МАРКУЧИ

Златарски корита, ръчни помпи, стелки и др.

МАРКУЧИ

Мнениеот naik » Вто Апр 08, 2014 10:16 pm

Колеги,днес ми се обади един колега от Банкя да ми се похвали че си купил помпа 1.5 и ме попита какви маркучи,и от къде може да си ги закупи.Аз му казах от Ташев и Галвин,тъй като не знам друг. Та в тори ред,мисля че ще е хубаво всеки от нас да сподели сайт или магазин от къде може да се вземат маркучи за нашите помпи.
Мисля че ще е полезно. :hiii:
Изображение
Човек е богат не с това, което е взел,богат е с това което е ДАЛ!
Аватар
naik

Re: МАРКУЧИ

Мнениеот lazar68 » Вто Апр 08, 2014 10:52 pm

Ники , темата е важна и не само за маркучи , а за всичко свързано с хобито ! Докато правих инжектора най-много време загубих да разуча къде , какво и за колко мога да намеря gfddd ! Та , да си дойдем на думата - маркучи цол и половина с вътрешен диаметър - 40 мм има в склада на Ташев ,както си писал и ти , няма такива в " Коледжиков" , и всички големи вериги от типа на бриколажите и т.н . Маркуч ( гумен , от тези с които си поливаха градините навремето нашите родители ) издържащ до 8 атмосфери налягане и вътрешен диаметър -40мм има също и в едно магазинче на женския , като цената му е 8лв/метър, но е много тежък и ще си трябва бая фитнес тренировки a1a1a . За един цол маркуч има доста варианти ,както и за двойката , най-трудно се намира цол и половина , защото се използва по-рядко , както ми обясниха разбирачите от един магазин .
Нека администрацията помисли и разреши подобна тема с имената на фирми и цени, като пренебрегне правилото за рекламата , защото по този начин можем да си спестим мнооого ценно време , усилия и средства на нас самите . :hiii:
Аватар
lazar68

Images: 14

Мнениеот Balkan » Сря Апр 09, 2014 10:28 am

Склада на Ташев на бистришко шосе има почти всичко / без просечна /. Железа , ламарини , маркучи .
Аватар
Balkan

Images: 0

Мнениеот naik » Сря Апр 09, 2014 11:55 am

Балкане.Ташев вече го споменахме,казвайте и други места и давайте адреси ако знаете.Колегите от другите градове и те да се включат ще ни бъде полезно на абсолютно всички. :hiii:
Изображение
Човек е богат не с това, което е взел,богат е с това което е ДАЛ!
Аватар
naik

Мнениеот ivo13 » Сря Апр 09, 2014 6:18 pm

за русе мога да кажа м-н АЛБА и има едно магазинче на 10 н на николаевска там маркучи и помпи.за ламарини мога да препоръчам ЦЕКО и СОНЕВ И СИНОВЕ доста добре заредени складове .ако някои колега закъса за материали и е близо до русе да звънка с каквото мога ще помагам. :yep:
Аватар
ivo13

Images: 1

Мнениеот God's Gold » Съб Ное 01, 2014 8:23 pm

:hiii:
След много късане на маркучи минах на пожарникарски напорен 2 цола 5 метра и много съм доволен,требва да се внимава малко да не се огъва имам и струиник пожарникарски и много бързо ги сменям със тези чалъми когато е необходимо.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Преходка пласмасова от 3 цола на 2 цола

Изображение

Изображение

Изображение
Нема лек за Рак и Мерак, всичко е възможно стига да искаш.
Facebook.com/marian.petrov.311
Skype marian.petrov1

Тел.България 00359 877 928 808
Тел.Чехия 00420 608 315 303
Аватар
God's Gold

Мнениеот godech » Чет Ное 27, 2014 9:53 pm

Наи ефтино съм взимал маркучи във костинброд в едно топливо до пожарната 1 цол по спомен 2,30 метър
2 цола 3 и нещо 4 лева но беше преди година и половина сега може да са увеличени,но не им влияе студа
купувал съм във монтана на животинския пазар има магазин за селскостопанска техника 1 цол за 0,80ст метър а два цола около 1,70-2,30 лв но и от студа се упичат яко и от жегата пожълтяват
ПП забравих да кажа че става въпрос за тези гофрата маркучи
godech

Мнениеот kempes19 » Вто Фев 17, 2015 2:40 pm

Здравейте на всички, за първи път пиша във форума ако може да помогнете със съвет за маркучи 2,3 цола да може да се работи и в студено време с линк или със снимка ще е наѝ добре да видя за какво иде реч. А ако и шимбака реши да изкаже мнение ? :bow:
kempes19

Мнениеот shimbaka » Вто Фев 17, 2015 4:16 pm

:hiii: http://cat.hansa-flex.com/bg/%D0%BC%D0% ... 8/PVCKANAL аз си купих от тези но са скъпи не знам дали ще се включат във бюджета ти за транспортен ти трябва 4 м меки са и дебели но не мога да ти кажа колко струват 3 цоловите обади се и питай :hiii:
Аватар
shimbaka

