Златарски улей / корито

Златарски корита, ръчни помпи, стелки и др.

Re: Златарски улей / корито

Мнениеот r.petkov » Сря Мар 04, 2015 11:19 pm

Накрая търговецът винаги вади по нещо.....простотията човешка е по цял свят , ако бръкне някъде с бастун и покаже златинка на дръжката и бастуните ще си намерят клиентела.
Аватар
r.petkov

{ TAGS }улей самородно злато

Мнениеот Ouzoman » Чет Мар 05, 2015 1:50 am

r.petkov написа:Бах ти работягите , събраха ми очите , тоя дето беше седнал даже си беше забравил тирантите , а другия дето подаваше сигурно си мислеше ,че храни малко бебе , колко много има още да учиме от хамериканците , явно няма да ги стигнем ама докато ги гледаме поне да имаме "мезе " за ракията.

Работяга, бачкатор и други подобни синоними по цял свят не се свързват с думата просперитет.
Тук пиша обединително от няколко теми насам, където е подхващан въпроса.
Аватар
Ouzoman

Images: 10

Мнениеот КАЯ » Чет Мар 05, 2015 9:08 am

Има един лаф - от работа се гърбавее, не се богатее.
П.п. Макар, че от време, на време изниква въпроса дали можем да се издържаме от вадене на злато.
Да промиваш злато ще се научиш за часове, но да го намираш се учиш постоянно.
На някои хора егото им е толкова голямо,че ако паднат от него да нивото на интелекта си ще се пребият.
Аватар
КАЯ

Мнениеот Ouzoman » Чет Мар 05, 2015 11:27 am

КАЯ написа:Има един лаф - от работа се гърбавее, не се богатее.
П.п. Макар, че от време, на време изниква въпроса дали можем да се издържаме от вадене на злато.

Това е начинание с големи колебания и съответно трябва да си хеджирал много за по-тегавите периоди.
Но да приемем, че можеш да го направиш: имаш хубав участък или пък два, три и изобщо някакъв поглед за следващите 3 месеца... и да се съсредоточим върху гърбенето.
Може ли да сравниш кило нафта с 1000 лопати?

Ако иска админа, да премести последните мнения в нова тема, че оспамихме 'коритото' :)
Аватар
Ouzoman

Мнениеот Balkan » Чет Мар 05, 2015 5:33 pm

Някъде си мернах ника по-напред във връзка със коритата ми.
Моето мнение е че след определен период на практика човек може да промива със всичко което се сети .
Другото е пунт и пластика когато някой ви убеждава какво е "измислил".
Просто да ви вземе някой лев /долар/евро или да си начеше болното его.
Така че практика му е майката , дерзайте колеги 111
Аватар
Balkan

Images: 0

Мнениеот ivo13 » Чет Мар 05, 2015 8:19 pm

Balkan написа:Някъде си мернах ника по-напред във връзка със коритата ми.
Моето мнение е че след определен период на практика човек може да промива със всичко което се сети .

:yep:
Аватар
ivo13

Images: 1

Мнениеот КАЯ » Чет Мар 05, 2015 9:14 pm

Balkan написа:Някъде си мернах ника по-напред във връзка със коритата ми.

И моето мнение е такова. А иначе може да си мернал и моето споменаване, че си правил модел на Ле трап и може да кажеш как е при работа.
На някои хора егото им е толкова голямо,че ако паднат от него да нивото на интелекта си ще се пребият.
Аватар
КАЯ

