Моля за съвети ?!

Златарски корита, ръчни помпи, стелки и др.

Моля за съвети ?!

Мнениеот angel_s_b » Вто Апр 15, 2014 4:07 pm

Здравейте нов съм- демек нямам си хабер от това, четох четох, с две думи изчетох няколко форума до тук, и реших да пробвам как е и на практика шетах с лигена по реките като луд намерих няколко малки златинки и реших да пробвам да си сътворя нещо между драга и улей нз кво точно се получи но и с нея извадих само няколко микрончета след доста копане четене копане четене реших че нещо аз бъркам но продължавам с упоритоста на къртица разознавач :rvrvr: и все пак нещо ми куца и съм почти сигурен че аз бъркам някъде, защото преди време срещнах на реката където я упробвам един колеги с драга бяха доста одтзивчиви поговорихме си показаха ми резултата си досега на тази река за няколко часа и беше доста доволно, дадоха ми някакъв телефон ако имам някакви въпроси но ви се оказа на някакъв фризьорски салон,както и да е ето няколко снимки на самоделното чудо което сътворих кажете какво мислите.
а ето и линк към клип как работи- http://www.vbox7.com/play:dc5e59d007
Прикачени файлове
IMG_0765.JPG
IMG_0765.JPG (161.62 KiB) Прегледано 4648 пъти
IMG_0782.JPG
IMG_0782.JPG (314.61 KiB) Прегледано 4648 пъти
. Питат ме какво можеш да работиш?
- Моа да копам.
- Друго?
- Е, па моа и да не копам.
Аватар
angel_s_b

Re: Моля за съвети ?!

Мнениеот haplio » Вто Апр 15, 2014 4:16 pm

На мен ми се струва малко тесничко(съдейки по първата снимка е горе долу 2 контакта широко)
С каква помпа го ползваш това? И последната "стелка" какво е всъщност?

Това с фризьорския салон е готино a1a1a
Аватар
haplio

Images: 2

Мнениеот angel_s_b » Вто Апр 15, 2014 4:27 pm

haplio написа:На мен ми се струва малко тесничко(съдейки по първата снимка е горе долу 2 контакта широко)
С каква помпа го ползваш това? И последната "стелка" какво е всъщност?

Това с фризьорския салон е готино a1a1a

широко е 16 см, последната стелка е подобна на стелка за кола материя влакниста :/ помпа не ползвам само законите на физиката :) а това с фризьорския салон направо беше егати ташака тъкмо бях решил че има някой на който да се обадя да помогне за тая рекичка :/
- Моа да копам.
- Друго?
Аватар
angel_s_b

Мнениеот naik » Вто Апр 15, 2014 5:06 pm

Колега,това улейче си го запази за спомен,а си направи ето такова на първо време,виж тук.viewtopic.php?f=7&t=52
Изображение
Човек е богат не с това, което е взел,богат е с това което е ДАЛ!
Аватар
naik

Мнениеот lazar68 » Вто Апр 15, 2014 5:17 pm

Ангеле , здравей и добре дошъл :hiii: !
Мога да те поздравя за гениалното решение да работиш с вода на гравитачен принцип tfdff .
Няма да повтарям препоръката на Ники ( Наик ) - обикновенно първите ни съоръжения са " куци коне" , но си ги пазим , за да си спомняме откъде сме тръгнали и да се смеем над себе си . Упорит си , а това е една от най-важните предпоставки за успех ! Виждам , че си написал в профила си -София , заповядай на някоя сбирка , било на софра или на дерето и ще се запознаеш с тези ,които ти трябват , а не "фризьорите" ;) ...
Все пак не си "капо" - имаш намерени златинки ,при това доколкото разбирам, съвсем сам си успял tfdff . Не става бързо ,когато започваш от нулата ,при това съвсем сам .
Та моя съвет е - ела и се запознай с Дружината на някоя сбирка :yep: !
Аватар
lazar68

Images: 14

Мнениеот angel_s_b » Вто Апр 15, 2014 5:24 pm

naik написа:Колега,това улейче си го запази за спомен,а си направи ето такова на първо време,виж тук.viewtopic.php?f=7&t=52

http://www.vbox7.com/play:dc5e59d007 виж на 0:9-0:10 на заден план улея но и с него нещо куца с две думи пълен к.....р но като се замисля колегите с фризьорския салон дет ме прекараха, ми показаха и то беше доста ситнеж възможно ли е с такива прости съоръжения да не мога да го хвана и като цяло и на лиген ситно колкото връх на игла :(
- Моа да копам.
- Друго?
Аватар
angel_s_b

