен , че никой от хората, с които се познаваме не преследва подобна цел :bow: !

Просто ми е писнало да повтарям едно и също 10 пъти, затова бях толкова лаконичен. Обаче си потърсих в мненията и точно за това подаване се оказа, че не съм писал нито веднъж. Явно проблемът е бил в моя телевизор gfddd gfddd
На снимката е първия ми концентратор, но без стелката. Напречно върху улея се поставя някаква дъсчица около 10см широка, върху нея слагах едно парче кабел огъното като буквата П.
Шлихът е добре да се пресее до 1мм, може и да не се пресява, но тогава пропуските са няколко пъти по-големи, защото водата трябва да е няколко пъти по-силна. Пресяването до 1мм е много трудоемко, дори на съвсем малко шлих. По-лесно става, ако първо се пресее до 2 - 3мм и тогава да се ползва сито 1мм. Подходящи сита може да се направят от решетка на автомобилен говорител, най-добре кръгла решетка. После се избира подходяща пластмасова кофичка, дъното и се изрязва така, че да остане малък борд навътре и върху този борд се крепи ситото. Пресяването става под вода в легена, накрая водата се излива, а шлиха се събира в единият край на легена, както е на снимката. Легена се поставя върху дъсчицата, кабелът е да му попречи да се търкулне. После с еднолитрово бирено шише от Загорка (в краен случай може и от Ариана) се пръска вътре в легена - докато водата изтича увлича със себе си и малко шлих. Пръскането трябва да става бавно и внимателно, за толкова шлих, като на снимката са нужни поне 10 - 20 минути. Колкото по-бавно, толкова по-малки пропуски. На снимката се вижда още един намачкан кабел в началото на улея, с него връзвах маркуча - това ми беше оросяванато, просто един маркуч. Изтичащата вода образуваше ветрило и шлихът падаше в началото на ветрилото. Уловеното злато образуваше буквата V в стелката. Златото беше на много тънки люспички - средно 0,5мм диаметър. Шлихът над 1мм се промива на ръка с леген, като няма ситна фракция става много лесно и бързо и пропуск е почти невъзможен, обикновено на всеки грам от стелката се падаше и 1 златинка над 1мм от легена. Почти всичкото злато се улавя в първите 15см. Ако е нужно шлиха се пуска няколко пъти. По-дълга стелка от 30 см само увеличава количеството на уловеният магнетит.
Този концентратор го използвах около година, после направих друг със същата стелка и с малко тромелче, което пресяваше до 1мм и дозираше материала, работеше много по-добре, ама на следващия ден реших да пробвам вибрационен концентратор - резултатът беше впечатляващ и преминах само на вибрации.
Прикачени файлове
04-05-15_1700.jpg
04-05-15_1700.jpg (50.47 KiB) Прегледано 3325 пъти
04-05-15_1659.jpg
04-05-15_1659.jpg (51.2 KiB) Прегледано 3325 пъти
26-05-13_1236.jpg
26-05-13_1236.jpg (62.92 KiB) Прегледано 3325 пъти
Комунистите имат един проблем, винаги им свършват парите, и това са парите на другите....
Маргарет Тачър
Аватар
ktamen

Назад към Съоръжения и инструменти за начинаещи