ВНИМАНИЕ! НЕКОРЕКТНИ КОЛЕГИ!

Златарски корита, ръчни помпи, стелки и др.

Re: ВНИМАНИЕ! НЕКОРЕКТНИ КОЛЕГИ!

Мнениеот lazar68 » Вто Апр 08, 2014 10:56 pm

Явка , не коментирам конкретния случай , той е изключение и е наистина много кофти тръпка gfddd за потърпевшите хора :( .
Аватар
lazar68

Images: 14

Мнениеот voevodata » Сря Апр 09, 2014 5:04 pm

Да... навъдиха се печелбари, които копират всичко а нямат собствени идеи. Аз лично си правя улея и драгата спрямо пробите на златинките в реката и спрямо водната струя, защото има много разлика кое с какво се добива и как. На сбирките от Г-н Йорданов получих доста знания и му благодаря за споделения опит. Репата също се е учил от него и някои други стари колеги. Той си създаде си име и направи хубави модели, но са хубави само на външен вид и имат доста неща за доизкусуряване. Аз нямам нищо против да се произвеждат и продават уредите, но да са от хора, които разбират от материята и да вложат подобрения на моделите, а ако нямат акъл нета изобилства от невероятни изобретения в областа, нека се копират поне идеите и реализират. От сегашните производители чувам репликата..." Американските улеи и драги вадели злато сам в Америка, тука не били пригодени..." Не съм съгласен, защото природата ни е близка и земното притегляне е едно, златинките също. Вече пробвах драга Keene и съм много доволен. Случая е като стелките: Преди две години се тръбеше, че от москвичовата стелка по-добра няма, а сега е в историята вече....А какви стелки с завихряне на материала има и как лесно се работи с тях...а някой да е споменавал в нета за тях.?
Затова съвета ми към мераклиите е да идат няколко пъти със вещ колега на реката, да пипнат, да са отработят и нещата ще си дойдат на място. С питане...
voevodata

Мнениеот Kiril62 » Сря Апр 09, 2014 5:45 pm

voevodata написа:Да... навъдиха се печелбари, които копират всичко а нямат собствени идеи. Аз лично си правя улея и драгата спрямо пробите на златинките в реката и спрямо водната струя, защото има много разлика кое с какво се добива и как. На сбирките от Г-н Йорданов получих доста знания и му благодаря за споделения опит. Репата също се е учил от него и някои други стари колеги. Той си създаде си име и направи хубави модели, но са хубави само на външен вид и имат доста неща за доизкусуряване. Аз нямам нищо против да се произвеждат и продават уредите, но да са от хора, които разбират от материята и да вложат подобрения на моделите, а ако нямат акъл нета изобилства от невероятни изобретения в областа, нека се копират поне идеите и реализират. От сегашните производители чувам репликата..." Американските улеи и драги вадели злато сам в Америка, тука не били пригодени..." Не съм съгласен, защото природата ни е близка и земното притегляне е едно, златинките също. Вече пробвах драга Keene и съм много доволен. Случая е като стелките: Преди две години се тръбеше, че от москвичовата стелка по-добра няма, а сега е в историята вече....А какви стелки с завихряне на материала има и как лесно се работи с тях...а някой да е споменавал в нета за тях.?
Затова съвета ми към мераклиите е да идат няколко пъти със вещ колега на реката, да пипнат, да са отработят и нещата ще си дойдат на място. С питане...

Напълно съм съгласен с теб,само ще допълня .Посещавайте сбирките които се правят всеки месец някъде в страната на златоносни реки.Там нагледно ще обсъждате кой какво си е направил и как работи.То ако ще улея или драгата от мед и сребро да е направен то като си няма злато си няма.Винаги казвам преди да се купи нещо първо да се пита и да се проучва и чак тогава да се купува.Много колеги които сега почват да се занимават с това хоби ,винаги когато ми се обаждат по телефона първо се опитвам да им обясна сами да си направят дадено съоражение и ако им хареса хобито после да мислят да купуват или да се отказват.Важното е да са похарчили максимално малко пари.И една препоръка ако някой все пак реши да си купува нещо а не му се прави да си изисква фактура за стоката,а не да се купува като на битака.Казвам го защото съм видял по реките колеги които са си закупили улей или драга и си имат фактура за стоката,което си е и вид гаранция.А продавача по този начин си е и внесъл лептата в хазната.Успехи на всички.
Kiril62

