Стелки, трафарети и др. покрития на улеите.

Златарски корита, ръчни помпи, стелки и др.

Стелки, трафарети и др. покрития на улеите.

Мнениеот КАЯ » Съб Фев 08, 2014 6:16 pm

upright_cell_type2_700.gif
upright_cell_type2_700.gif (16.04 KiB) Прегледано 6744 пъти
upright_cell_461-196.gif
upright_cell_461-196.gif (16.06 KiB) Прегледано 6744 пъти
inclined_cell_type2-320.gif
inclined_cell_type2-320.gif (13.24 KiB) Прегледано 6744 пъти
inclined_cell_type1-500.gif
inclined_cell_type1-500.gif (27.86 KiB) Прегледано 6744 пъти
inclined_cell_600-302.gif
inclined_cell_600-302.gif (50.46 KiB) Прегледано 6744 пъти

Това са руски промишлени стелки и размерите им. Ползват се с просечена ламарина отгоре, но могат да работят и без нея.
Да промиваш злато ще се научиш за часове, но да го намираш се учиш постоянно.
На някои хора егото им е толкова голямо,че ако паднат от него да нивото на интелекта си ще се пребият.
Аватар
КАЯ

{ TAGS }Стелки за злато

Re: Стелки, трафарети и др. покрития на улеите.

Мнениеот pvk1967 » Нед Фев 09, 2014 9:45 am

Добре даваш пример, ама май такова нещо в татковината не може да се намери.....или греша!? :yep: :hiii:
Аватар
pvk1967

Мнениеот КАЯ » Нед Фев 09, 2014 11:26 am

Не не може, освен ако не си ги доставиш от там.Давам ги заради размерите. Просто други стелки с размери не съм срещал в нета. А русия е страна с много злато и опит в добиването му. В старият форум колега беше давал дървена матрица и направени стелки от силикон от нея. така, че не е невъзможно да се направят в любителски условия, и ако се окажат удачни и за нашите условия може да се мисли и за метална матрица и изработка в някоя фирмичка и от гума например.
На някои хора егото им е толкова голямо,че ако паднат от него да нивото на интелекта си ще се пребият.
Аватар
КАЯ

Мнениеот Repata » Нед Фев 09, 2014 11:46 am

КАЯ написа:Не не може, освен ако не си ги доставиш от там.Давам ги заради размерите. Просто други стелки с размери не съм срещал в нета. А русия е страна с много злато и опит в добиването му. В старият форум колега беше давал дървена матрица и направени стелки от силикон от нея. така, че не е невъзможно да се направят в любителски условия, и ако се окажат удачни и за нашите условия може да се мисли и за метална матрица и изработка в някоя фирмичка и от гума например.

Коце.При наличие на този ресурс които имат братушките опита им е в посока Едро злато. От Данчо знам,а и не само,от клиповете на руснаците което е видимо,не наблягат на ситняка.Даже обратното.Въобще не се затормозяват да го вадят.Данчо ми е разправял че под 200мкм въобще не го зачитат за злато.Така че взимайки пример донякъде губим.....Стелките им предимно са разработени за видимо едро.

П.С Обичам братушките много,израснал съм с тях което е нормално.Но и руската,и американската школа имат необятен ресурс на злато,и неведнъж съм казвал че копирайки тях и техните методи на златодобив дефакто губим,защото ние нямаме този ресурс от към процент Големина на златинките,и дефакто следваики сме на загуба.Като идеи да,но като приложение тук...Не.Но всеки има право на избор!
Repata

Мнениеот КАЯ » Нед Фев 09, 2014 12:02 pm

Напоследък наблягат и на ситното и с тази цел, както е посочено при тях са направени тези стелки. А и ползват най различни концентратори с тази цел. Вносни и техни разработки.
Аватар
КАЯ

Мнениеот Repata » Нед Фев 09, 2014 12:15 pm

Нали не кълвеш на рифел да вадят микронляк? gfddd Особенно при тези им съоражения?Вече колко стелки "професионални"се изобретиха не е истина от "Изобретатели" големи
Да в последните няколко год им следя клипчетата и гледам с миньорски мъх бачкат син на производвственните драги.Ама като им гледам потока...много искам да ида да бачкам след тях.....Напиши :
Золотодобичь в ютуб и гледаите........
Repata

Мнениеот КАЯ » Нед Фев 09, 2014 12:36 pm

О, гледам ги, следя им форумите и професионалните сайтове, литературата и въобще. Знаеш, чета много и много съм изчел през годините. За пробване да не говорим.
Аватар
КАЯ

