Как съм започнал

Златарски корита, ръчни помпи, стелки и др.

Re: Как съм започнал

Мнениеот Phunk » Пон Авг 04, 2014 10:21 am

Миналата пролет се запалих от предаванията по Дискавъри. В тази ера на технологичен прогрес веднага прерових чичко Гугъл и се натъкнах на няколкото сайта с българи практикуващи хобито. В началото се започна с много четене и много мерак. Почти веднага си купих легенче и беш на реката. За късмет пък тя се оказа златоносна и още с първите две три проби, намерих и първите няколко златинки. Бях толкова щастлив и още по-запален. След това се мина през улея. Малко по малко се научих да го намирам и обработвам, след което улея ми се стори голяма скука. Така се стигна и до първата драга, с която работя и днес. Веднъж грабне ли те това като хоби, няма пускане. Пожелавам на всички започващи да изпитат същите емоции, които изпитах и аз при намирането на първите златинки.
Аватар
Phunk

Мнениеот КАЯ » Пон Авг 04, 2014 12:42 pm

Голяма сила е интернета,ей. Ама не му имай доверие на 100%, не всичко е вярно което се пише из него.
Пожелавам ти още повече злато и не вярвам да те пусне златната треска.
Да промиваш злато ще се научиш за часове, но да го намираш се учиш постоянно.
На някои хора егото им е толкова голямо,че ако паднат от него да нивото на интелекта си ще се пребият.
Аватар
КАЯ

Мнениеот lazar68 » Пон Авг 04, 2014 5:15 pm

Преди години на екскурзия до Златните мостове , скочих с маратонките в дерето и реших да зяпам за голяма самородка с ... голи ръце и нулево знание a1a1a . Хората наоколо ме гледаха малко странно , как ровя с ръце в пясъка и зяпам внимателно . В интерес на истината , намерих няколко парчета слюда и се замечтах " Ех да беше златце " . Тогава си казах , че в България едва ли има самородно златце като в американските реки от разказите на Джек Лондон . Няколко години по-късно , пак ми влезе мухата в главата ( няма нищо случайно :) ) , купих си малко легенче и градинска лопатка от три лева и при поредната екскурзия този път край Етрополе , гребнах материал , ей така между другото от една скала под малък водопад . Пораздрусах легенчето няколко пъти и на дъното започна да "жълтее ", ей в този момент пощурях jhjhj . Бяха малки късчета халкопирит , ама кой да ти ги знае тогава . Тази случка ме накара да се разровя в интернет и да намеря първите форуми в които имаше инфо за самородното злато . Така се озовах и в онзи форум , от който тръгнахме повечето колеги тук . Започнаха първите излети с колеги , после станахме познати , дойдоха и първите истински златинки , както и малкото , но проверени във всякакви условия Приятели и така ...
Разбрах едно нещо , каквото и да знаеш , никога не знаеш всичко и има още много да учиш :yep: .
Аватар
lazar68

Images: 14

Мнениеот shimbaka » Пон Авг 04, 2014 7:03 pm

:hiii: моят първи излет беше пълна трагедия но по късно видях на искара как става и леко по леко се научаваш щом човек има желание няма сила която да го спре :bow:
Аватар
shimbaka

Мнениеот Vlado73 » Сря Сеп 24, 2014 4:04 pm

Здравейте, аз пък се запалих по хобито може би края на 2013 или началото на 2014г. не знам от къде ми хрумна да поогледам в нета за тая работа и така полека-лека започнах да чета и да се ограмотявам. Най вече ме грабна факта че с една раничка и една лопатка дето може да не ги вадиш от багажника на колата, където и да отидеш може да си направиш пробичка и да си зарадваш очето с жълтичко ако си късметлия пък дори и да нямаш опит. Попрочетох, купих си стартовия комплект на Гарет и понеже съм в Манастирски Ливади и покрай нас рекички бол, аре бегай след работа копай една кофа материал, седни в къщи на двора и клаткай легена. Брех надишах се и се нагледах на боклуци и смрад, но след 5-6 кофи от тук от там, точно когато се чудех дали ще позная златото като го видя, нещеш ли 4-5 мъничета лъснаха в дъното на легена. jhjhj . Нямаше как да го сбъркам. :jckpt:. След месец-два се захванах да направя първия си улей, а и благодарение на добри колеги видях и рекички с повече жълто. А сега вече ме хвана и крастата за драга, най вероятно ще открия сезона до година с нещо такова. Благодаря на всички които популяризират това хоби и помагат на начинаещите да стартират успешно. Пожелавам на всички много късмет и мнооого жълто по реките. А за колегите и колежките разбира се , които събират камъни, както е казал един виден наш политик преди време по друг повод пожелавам "Тая година полускъпоценни камъни, догодина, цели скъпоценни камъни"!!! :geg2:
Аватар
Vlado73

Мнениеот indi68 » Чет Ное 06, 2014 8:36 pm

:hiii: колеги,на тази дата преди 4год. след 4-5 излизания намерих първите си 3ри златинки на Искъра.Голем кеф изпитах .
Тогава форумите не бяха развити ,а и аз доста неща не знаех,но пък имах желание.Сега винаги се кефя дори да намеря само няколко златинки.
Тази вечер ще празнувам за годишнината а и за Хапльо.А наздраве 111 999721
колко много иска човек,а колко малко му трябва...и винаги само напред и нагоре!
Аватар
indi68