Мнениеот ivo13 » Сря Апр 09, 2014 8:38 pm

Silvar написа:
voevodata написа:Да... навъдиха се печелбари, които копират всичко а нямат собствени идеи. Аз лично си правя улея и драгата спрямо пробите на златинките в реката и спрямо водната струя, защото има много разлика кое с какво се добива и как. На сбирките от Г-н Йорданов получих доста знания и му благодаря за споделения опит. Репата също се е учил от него и някои други стари колеги. Той си създаде си име и направи хубави модели, но са хубави само на външен вид и имат доста неща за доизкусуряване. Аз нямам нищо против да се произвеждат и продават уредите, но да са от хора, които разбират от материята и да вложат подобрения на моделите, а ако нямат акъл нета изобилства от невероятни изобретения в областа, нека се копират поне идеите и реализират. От сегашните производители чувам репликата..." Американските улеи и драги вадели злато сам в Америка, тука не били пригодени..." Не съм съгласен, защото природата ни е близка и земното притегляне е едно, златинките също. Вече пробвах драга Keene и съм много доволен. Случая е като стелките: Преди две години се тръбеше, че от москвичовата стелка по-добра няма, а сега е в историята вече....А какви стелки с завихряне на материала има и как лесно се работи с тях...а някой да е споменавал в нета за тях.?

Напълно съм съгласен с теб,само ще допълня .Посещавайте сбирките които се правят всеки месец някъде в страната на златоносни реки.Там нагледно ще обсъждате кой какво си е направил и как работи.То ако ще улея или драгата от мед и сребро да е направен то като си няма злато си няма.Винаги казвам преди да се купи нещо първо да се пита и да се проучва и чак тогава да се купува.Много колеги които сега почват да се занимават с това хоби ,винаги когато ми се обаждат по телефона първо се опитвам да им обясна сами да си направят дадено съоражение и ако им хареса хобито после да мислят да купуват или да се отказват.Важното е да са похарчили максимално малко пари.И една препоръка ако някой все пак реши да си купува нещо а не му се прави да си изисква фактура за стоката,а не да се купува като на битака.Казвам го защото съм видял по реките колеги които са си закупили улей или драга и си имат фактура за стоката,което си е и вид гаранция.А продавача по този начин си е и внесъл лептата в хазната.Успехи на всички.

първо да кажа че москвичовата стелка не е отишла в историята и това скоро няма да стане .всяка стелка си има начин на работа и с всяка стерка човек трябва да знае как да работи.
Silvar а на тебе мога да ти кажа кви фактури к"ви 5 лева.до колкото знам български производители които могат да издадат фактура са мисля само 3 и на само един от тях мога да кажа че нещата му не са БОКЛУК само защото не съм го видял как работи .и к"ви са тия сбирки САМО ТИ ЛИ ХОДИШ НА ТЯХ.относно това че когато има злато има а когато няма няма си много прав.това кой си е внесъл данъците и кой не ................човека който иска спокойствието е тишината да си копа и хвърля в коритцето
а колко случаи има търговеца казва това е най-добрата стока а копувача казва че стоката не става кой крив кой прав gfddd gfddd gfddd
п.п.ако поста ми е неуместен моля да се премахне :yep:
Аватар
ivo13

Images: 1

Мнениеот ktamen » Сря Апр 09, 2014 9:16 pm

Москвичовата стелка (по-точно тип москвичова) никога няма да иде в историята. За останалите неща също съм 100% съгласен с Иво.
Комунистите имат един проблем, винаги им свършват парите, и това са парите на другите....
Маргарет Тачър
Аватар
ktamen