Мнениеот Balkan » Нед Фев 09, 2014 8:09 pm

Стелката е много добра , зависи от водата дали ще хваща микронките .
Аватар
Balkan

Images: 0

Мнениеот Васил » Нед Фев 09, 2014 8:24 pm

И на мен стелките ми много харесват. И ще вършат работа според мен. Права си този извод, защото аз съм сигурно единствен от колегите, където хваща ситното злато, а едрото го изхвърля.
Васил

Мнениеот КАЯ » Нед Фев 09, 2014 8:56 pm

Казвай къде работиш да минаваме след теб.
Всеки разсип според вида баластра и злато, едрината му и разпределението по фракции си иска своето съоръжение.
мисля, че веднъж писах, ако поискате на сериозна фирма да ни достави съоръжения за комплексен добив ще ви иска геоложки и нам какъв си доклад плюс поне няколко тона проба и чак тогава ще ви предложат подходящите съоръжения. Да не говорим, че може да се наложи техни специалисти да ви посетят и на място да направят проучвания.
Иначе ще стане така както при нашата драга на Огоста поръчали нашите "специалисти"първата попаднала им драга и после се наложило да слагат стелки според особеностите на разсипа.
Аватар
КАЯ

Мнениеот Balkan » Пон Фев 10, 2014 10:11 am

КАЯ написа:Казвай къде работиш да минаваме след теб.
Всеки разсип според вида баластра и злато, едрината му и разпределението по фракции си иска своето съоръжение.
мисля, че веднъж писах, ако поискате на сериозна фирма да ни достави съоръжения за комплексен добив ще ви иска геоложки и нам какъв си доклад плюс поне няколко тона проба и чак тогава ще ви предложат подходящите съоръжения. Да не говорим, че може да се наложи техни специалисти да ви посетят и на място да направят проучвания.
Иначе ще стане така както при нашата драга на Огоста поръчали нашите "специалисти"първата попаднала им драга и после се наложило да слагат стелки според особеностите на разсипа.

Абе добре че го накарах да ми пресее материала в леген a1a1a Верно беше изхвърлил едрото gfddd

Мисля че повечето не са те разбрали Коце . Искат с едно съоръжение и една вода да хванат всичко :D
И да мятат лопатите като багерчета . Е нема как да стане .
Аватар
Balkan

Images: 0

Мнениеот КАЯ » Пон Фев 10, 2014 12:01 pm

Хубаво е от време на време да се повтарят тези нещо понеже новите колеги не обичат да ровят назад по темите.
Важните неща са сеенето на материала. Спазване на необходимото разреждане на пулпа а височина на трафаретите и количеството на водата се определят главно от едрината на материала.
Разбира се важи обратната постановка - имаш някакво дадено покритие на улея и според него си определяш едрината и от там височината на водата.
Обяснявал съм го и друг път, но от повторение има полза.
Редица изследвания сочат, че нивото на водата трябва да е пони два пъти височината но преградите. Също така се определя и от най-голямата едрина на материала и тя /височината на водата/ трябва да е поне колкото него, за да може да го транспортира добре. наклон от 8 до 12 см. на метър дължина на улея. Разбира се колкото е по-ситно златото, или по висока водата и по-голям наклона трябва и по-голяма дължина на улея за качествено улавяне. Колкото е по-ситно златото, толкова и по дребна фракция трябва да се промива и от там и другите параметри се променят.
Аватар
КАЯ

Мнениеот stoian » Пон Фев 24, 2014 10:03 am

КАЯ написа:
Прикачения файл upright_cell_type2_700.gif вече е недостъпен
Прикачения файл upright_cell_461-196.gif вече е недостъпен
Прикачения файл inclined_cell_type2-320.gif вече е недостъпен
Прикачения файл inclined_cell_type1-500.gif вече е недостъпен
Прикачения файл inclined_cell_600-302.gif вече е недостъпен

Това са руски промишлени стелки и размерите им. Ползват се с просечена ламарина отгоре, но могат да работят и без нея.

Привет КАЯ , стелката модел № 364 е подобна на стелка от WW голф 2 / само че голфовата има от долната страна пъпки ф2 мм / имам такива 2 не съм ги ползвал до сега но мисля да ги пробвам на драгата .
Прикачени файлове
CAM00399.jpg
CAM00399.jpg (32.55 KiB) Прегледано 6476 пъти
Аватар
stoian

Мнениеот КАЯ » Пон Фев 24, 2014 11:44 am

Опитай. Една от причините за да съм против залепените стелки е тази, че може лесно да опиташ различни покрития, с оглед на условията и въобще за проба.
Аватар
КАЯ

Мнениеот stoian » Вто Фев 25, 2014 10:08 am

КАЯ написа:Опитай. Една от причините за да съм против залепените стелки е тази, че може лесно да опиташ различни покрития, с оглед на условията и въобще за проба.