Мнениеот момчил70 » Чет Ное 06, 2014 9:23 pm

Наздраве Илиянка ! Тия поводи трябва да се отбелязват ! 111
Аватар
момчил70

Мнениеот Vlado73 » Пет Ное 07, 2014 11:57 am

Браво Илиянка, пожелавам ти до година да празнуваш първа самородка над 100гр. успех ти пожелавам, на теб и на всички които помагат на по-неопитните а не се притесняват че някой ще им ограби разсипите и рекичките. Да сте живи и здрави цялата дружина !!! :jckpt: :yep:
Аватар
Vlado73

Мнениеот indi68 » Чет Ное 13, 2014 10:24 am

:hiii: Владе и извинявай,някакси съм пропуснал темата но сега ще се реванширам ;)
Мерси за пожеланията и дано се сбъднат :bow: ,но си трябва скитане,много kmgyu и голямо търпение.Лошото досега е че се така става,че съм зает когато излизате някъде,но все някога ще се уцелим да почиваме заедно и ще излезем някъде :yep:
Аватар
indi68

Мнениеот Vlado73 » Чет Ное 13, 2014 12:30 pm

indi68 написа::hiii: Владе и извинявай,някакси съм пропуснал темата но сега ще се реванширам ;)
Мерси за пожеланията и дано се сбъднат :bow: ,но си трябва скитане,много kmgyu и голямо търпение.Лошото досега е че се така става,че съм зает когато излизате някъде,но все някога ще се уцелим да почиваме заедно и ще излезем някъде :yep:

Не се притеснявай, все ще се уцелим, ама като гледам ти май каменарче ще ставаш !!! :geg1 a1a1a a1a1a a1a1a :dmd:
Аватар
Vlado73

Мнениеот indi68 » Чет Ное 13, 2014 7:43 pm

Интересни ми станаха минералите когато видях колецията при снимането на първата серия с Хобито.После още толкова в музея Земята и хората и ще се занимавам и с двете хобита :dmd: и :jckpt:
Аватар
indi68

Мнениеот момчил70 » Чет Ное 13, 2014 7:50 pm

Те са свързани , на реката освен злато, често излизат хубави минерали :dmd:
Аватар
момчил70

Мнениеот r.petkov » Чет Ное 13, 2014 8:27 pm

Vlado73 написа:
indi68 написа::hiii: Владе и извинявай,някакси съм пропуснал темата но сега ще се реванширам ;)

Не се притеснявай, все ще се уцелим, ама като гледам ти май каменарче ще ставаш !!! :geg1 a1a1a a1a1a a1a1a :dmd:

Има нова мода , започваш златар и се превръщаш в каменар , някаква магия витае , но за мене е късно да ме хване.
Аватар
r.petkov

Мнениеот момчил70 » Чет Ное 13, 2014 8:38 pm

Ааа бачо Румене ти си проявил някакъв имунитет . a1a1a a1a1a a1a1a
Аватар
момчил70

Мнениеот naik » Чет Ное 13, 2014 9:57 pm

r.petkov написа:
Vlado73 написа:

Има нова мода , започваш златар и се превръщаш в каменар , някаква магия витае , но за мене е късно да ме хване.

И мен нещо не ме грабнаха тези камъни. :geg1 друго си е златко да ти блесне. a1a1a
Изображение
Човек е богат не с това, което е взел,богат е с това което е ДАЛ!
Аватар
naik

Мнениеот r.petkov » Чет Ное 13, 2014 10:41 pm

момчил70 написа:Ааа бачо Румене ти си проявил някакъв имунитет . a1a1a a1a1a a1a1a

Не че не мога ама златото има само едно лице и търсиш нещо идивуално , нещо като вярна съпруга и спътник в живота ,/също трудна работа/ нормално е за всеки , при камъните е сложно поне за мене , и там се започва от някакво начало но съм го изпуснал та карам поне това което знам до сега.
Аватар
r.petkov

Мнениеот lazar68 » Чет Ное 13, 2014 11:27 pm

Златото също има много "лица" ;) , ама си остава в един цвят с различни нюанси ( скука ) , докато камъните са като много жени от различни раси :lol: - коя от коя по-красива и с различен темперамент a1a1a . Кеф ти опалова " бразилка " , кеф ти огнена, ясписова " индианка " , кеф ти опушено-кварцова "таитянка " a1a1a . Кърти "шистите" и бъркай в "джобовете " :geg1 jhjhj
Аватар
lazar68

Мнениеот r.petkov » Чет Ное 13, 2014 11:52 pm

Това дето аз го намирам е първообраза му от природата и нямам угризения на съвеста за източника , за другото съм съгласен че е многолико.
Аватар
r.petkov

Мнениеот lazar68 » Пет Ное 14, 2014 12:03 am

r.petkov написа:Това дето аз го намирам е първообраза му от природата и нямам угризения на съвеста за източника , за другото съм съгласен че е многолико.

Бачо , :hiii:
не ме разбра . Аз говоря само за самородното , ама с различни форми на златинки и отенък на жълтото ... и все пак , само жълто 111
Аватар
lazar68

Мнениеот r.petkov » Пет Ное 14, 2014 12:15 am

Не знам , всички търсят злато и жени ама май е по добре да се пазиш и от двете.
Аватар
r.petkov

Предишна

Назад към Съоръжения и инструменти за начинаещи