Мнениеот yavor_penev » Сря Апр 09, 2014 9:43 pm

Към колегите Воеводата и Силвър...
В началото на темата внесох предупреждение!Общи приказки по отношение на и към производители няма да се толерират! Подмятания като неща, че има кусури в нещо и общи приказки-ще се трият. Споделете с аудиторията кое,според Вас,работи и кое не и защо, ако не го направите,мненията Ви ще се приемат като нападки към личноста и ще бъдат изтрити. Моля,не създавайте предпоставки за скандали,а изнасяйте доводите си до край.
Благодаря.
Поздрави,
Явор Пенев
ゴールドは自由である
Аватар
yavor_penev

Мнениеот Balkan » Чет Апр 10, 2014 1:34 am

И двамата колеги са прави . Не виждам причина да се заплашват с редактиране .
Тези които сме основатели не сме спонсорирали създаването на форума за да бъдем ограничавани във изказванията си .
Аватар
Balkan

Images: 0

Мнениеот Repata » Чет Апр 10, 2014 7:37 am

Много се чудех кои са тези двамата Убавци,voevodata и Silvar.
Ама много. Вече не се чудя............ a1a1a a1a1a a1a1a
Repata

Мнениеот eli » Чет Апр 10, 2014 7:44 am

yavor_penev написа:Към колегите Воеводата и Силвър...
В началото на темата внесох предупреждение!Общи приказки по отношение на и към производители няма да се толерират! Подмятания като неща, че има кусури в нещо и общи приказки-ще се трият. Споделете с аудиторията кое,според Вас,работи и кое не и защо, ако не го направите,мненията Ви ще се приемат като нападки към личноста и ще бъдат изтрити. Моля,не създавайте предпоставки за скандали, а изнасяйте доводите си до край.
Благодаря.
Поздрави,
Явор Пенев

Вникнете добре в смисъла на думите,който е вложил Явор и не се опитвайте да извъртате нещата :!:
Късметът е това, което се случва когато подготовката срещне добрата случайност!
https://www.facebook.com/bgprospector
Аватар
eli

Images: 2

Мнениеот ceco160 » Чет Апр 10, 2014 7:59 am

То всички ги знаем тези колеги производители които си внасят данъците превърнаха форумите в продавалници .
ceco160

Мнениеот haplio » Чет Апр 10, 2014 11:27 am

Balkan написа:И двамата колеги са прави . Не виждам причина да се заплашват с редактиране .
Тези които сме основатели не сме спонсорирали създаването на форума за да бъдем ограничавани във изказванията си .

Балкане, мисля ти беше най-големия противник на празните мнения? Никой никого не е ограничил да пише каквото и да е полезно нещо. Но за караници си има други места :hiii:
Конкретно сега по въпроса с улея на Репата например. Казва voevodata, че има "неща за доизкусуряване". Ама какви, защо и тн... не се казва. И какво излиза - просто улея на Репата не става, щото някой така казва. Ми то така за всичко можем да си говорим. Някакси просто не е коректно, ако реално искаме да сме си полезни.
Явор много точно го е написал - или пиши докрай или по-добре не пиши.

Само да поясня: на Репата улея съм го виждал само на клип и нямам представа дали и как работи.
Аватар
haplio

Мнениеот ktamen » Чет Апр 10, 2014 12:20 pm

Репата да не се ослушва, а да почва да доказва, че "няма сестра". Колегите обясниха, че улеите му си имат кусури, ама за съжаление не уточниха какви са тези кусури gfddd
А ето едни тъпаци дето не знаят, че москвичовите стелки са в историята и продължават да вадят тонове злато с гумени стелки.

https://www.youtube.com/watch?v=75L1xgjj2Tg
Комунистите имат един проблем, винаги им свършват парите, и това са парите на другите....
Маргарет Тачър
Аватар
ktamen

Мнениеот Repata » Чет Апр 10, 2014 3:23 pm

Аз мисля че човека е прав!! Наистина има за доизкусоряване по улея ми и аз открих дефектите! Проблема е лекото скосяване одзаде на улея.Понеже им бърка в задниците,и леко им дращи на отвора!
Мисля че съм вътре в темата и не се отклонявам! И не обиждам никои,абсолютно са прави! Сега ще скося още малко изходната му част за да не им бучи,и понеже не спраха да си правят нови и нови никоиве и единия да ака,другия да маже,третия да ги хвали как рисуват,ще направя паралелен тест при първа възможност! В няколко клипа!!!И всички ще се кротнем ;)
Очакваите зверски тест в няколко части без да гася камера....
Repata