Това на снимката е стар улей който така и не съм пробвал , на него са залепени но ще ги отлепя .
Сега си правя малка драга за един цол вода - 70/28 см с приемно 60/28 решетка 8мм .Мисля да ползвам два вида стелки :
1 тази от голфа карето и е 10/10/8 мм - ще бъде първа 40 см
2 москвичова от долу 30 см с просечена ламарина валцована око 4/8мм - да пуска само ситното и да отсява едрият материал .
Като стане готова ще я снимам и след проби ще пиша .
Аватар
stoian

Мнениеот mitkopm » Вто Дек 09, 2014 4:23 pm

Здравейте!
Рових днес в нета и търсех всякаквки работи който мога да използвам за микронно самородно злато и попаднах на тази стелка http://www.micromaxtrade.com/prod.php?l ... 8&subcat=9 някой дали я е ползвал и дали ще върши някаква работа въобще?
mitkopm

Мнениеот daneto00 » Вто Дек 09, 2014 4:46 pm

Това ми прилича на гъба
С някой грам да се подпрем килограмите да съберем
Аватар
daneto00

Мнениеот Ouzoman » Вто Дек 09, 2014 4:50 pm

mitkopm написа:Здравейте!
Рових днес в нета и търсех всякаквки работи който мога да използвам за микронно самородно злато и попаднах на тази стелка http://www.micromaxtrade.com/prod.php?l ... 8&subcat=9 някой дали я е ползвал и дали ще върши някаква работа въобще?

Сигурно ще ти свърши работа, но еднократно, че ще трябва да я гориш след употреба :)
Аватар
Ouzoman

Images: 10

Мнениеот mitkopm » Вто Дек 09, 2014 9:12 pm

Значи не става ...
Гледах всякакви варианти за улеи за микронно и мисля да сложа някаква гума стелка нещо финно до около една педя после някаква друга сетлка примерно такава която е с малки ресни и накрая миниорски мъх...
какво мислите за тази идея ?
п.с.
Ако не съм уцелил раздела моля администраторите да ми преместят поста.
Благодаря :)
mitkopm

Мнениеот daneto00 » Сря Дек 10, 2014 1:17 pm

Това микронно като боя ли е или много ситни златинки
С някой грам да се подпрем килограмите да съберем
Аватар
daneto00

Мнениеот mitkopm » Сря Дек 10, 2014 2:09 pm

ами много ситни ... като цяло не се ли среща най много такова в България?
mitkopm

Мнениеот lazar68 » Чет Дек 11, 2014 12:18 am

mitkopm написа:ами много ситни ... като цяло не се ли среща най много такова в България?

Колега , здравей :hiii: !
От много ситно до микронно има разлика . Мисля , че оригинален миньорски мъх ще ти свърши работа . Разгледай темата за улеите , там Джоко е качил вариант на улей с няколко стелки и ще ти стане ясно каква комбинация би ти свършила работа . Улеите му улавят и най-ситното ВИДИМО златце . Изобщо препоръка към всички начинаещи - ползвайте опита на колегите , за да не давате излишни средства за нещо , което не е проверено в практиката . :hiii:
Аватар
lazar68

Images: 14

Мнениеот mitkopm » Чет Дек 11, 2014 2:09 pm

Благодаря колега, както и на всички останли от форума които помагат
И специално на инди .
Имам снимка но незнам как да я кача във форума gfddd
mitkopm

Мнениеот lazar68 » Чет Дек 11, 2014 2:16 pm

mitkopm написа:...
Имам снимка но незнам как да я кача във форума gfddd

Разгледай тази тема viewtopic.php?f=2&t=463 и особено последните няколко поста ( Хапльо ) . :hiii:
Аватар
lazar68

Images: 14

Мнениеот mitkopm » Пет Дек 12, 2014 12:33 am

Тееее да го ева ....(повтарям ева!!!) аз толкова си блъсках главата, gfddd гледах уж навсякъде ама явно съм го пропуснал .... :bow: мерси колега!!!
то поне да си заслужаваше ама .... като за начинаещ толкова ... :jckpt:
10836114_10202332330943333_861945395_n.jpg
10836114_10202332330943333_861945395_n.jpg (89.59 KiB) Прегледано 5570 пъти
mitkopm

Следваща

Назад към Съоръжения и инструменти за начинаещи