Мнениеот r.petkov » Вто Фев 17, 2015 5:07 pm

Днес си поръчах чехски , на една цена са с тези на шимбака от ханза които ги внасят от германия , но нещо ме съмнява , немец не продава евтино и не съм сигурен кой е точният производител.И фабричните характеристики лъжат – немски – 40 до + 50 гр. , радиус на огъване 180мм. , чехски –30 до +50гр. , радиус на огъване 160мм., това е за 2 цола , 1кг. за метър , гладки от вътре , ПВЦ спирала , вътр.Ф51 мм. , външно Ф61 , плътен борд.А ходи сега да избираш , тотото е водещо.
Последна промяна r.petkov на Вто Фев 17, 2015 6:12 pm, променена общо 1 път
Аватар
r.petkov

Мнениеот DOXATA » Вто Фев 17, 2015 5:17 pm

Шимбак,извинявай но не можах да намеря телефон на който да звънна за цена на маркуча.
Това което можеш сам да си вземеш,никой друг няма да ти го даде !!!
DOXATA

Мнениеот kempes19 » Вто Фев 17, 2015 9:08 pm

DOXATA написа:Шимбак,извинявай но не можах да намеря телефон на който да звънна за цена на маркуча.

Аз също не намирам контакти .
kempes19

Мнениеот kempes19 » Вто Фев 17, 2015 9:15 pm

r.petkov написа:Днес си поръчах чехски , на една цена са с тези на шимбака от ханза които ги внасят от германия , но нещо ме съмнява , немец не продава евтино и не съм сигурен кой е точният производител.И фабричните характеристики лъжат – немски – 40 до + 50 гр. , радиус на огъване 180мм. , чехски –30 до +50гр. , радиус на огъване 160мм., това е за 2 цола , 1кг. за метър , гладки от вътре , ПВЦ спирала , вътр.Ф51 мм. , външно Ф61 , плътен борд.А ходи сега да избираш , тотото е водещо.

Колега, къде намери цената че е една и съща аз не намирам нищо.Ако можеш да помогнеш по конкретно ?
kempes19

Мнениеот r.petkov » Вто Фев 17, 2015 9:51 pm

Немския 2ц. е 12.50 лв. , чехския е 11.80 лв. за метър без ддс , 2.5ц. е 14.80лв. , това ме е интересувало , за другите не знам.Чехските ги продава друга фирма и имат в наличност , за другите е с поръчка.
Последна промяна r.petkov на Сря Фев 18, 2015 5:03 pm, променена общо 1 път
Аватар
r.petkov

Мнениеот haplio » Сря Фев 18, 2015 8:27 am

kempes19 написа:
DOXATA написа:Шимбак,извинявай но не можах да намеря телефон на който да звънна за цена на маркуча.

Аз също не намирам контакти .

Ето ви ги контактите на това дето е дал Шимбака - имат офиси в София, Пловдив и Стамболийски
http://www.hansa-flex.com/en/subsidiari ... s/BGF.html
http://www.hansa-flex.com/en/subsidiari ... s/BGP.html
Аватар
haplio

Images: 2

Мнениеот kempes19 » Сря Фев 18, 2015 9:08 am

Благодарско !!!
kempes19

Мнениеот kempes19 » Сря Фев 18, 2015 9:30 am

За съжаление нямат в наличност ,ще имат до месец.
kempes19

Мнениеот shimbaka » Сря Фев 18, 2015 5:26 pm

kempes19 написа:За съжаление нямат в наличност ,ще имат до месец.

:hiii: един месец сега ще мине стегни всичко друго да останат само маркучите ако искаш си купи от нашите но за това студено време са тегави :yep:
Аватар
shimbaka

Мнениеот kempes19 » Чет Фев 19, 2015 8:25 am

Цената обаче е малко :shock: :shock: 24лв с ддс на метър 3ц. а и трябва да съм взел до средата на другата седмица. gfddd
kempes19

Мнениеот r.petkov » Вто Мар 03, 2015 12:24 am

Лично мнение относно маркучите , който се е пре....бал от много питане вече го е направил.Преди повече от месец ходих в един склад на гара искър , фирмата е вносител.Разказах му на собственика какво горе долу ме интересува и за каква цел ще го ползвам и той /сигурно си е казал –леле и тоя дъртия го зарибиха/ направо ме хвана за ухото и като първолак ме заведе на рафтовете с полиуретановите , тези дето започват от 30лв. м. за 2ц. говоря , и взе да ми се хвали колко ги купували колеги и били доволни.Видях ги , почесах се по главата и си мисля – абе дай да ги видя тези колеги , да ги видя и да ги снимам. Много гъвкав като цена и" качество " когато е пълен с въздух , а като го туриш в дупката където работиш и го напълниш с помпата не трябва много да му помагаш , сам ще се върже на възел и колко материал ще мине от там само той ще ви каже.После взех от друга фирма , пловдивска онлайн , води се канализиционен , и това не е моят маркуч , с добри данни относно минусови температури , по меко пвц но дебелостенен , спиралата и борда са едно цяло , 5мм. – еднакво трудно се работи с тях и българските на студено , разликата е че са три пъти по скъпи и два пъти по тежки.Върнах го и в момента съм пак там от където съм започнал – от нашенските на които дистрибутор са Ташев и Галвин.Жените казват че ако е много твърд ги обивало , мекия не вършел работа – значи търсим средно положение , и го има.
Аватар
r.petkov

Назад към Съоръжения и инструменти за начинаещи