Мнениеот lazar68 » Чет Мар 05, 2015 11:07 pm

Банда , :hiii:
няма да го почна скоро , ама ми се иска да събера повече съвети от Майсторите :bow: .
Как и от какво да си направя калъп за стъклопластова реплика на "трап"-а ?
Очаквам идеи и съвети :bow: .
Тези , които ме познават , знаят , че не се притеснявам да питам и да си признавам грешките ... е , не направих успешно улейчето за инжектора миналия сезон ( оперен певец и съоръжения за златце a1a1a ) gfddd gfddd и сега ми е хрумнало да изпробвам ле трап-овата реплика с инжектор 1,5 ' ( евала Шимбаче )и кутията на Ванката :bow: .
Като начало , ширината ще трябва да я съобразя с ширината на успокоителната кутия , тоест 25 см ., въпросът е каква да бъде дължината на подобен улей и какви да са точните профили на 'капаните" ? Трябва ли според вас , да се сложи решетка ( и каква ) върху улея или ще е по-добре да се остави без такава ? Изобщо , ще ми се да разбера какво мислите за подобен вариант и как бихте го направили вие ?
Очаквам да се включат повече колеги :bow: :bow: :bow: , а така може да помогнем и на други хора с готови идеи .
Забравих да допълня ... идеята ми е този улей да може да се използва и самостоятелно , просто като корито , както и с една елементарна стойка да се превърне в улей за инжектор , а защо не и в комбиниран лопата+инжектор . Знам какво ще кажете :D .
Последна промяна lazar68 на Чет Мар 05, 2015 11:42 pm, променена общо 1 път
Аватар
lazar68

Images: 14

Мнениеот КАЯ » Чет Мар 05, 2015 11:38 pm

Питай Балкан.
Аватар
КАЯ

Мнениеот lazar68 » Чет Мар 05, 2015 11:43 pm

КАЯ написа:Питай Балкан.

Коце , и Балкан ще питам , ама искам съвет и от теб и от всички които ЗНАЯТ .
Аватар
lazar68

Мнениеот ktamen » Пет Мар 06, 2015 2:11 am

Balkan написа:Моето мнение е че след определен период на практика човек може да промива със всичко което се сети .

И аз съм напълно съгласен с това.
Комунистите имат един проблем, винаги им свършват парите, и това са парите на другите....
Маргарет Тачър
Аватар
ktamen

Мнениеот КАЯ » Пет Мар 06, 2015 2:46 am

Моето мнение за те улеи съм го написал не само тук. А казах да питаш Балкан, щото е правил такова и може и да си пази матрицата. Не знам с какви размери му е улея, а също не знам и на теб с какви размери ти трябва. Ако пък питаш за технологията за направа, т.е. за работата със стъклопласт най-добре е да пуснеш отделна тема. Предполагам и на други ще е интересна. Имам идея за направа на такъв по оригиналният начин, но ще е малко по-трудно и вероятно по-скъпо.
Аватар
КАЯ

Мнениеот Ouzoman » Пет Мар 06, 2015 11:01 am

КАЯ написа:Моето мнение за те улеи съм го написал не само тук. А казах да питаш Балкан, щото е правил такова и може и да си пази матрицата. Не знам с какви размери му е улея, а също не знам и на теб с какви размери ти трябва. Ако пък питаш за технологията за направа, т.е. за работата със стъклопласт най-добре е да пуснеш отделна тема. Предполагам и на други ще е интересна. Имам идея за направа на такъв по оригиналният начин, но ще е малко по-трудно и вероятно по-скъпо.

Според мен Стефчо трябва да вдигне цял раздел за технологии, които можем да използваме при 'Направи си сам' съоръженията.
Като ABS формоването, за което писах в понтонните драги.
Това се е утепало за всичко, включително и за легени.

Сега възникава за пореден път въпросът за стъклопласта, който пак не е само ограничен до темата 'корито'.
Експандирани (EPS) и екструдирани (XPS) пенополистироли (стиропори) - кой с какво се лепи, и т.н и т.н.

Моля, мнението ми да бъде изтрито след няколко дена, независимо дали е факт новия раздел :)
Аватар
Ouzoman

Мнениеот КАЯ » Пет Мар 06, 2015 12:33 pm

Да прав си. Споменавах/ме на няколко места и за вакуумформоване и стъклопласти и може би е назрял момента за раздел на технологиите.
Аватар
КАЯ

Мнениеот haplio » Пет Мар 06, 2015 11:29 pm

Новия раздел е факт - сътклопласта моля там. И аз там ще пиша за едни охльови, но по натам :D
Аватар
haplio