Мнениеот angel_s_b » Вто Апр 15, 2014 5:31 pm

lazar68 написа:Ангеле , здравей и добре дошъл :hiii: !
Мога да те поздравя за гениалното решение да работиш с вода на гравитачен принцип tfdff .
Няма да повтарям препоръката на Ники ( Наик ) - обикновенно първите ни съоръжения са " куци коне" , но си ги пазим , за да си спомняме откъде сме тръгнали и да се смеем над себе си . Упорит си , а това е една от най-важните предпоставки за успех ! Виждам , че си написал в профила си -София , заповядай на някоя сбирка , било на софра или на дерето и ще се запознаеш с тези ,които ти трябват , а не "фризьорите" ;) ...
Все пак не си "капо" - имаш намерени златинки ,при това доколкото разбирам, съвсем сам си успял tfdff . Не става бързо ,когато започваш от нулата ,при това съвсем сам .
Та моя съвет е - ела и се запознай с Дружината на някоя сбирка :yep: !

Благодаря на всички колеги за бързите отзиви, с удоволствие бих присуствал на някоя сбирка за да науча нещо полезно, само ако може и да ми кажеш от каде мога да разбера за сбирките ви ще съм ужасно благодарен, а зето го и " голямото" ми постижение под 50 кратно увеличение !!!
Прикачени файлове
IMG_0914.JPG
IMG_0914.JPG (69.87 KiB) Прегледано 4623 пъти
- Моа да копам.
- Друго?
Аватар
angel_s_b

Мнениеот lazar68 » Вто Апр 15, 2014 5:41 pm

Следи тази част на форума - viewforum.php?f=4
и по-специално темите : " Хайде на дере " и " Среща на софра -София " .
Аватар
lazar68

Images: 14

Мнениеот angel_s_b » Вто Апр 15, 2014 5:49 pm

lazar68 написа:Следи тази част на форума - viewforum.php?f=4
и по-специално темите : " Хайде на дере " и " Среща на софра -София " .

Хиляди благодарности :hiii: :bow: :bow:
- Моа да копам.
- Друго?
Аватар
angel_s_b

Мнениеот haplio » Вто Апр 15, 2014 6:04 pm

Сега успях да изгледам и клипа. Не знам от начина на снимане ли е, но ми се вижда много голям наклона, от там и скоростта на водата.
Пък щом хващаш синтното по принцип не би трябвало да имаш особен проблем с едрото, та помисли дали да не смениш мястото
Аватар
haplio

Images: 2

Мнениеот angel_s_b » Вто Апр 15, 2014 6:12 pm

haplio написа:Сега успях да изгледам и клипа. Не знам от начина на снимане ли е, но ми се вижда много голям наклона, от там и скоростта на водата.
Пък щом хващаш синтното по принцип не би трябвало да имаш особен проблем с едрото, та помисли дали да не смениш мястото

Доста ги смених колега, и на мина злата ходих дори, но и там нещо куца в мен е причината намислил съм да се появя на някое сбирка на Софиската група та да ме просветлят ега ми светне ПОЗДРАВИ :yep: :bow:
- Моа да копам.
- Друго?
Аватар
angel_s_b

Мнениеот alto » Вто Апр 15, 2014 6:51 pm

Здравей,много се забавлявам когато видя такива улеи защото се сещам за себе си.АЗ намерих първите си 9 златинки с продънена тенекия от сирене и стелка,захвърлена някъде из двора и аз бях не чел а само чувал,че ставало някак си,после с долния капак на ел печка и т.н.т .Успех и намери най-доброто решение за себе си,ще го усетиш кое е сам-докато четеш,работиш и се наслаждаваш на това за което сме всички тук. :yep:
Липсата на доказателство за съществуването на нещо,не е доказателство за неговата липса.
alto

Мнениеот jokko1 » Сря Апр 16, 2014 7:03 pm

Ангеле здравей този улей го видях още в някой от другите форуми и още тогава щях да ти пиша да питаш в този форум ама изчаках да видя там какъв акъл щяха да ти дадат .Този улей не че няма да работи ама първо дървен е което значи тежък второ тесен е което значи слабо продуктивен трето много различни стелки което не е кой знае какъв проблем освен мокета него директно на боклука.Най практичното приложение на това корито е на стената в маханата там това че е дървен вече е плюс.Или прави друго или си вземи от някой колега.Колкото до срещите най добре първата да ти бъде на софра та да те видим арабия ли си циция ли си после е по лесно.Поздрави.
Напъни се. Помисли малко!!!
Аватар
jokko1

Images: 3

Мнениеот angel_s_b » Сря Апр 16, 2014 8:08 pm

jokko1 написа:Ангеле здравей този улей го видях още в някой от другите форуми и още тогава щях да ти пиша да питаш в този форум ама изчаках да видя там какъв акъл щяха да ти дадат .Този улей не че няма да работи ама първо дървен е което значи тежък второ тесен е което значи слабо продуктивен трето много различни стелки което не е кой знае какъв проблем освен мокета него директно на боклука.Най практичното приложение на това корито е на стената в маханата там това че е дървен вече е плюс.Или прави друго или си вземи от някой колега.Колкото до срещите най добре първата да ти бъде на софра та да те видим арабия ли си циция ли си после е по лесно.Поздрави.