Мнениеот tennessy » Чет Апр 10, 2014 5:16 pm

Silvar написа:

Пиши в другия форум на Репата, че тука мнооооого цензурират и не можем да си кажем нещата такива каквито са. Но ти си го знаеш де и затова не пишеш "отатък" защото няма реално какво да кажеш освен да си правиш тъпа реклама на псевдо сбирчиците ви, дето раздавате псевдо наградки, защото освен за дребна търговийка от типа " да свържем двата края" за друго не ви бива.
7799.gif
Аватар
tennessy

Мнениеот eli » Чет Апр 10, 2014 6:35 pm

tennessy написа:...... че тука мнооооого цензурират и не можем да си кажем нещата такива каквито са....

Значи,запомнете много добре какво ще напиша:
Казахме,че в този форум НЯМА да бъдат толерирани обидите,нецензурните думи и изрази,както и междуличностните разправии!Така,че Господа сеирджии,много сте се объркали,ако си мислите,че някой ще Ви остави да си правите каквото си искате!Ако някой иска да псува на воля и да тегли майни на ляво и на дясно,защото така му е кеф-да си намери друго място за изливане на чувствата!!!Докато Администрацията на форума е в този си състав-сеири,скандали и др.подобни простотии НЯМА да има!Цензурата в постовете се състои само и единствено в тази връзка!Ако обичате,не се опитвайте да насаждате отношение и да вменявате каквото и да било!Никой никого не е ограничил да пише,стига постовете да отговарят на горните изисквания!Много слабо ме интересува кой кой е и какъв е,и никой да не разчита,че по някава причина ще му минат номерата!Не искам да ставам крайна в изказа си,надявам се,че ще бъда разбрана правилно!
Много ми се иска това да е последният ми подобен пост!
Ели
Аватар
eli

Мнениеот tennessy » Чет Апр 10, 2014 7:34 pm

eli написа:
tennessy написа:...... че тука мнооооого цензурират и не можем да си кажем нещата такива каквито са....

Казахме,че в този форум НЯМА да бъдат толерирани обидите,нецензурните думи и изрази,както и междуличностните разправии!Така,че Господа сеирджии,много сте се объркали,ако си мислите,че някой ще Ви остави да си правите каквото си искате!Ако някой иска да псува на воля и да тегли майни на ляво и на дясно,защото така му е кеф-да си намери друго място за изливане на чувствата!!!Докато Администрацията на форума е в този си състав-сеири,скандали и др.подобни простотии НЯМА да има!Цензурата в постовете се състои само и единствено в тази връзка!Ако обичате,не се опитвайте да насаждате отношение и да вменявате каквото и да било!Никой никого не е ограничил да пише,стига постовете да отговарят на горните изисквания!Много слабо ме интересува кой кой е и какъв е,и никой да не разчита,че по някава причина ще му минат номерата!Не искам да ставам крайна в изказа си,надявам се,че ще бъда разбрана правилно!
Ели

Нещо не сте ме разбрали госпожо, може би защото четете избирателно. Не виждам смисъл да ми държите такъв неестествено изкилиферчен и арогантен тон с много препинателни, защото аз не съм ви враг и както се вижда не се е налагало да ме цензурирате. Няма и да се налага. Разбирам, че ви дразня и затова ще направя всичко възможно да не пиша тук. :yep:
7799.gif
Аватар
tennessy

Мнениеот ivo13 » Чет Апр 10, 2014 7:47 pm

tennessy написа:
eli написа:

Ели

Нещо не сте ме разбрали госпожо, може би защото четете избирателно. Не виждам смисъл да ми държите такъв неестествено изкилиферчен и арогантен тон с много препинателни, защото аз не съм ви враг и както се вижда не се е налагало да ме цензурирате. Няма и да се налага. Разбирам, че ви дразня и затова ще направя всичко възможно да не пиша тук. :yep:

бъди уверен разбрала те е .гарантирам че нищо лошо не е искала да каже на теб.относно по-горният ти пост нещата са такива ЖАЛКИ но тук се учим да се владеем и да бъдем толерантни дори и към онези...................така че пиши :yep:
Аватар
ivo13

Images: 1

Мнениеот lazar68 » Чет Апр 10, 2014 7:56 pm

Колеги, :hiii:!
Докато се опитваме да се заяждаме помежду си и да си ги " мерим " нещата с общото ни ХОБИ няма да вървят на добре gfddd! На където се обърна, само омраза и разделение в тая наша България ... и са ни свалили в " партер " и много скоро нищо няма да остане от нас.
Аватар
lazar68

Images: 14

Мнениеот ceco160 » Чет Апр 10, 2014 8:09 pm

lazar68 написа:Колеги, :hiii:!
Докато се опитваме да се заяждаме помежду си и да си ги " мерим " нещата с общото ни ХОБИ няма да вървят на добре gfddd! На където се обърна, само омраза и разделение в тая наша България ... и са ни свалили в " партер " и много скоро нищо няма да остане от нас.

То това си е Българска черта .
ceco160

Мнениеот КАЯ » Чет Апр 10, 2014 8:27 pm

И аз, като Лазар, не мога а разбера защо си ги "мерите". Топлата вода не е открита днес, и всички след Архимед изскачайки голи от ваната и викайки "еврика" по същият повод не ги прави откриватели. Улея и драгата са си същите от младежките ми години. Само покритията се менят с навлизането на новите материали. Разтеглени просечени ламарини се ползваха в драгата на Огоста. В свободна продажба ги нямаше, иначе да сме ги пробвали и тях. Разни треви и стелки "уелкъм" също нямаше, но съм срещал посочване на какви ли не изтривалки, вече в ерата на интернета. Пробвали сме разни мокети, ламарина от филтри на камиони и какво ли не, така, че нищо ново под слънцето.
Не вярвам да има съоръжение което въобще да не може да работи. Дори гладка дъска или ламарина все ще хване нещо. Важно е да се съобрази покритието с условията на дадено място. Направете си няколко вида за улея си и ги пробвайте и ще сте на ясно кога, какво да ползвате.
Почти няма колега, който да не смята своето за най-добро и да не намира кусури в другите.
Няма такова което да работи еднакво добре при всички условия.
Да промиваш злато ще се научиш за часове, но да го намираш се учиш постоянно.
На някои хора егото им е толкова голямо,че ако паднат от него да нивото на интелекта си ще се пребият.
Аватар
КАЯ

Мнениеот eli » Пет Апр 11, 2014 8:50 am

Repata написа:....ще направя паралелен тест при първа възможност! В няколко клипа!!!И всички ще се кротнем ;)

Е,това е мъжка приказка :yep:
И аз така знам-меренето става нагледно!Защото,който каквото и да каже-друго си е "око да види,ръка да пипне"...и в природата е така... ;)
Чакаме :hiii:
Аватар
eli

Мнениеот Balkan » Пет Апр 11, 2014 1:42 pm

Repata написа:Аз мисля че човека е прав!! Наистина има за доизкусоряване по улея ми и аз открих дефектите! Проблема е лекото скосяване одзаде на улея.Понеже им бърка в задниците,и леко им дращи на отвора!
Мисля че съм вътре в темата и не се отклонявам! И не обиждам никои,абсолютно са прави! Сега ще скося още малко изходната му част за да не им бучи,и понеже не спраха да си правят нови и нови никоиве и единия да ака,другия да маже,третия да ги хвали как рисуват,ще направя паралелен тест при първа възможност! В няколко клипа!!!И всички ще се кротнем ;)

eli написа:
Repata написа:....ще направя паралелен тест при първа възможност! В няколко клипа!!!И всички ще се кротнем ;)

Е,това е мъжка приказка :yep:
И аз така знам-меренето става нагледно!Защото,който каквото и да каже-друго си е "око да види,ръка да пипне"...и в природата е така... ;)
Чакаме :hiii:

Ицо , с тези приказки не виждам какво доказваш . ЗА твоя улей / Кая добре е обяснил че не е от вчера / аз смятам че е прекрасен концентратор .
При определени условия . Както и тромелите на Андрей . Трябва да са в "поточна линия ". За хобито не стават .
За нещата на Киро аз смятам че си стават , те са си нормални корита . 2-3 вида стелки и са си ок. Пък който иска да си купува от тях .
Всичко вече отдаавна е измислено и работено с него . Кая го е казал точно - сега просто променяме леко според материалите .

Edit haplio: Ама изобщо не разбирам каква е целта, на това, което махнах и защо целиш конфронтация
Аватар
Balkan

Мнениеот Balkan » Пет Апр 11, 2014 2:54 pm

Впечатлиха ме изисканият стил и красотата на изразните средства Стефо. 111
Аватар
Balkan

Мнениеот jokko1 » Пет Апр 11, 2014 5:42 pm

Аре стига бе от къде тръгна тая тема къде я набутахте?
Да припомня темата беше за откровените ментета които се продават а не кой прави по добри неща.
Мога да кажа какво правя когато кача нещо за продаване .
Когато се чуя с бъдещия горд собственик на нещо направено от мен се уточняваме ако не ти хареса връщаш за моя сметка.
При такава уговорка пишман правачите бързо ще изчезнат така мисля.
Напъни се. Помисли малко!!!
Аватар
jokko1

Images: 3

Мнениеот r.petkov » Пет Апр 11, 2014 8:29 pm

jokko1 написа:Аре стига бе от къде тръгна тая тема къде я набутахте?
Да припомня темата беше за откровените ментета които се продават а не кой прави по добри неща.
Мога да кажа какво правя когато кача нещо за продаване .
Когато се чуя с бъдещия горд собственик на нещо направено от мен се уточняваме ако не ти хареса връщаш за моя сметка.
При такава уговорка пишман правачите бързо ще изчезнат така мисля.

Жоро , ще те черпя една ракия за точната приказка , аз до сега съм продал четири инжектора с уговорката да работят една седмица и ако не им хареса да го върнат , връщам им сумата с разходите за моя сметка.Сега ще ви разкажа една история от миналата година.Обади ми се колега от Кюстендилската група , вика Румба купих една драга с два цола помпа и инжектор , ама инжектора не откиня, какви могат да бъдат причините.Аз до колкото съм се научил досега му дадох две основни – или инжектора е калпав /в което той основно се съмняваше / или помпата е издухала охлюва.Казах му да , качи инжектора на помпата на колегата му , той е с три цолова , това е първия безболезен подход , и то ще си покаже.Той направо ми поръча ако имам възможност да му правя инж. със струйник.Както и да е направих му , и в последствие се оказа че помпата е издухала.Драгата която е купил е дал в последствие на тенекеджии да и махат излишните ламарини , помпата в сервиз за около половин месец за ремонт.За драгата както и да е там всеки си избира конструкцията , ама да продаваш и помпа за ремонт и да си траеш вече е друго . Това че дава вода за лопата , не значи че е редовна.А некоректния колега/ако е така/ е бившия собственик на Драгата.
Само една корекция правя ч, колегата не го беше обяснил правилно – става дума за същата инсталация но я е купил през ръка, та кой кого точно е прецакал не знам , но потърпевш има.И понеже става дума за износен охлюв , за тези които не знаят това се води консуматив и дори помпата да е в гаранция сервизите не ги ремонтират безплатно.Турбините в много случаи са чугунени и държат , но юхлюва е алуминий , износва се по бързо особенно ако се работи често на оборотна вода, но може да се рециклира сравнително добре , става почти като нов , и който не може да си намери същия като резервна част може да си ремонтира стария и пок да го ползва.
Последна промяна r.petkov на Нед Апр 13, 2014 2:46 pm, променена общо 2 пъти
Аватар
r.petkov

ПредишнаСледваща

Назад към Съоръжения и инструменти за начинаещи