Images: 2

Мнениеот gothic_fan » Пон Мар 09, 2015 10:59 am

Здравейте колеги! Случайно или не първият ми пост ще е тук защото се зачетох че коментирате улея на LeTrap. От около 2 седмици ровя за информация относно този улей защото в него ми харесаха няколко неща: лек е, лесно се чисти, размерите , формата и броя на рифелите, фактът че може да се ползва както направо на реката като улей, така и за компонент на драга, и най-вече отзивите. А рядко можете да срещнете продукт за който няма отрицателни коментари. Ще кажете "да,ама това са Хамериканските приказки, там вадят големи топузи". Ами не точно, специално за този хората пишат че хваща и ситното,каквото е и по нашите ширини,и то не само в щатските форуми . Не искам да ви заблуждавам, затова живот и здраве като го получа ще направя клипове дали и как работи. Сега оформям поръчката и се надявам до 20 дни да е тук. Като единствен недостатък се посочва чупливостта му, но съм готов да живея с това. Поръчвам и техния "леген", за който също четох добри неща и то не от търговци. В него ми харесва това че бързо обработва материала и е възможно да се работи само с една ръка и почти само с движения напред-назад. :yep:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
gothic_fan

Мнениеот ktamen » Пон Мар 09, 2015 11:31 am

r.petkov написа:Накрая търговецът винаги вади по нещо.....простотията човешка е по цял свят , ако бръкне някъде с бастун и покаже златинка на дръжката и бастуните ще си намерят клиентела.

Чудя се как тази съвсем очевидна истина по никакъв начин не може да бъде забелязана от новобранците.
Защо тяхната логика е "работи - не работи"?
Златинката на дръжката достатъчно доказателство ли е, че бастуна "работи"?
И защо, аджеба новобранците си мислят, че е съвършено излишно да поровят няколко месеца и тогава да поръчват разни отвъдморски чудесии с гръмки имена. Това, че по-опитните още не са си ги поръчали е сигурно щото по-опитните обикалят по полянките и пасат зелена тревица.
Та в тази връзка не е зле първо да се помисли малко и после да се скача в трапа.
Комунистите имат един проблем, винаги им свършват парите, и това са парите на другите....
Маргарет Тачър
Аватар
ktamen

Мнениеот lazar68 » Пон Мар 09, 2015 12:03 pm

gothic_fan ,
Здравей и добре дошъл сред нас ! :hiii:
За 'Le Trap"' , предполагам , че ще работи добре , ако ще работиш на по-пълноводни обекти .
За легена не си давай парите , няма смисъл . Може да се работи с най-обикновен такъв , довери се на хора с огромен опит в това хоби които са писали многократно по тази тема ( за легените) .
Успех в хобито и ще чакаме с интерес отзиви и клипчета от твоята работа с "трапа" . :yep:
Аватар
lazar68

Мнениеот gothic_fan » Пон Мар 09, 2015 7:50 pm

Хей lazar68 благодаря за топлото посрещане! Нещата са поръчани и утре тръгват насам... ktamen относно триковете на търговците, напълно съм съгласен с теб обаче..... Същото което си написал важи не само за щатските такива, ами и за нашите пишман "гении". Тук също се правят манипулирани клипчета с твърдения че виждате ли са открили топлата вода. Много се извинявам, ама не можете да сравнявате възможностите за експерименти и реализация на даден продукт зад който стоят милиони $ и екипи от инженери, и Бай Пеньо от Ново село който сънувал нещо и хоп вече революционен продукт засенчващ всичко измислено. Освен това нашенецът доста често предпочита да мине тънко и да си направи съоръжението сам, с което да избие рибата и винаги неговото работи най-бързо, най-качествено и най-добре. Тук не визирам само нашето хоби. И като стана въпрос за хоби, за мен то е точно такова - вълнението от неизвестното което се крие под водата,под камъните,разходките сред природата и т.н.... Набавил съм си абсолютно всичко необходимо включително и бенз. помпа която ще ползвам с улея и съм наясно че няма да си покрия разходите, не ми е и цел, тръпката от хобито ми е достатъчна. Ако има злато ще го хване и обикновен леген, ако няма - и от НАСА да дойдат все тая. Затова стискайте палци да се маха студа и да тръгваме по чукарите! :geg1
Аватар
gothic_fan