Благодаря за съвета колега дървен е защото имам малко опит с дървообработването и на мен тежеста не ми прави впечатление че сам си добро магаре, а иначе имам и ламаринен но нямам снимки на него на клипа се вижда само за малко, само чакам да има среща и ще ме видите та да се запознаем, и дано не дискриминирате относно възраст :? :roll:
П.С - ХИЛЯДИ БЛАГОДАРНОСТИ НА ВСИЧКИ ОТЗИВЧИВИ КОЛЕГИ :bow: :bow:
- Моа да копам.
- Друго?
Аватар
angel_s_b

Мнениеот naik » Сря Апр 16, 2014 9:36 pm

angel_s_b написа:
jokko1 написа:Ангеле здравей този улей го видях още в някой от другите форуми и още тогава щях да ти пиша да питаш в този форум ама изчаках да видя там какъв акъл щяха да ти дадат .Този улей не че няма да работи ама първо дървен е което значи тежък второ тесен е което значи слабо продуктивен трето много различни стелки което не е кой знае какъв проблем освен мокета него директно на боклука.Най практичното приложение на това корито е на стената в маханата там това че е дървен вече е плюс.Или прави друго или си вземи от някой колега.Колкото до срещите най добре първата да ти бъде на софра та да те видим арабия ли си циция ли си после е по лесно.Поздрави.

дано не дискриминирате относно възраст :? :roll:

Ангеле,в нашият отбор възрастта датира от 7г.до 74г. така че заповядай на маса. :hiii:
Изображение
Човек е богат не с това, което е взел,богат е с това което е ДАЛ!
Аватар
naik

Мнениеот angel_s_b » Сря Апр 16, 2014 11:01 pm

naik написа:
angel_s_b написа:

дано не дискриминирате относно възраст :? :roll:

Ангеле,в нашият отбор възрастта датира от 7г.до 74г. така че заповядай на маса. :hiii

АДМИРАЦИИ tfdff :bow: за любезноста на хората в този форум :bow:
- Моа да копам.
- Друго?
Аватар
angel_s_b

Мнениеот jokko1 » Пет Апр 18, 2014 3:48 pm

Ако си в ранна детска възраст ще ти трябва бележка от родител за реката и придружител ако става дума за кръчмата.Ама щом не те притеснява теглото на дървеното корито най вероятно няма да имаш нужда и от бележка така че когато искаш заповядай.
Напъни се. Помисли малко!!!
Аватар
jokko1

Images: 3

Мнениеот angel_s_b » Съб Май 24, 2014 8:57 pm

реших да ползвам тази тема че и без това пак съветите не са излишни, това ми е новия улей, параметрите са му 100см дълбина 35см ширина бордовете са по 10 см и тека вече доказано работи но все пак давайте съвети, защото никога не са излишни :bow: :bow:
Прикачени файлове
10339061_464529067014814_480635770_n.jpg
10339061_464529067014814_480635770_n.jpg (102.64 KiB) Прегледано 4218 пъти
- Моа да копам.
- Друго?
Аватар
angel_s_b

Мнениеот bplazarov » Съб Май 24, 2014 10:01 pm

Най-добрият съвет са пробите от тук на татък.Праговете при бавна вода задържат много материал.Ако засилиш водата пък не се знае дали си уцелил ъгъла и да не се получи въздушен мехур след тях и да се обезмисли съществуването им.При работа с улей подаваш пресятият материал сравнително равномерно и имаш възможност да наблюдаваш отмиването му.Ситното злато се набива в просечената ламарина, пък и по-едрото разбира се, а ако има нещо по-голямо то ще се спре или на огледалото или в началото на просечената, и ако се притесняваш, че може да бъде "избутано" от там си го прибираш с пинсетка и продължаваш.Аз бих махнал праговете.
Успех в хобито :yep:
Загубено злато може да се намери, загубено време – никога…
Аватар
bplazarov

Назад към Съоръжения и инструменти за начинаещи