Мнениеот ktamen » Пон Мар 09, 2015 8:22 pm

gothic_fan написа: ама не можете да сравнявате възможностите за експерименти и реализация на даден продукт зад който стоят милиони $ и екипи от инженери, и Бай Пеньо от Ново село който сънувал нещо и хоп вече революционен продукт засенчващ всичко измислено

Всъщност, ако беше попрехвърлил някоя и друга лопата преди да поръчваш щеше да знаеш, че шансовете на "Бай Пеньо" срещу "екипите от инженери" са около 50/50.
ПП И отвъд Голямата Вода, както и в нашето селце, милионите и "екипите от инженери" не се търкалят просто ей така по пътя. И не приемай на доверие, че щом е Хамериканско и шумно рекламирано значи гаража, в който е разработен е по-голям от твоя. Или, че екипа за разработката му е включвал повече хора, отколкото могат да се съберат на една маса в селската кръчма.
ПП2 Ти колко грама си промил досега?
Маргарет Тачър
Аватар
ktamen

Мнениеот shimbaka » Пон Мар 09, 2015 9:19 pm

:hiii: това корито го ползват като прикачен инвентар да си промият шлихът от драгата ако си забелязъл че е затапено отпред и няма как да му пуснеш вода на реката но избора си е твой а за легена Лазо е прав аз си мия само със наши обикновени и ще продължавам да го правя щото ме кефи като свикнеш и със дъно от шише ще го правиш на мен лично ми се е налагало :yep:
Аватар
shimbaka

Мнениеот ivo13 » Пон Мар 09, 2015 9:38 pm

gothic_fan добре дошъл сред нас :hiii: .дано си доволен от новите си придобивки АМА ПИШИ че да се знае от другите които си мислят че това или онова е най -добро.определено има доста предимства този улей и не мога да кажа лично аз колко процента ще лови и колко ще изтърва.разчитам на теб да ни държиш в течение на нещата. как работи дали плува и лесно ли се гласи водата в него и т.н.ако качиш някое реално клипче ще е най добре че на рекламни такива сме се нагледали.
ААААААААААА и ти пожелавам да извадиш 500 пъти повече от камен ако не си го направил още :yep: :bow:
Аватар
ivo13

Мнениеот gothic_fan » Пон Мар 09, 2015 10:09 pm

ktamen ше ти отговоря веднага - 0, и не го крия, това не ми пречи да чета и да се образовам. jhjjh
Аз ти отговорих коректно на въпроса,сега ти би ли върнал жеста да ми отговориш каква кола караш, каква марка ти е телевизора,
климатика, хладилника, компютъра? Предполагам не ползваш каруца, вентилатор, студена вода от кладенеца за изстудяване и сметало въпреки че и те вършат работа, евтини са и простичко решение. 8-)
Преди години всичко по реките се е промивало с дървени гаванки и улеи, айде сега си сложи ръка на сърцето и сподели колко колеги познаваш които ползват такива? Сигурен съм че има такива,но сигурно се броят на пръсти?
Като предимства пред металния:
1: Несравнимо по-лек е което го прави идеален за трудно достъпни места и дерета
2: Чисти се по-бързо и по-лесно (имам метален улей и ваденето на мъха/стелките и чистенето отнема време и мен лично ме дразни)
3: Пластмасата позволява различни по височина и форма рифели което подобрява улавянето на различни по големина и форма златинки
Има още но и това ми стига за да избера него.
С една дума: гъвкавост. А това че бил по-скъп: и това не е вярно, оскъпява го доставката (митата и ДДС), в Канада (където се произвежда този) е 75$,което грубо си е точно толкова колкото струват тук гаражните.
Изказването ми за екипите и инженерите се отнася за всяка една област от ежедневието ни,аз приемам хобито ми като неразделна част от него.
shimbaka - Този е направен като корито за да може да се ползва за драга, ако ще се слага направо в реката се реже преградата. Аз лично не искам да режа, ще се опитам да го захраня с помпа (така се надявам да избегна намирането на подходящо място в самата река) въпреки че иска доста дебит и само пробата ще покаже дали ще се получи...
ivo13 - само да дойде и да се оправи времето, ще направя безпристрастни клипове дали работи, защото забелязвам някаква странна тенденция
всеки да хвали своето и дори да не си прави труда да пробва нещо ново да не би да се изложи.
Ако се окаже че съм сгрешил в очакванията си ще го споделя защото споделения опит дори неуспешен е полезен почти колкото успешния. :chem:
А аз улеи нито произвеждам,нито продавам, така че няма какво да губя,просто ще се забавлявам. :hiii:
Аватар
gothic_fan

Мнениеот Ouzoman » Пон Мар 09, 2015 10:22 pm

gothic_fan, привет!

Мен ме кефиш :).
Няма лошо, ако човек разполага с повече кинти, да си поръча нещо.
В хобито като цяло царува мнението, че начинаещ шофьор не трябва да се учи на мерцедес, аз съм на противоположното, всичко зависи от финансите.
С едно само не съм съгласен - някои си правят съоръженията самички, не за да им излезнат по-евтини, а за да им е по-голям кефа.

Успех :yep:
Аватар
Ouzoman

Мнениеот ivo13 » Пон Мар 09, 2015 10:22 pm

gothic_fan написа:ktamen ше ти отговоря веднага - 0, и не го крия, това не ми пречи да чета и да се образовам. jhjjh
Аз ти отговорих коректно на въпроса,сега ти би ли върнал жеста да ми отговориш каква кола караш, каква марка ти е телевизора,
климатика, хладилника, компютъра? Предполагам не ползваш каруца, вентилатор, студена вода от кладенеца за изстудяване и сметало въпреки че и те вършат работа, евтини са и простичко решение. 8-)
Преди години всичко по реките се е промивало с дървени гаванки и улеи, айде сега си сложи ръка на сърцето и сподели колко колеги познаваш които ползват такива? Сигурен съм че има такива,но сигурно се броят на пръсти?
Като предимства пред металния:
1: Несравнимо по-лек е което го прави идеален за трудно достъпни места и дерета
2: Чисти се по-бързо и по-лесно (имам метален улей и ваденето на мъха/стелките и чистенето отнема време и мен лично ме дразни)
3: Пластмасата позволява различни по височина и форма рифели което подобрява улавянето на различни по големина и форма златинки
Има още но и това ми стига за да избера него.
С една дума: гъвкавост. А това че бил по-скъп: и това не е вярно, оскъпява го доставката (митата и ДДС), в Канада (където се произвежда този) е 75$,което грубо си е точно толкова колкото струват тук гаражните.
Изказването ми за екипите и инженерите се отнася за всяка една област от ежедневието ни,аз приемам хобито ми като неразделна част от него.
shimbaka - Този е направен като корито за да може да се ползва за драга, ако ще се слага направо в реката се реже преградата. Аз лично не искам да режа, ще се опитам да го захраня с помпа (така се надявам да избегна намирането на подходящо място в самата река) въпреки че иска доста дебит и само пробата ще покаже дали ще се получи...
ivo13 - само да дойде и да се оправи времето, ще направя безпристрастни клипове дали работи, защото забелязвам някаква странна тенденция
всеки да хвали своето и дори да не си прави труда да пробва нещо ново да не би да се изложи.
Ако се окаже че съм сгрешил в очакванията си ще го споделя защото споделения опит дори неуспешен е полезен почти колкото успешния. :chem:
А аз улеи нито произвеждам,нито продавам, така че няма какво да губя,просто ще се забавлявам. :hiii:

ДАНО СПОДЕЛИШ ОПИТ С УЛЕЯ :bow: :bow: :bow:
повярвай никой тука не иска да ти продава улей или нещо подобно но всички си имат свой мироглед за нещата.камен е пич познаваме се от форуми и от общи познати.но той си е убеден и си има своите съображения така че недей да го убеждаваш в противното :yep:
Аватар
ivo13

ПредишнаСледваща

Назад към Съоръжения и инструменти за начинаещи