Маска за електрожен

Всякакви техники, материали и технологии за изработка на съоражения

Маска за електрожен

Мнениеот ktamen » Нед Мар 22, 2015 7:46 pm

Преди десетина години пробвах от модерните маски и си беше сладка работа, тогава обаче бях по 350лв. Сега има и по 50лв, но не знам колко са читави. Заварям с обикновени електроди, но редовно се осветявам (поне дясното око) като ми се паднат тънки ламарини.
Може ли да ми препоръчате каква маска да си купя и откъде.
Комунистите имат един проблем, винаги им свършват парите, и това са парите на другите....
Маргарет Тачър
Аватар
ktamen

Re: Маска за електрожен

Мнениеот miros » Нед Мар 22, 2015 9:11 pm

ktamen , видях у един приятел електронна маска за електрожен. Изпратена му от Германия. Нямам идея колко струва и дали в БГ я има. Не вярвам да е много евтина, но професионалист или човек ,който използва електрожена по често, не трябва да се скъпи.
Виждал съм я, по външен вид не е някаква луксозна.
Интересното е, че я слагаш на главата си като шапка, слагаш я за постоянно пред лицето си. Гледаш като през обикновено стъкло. При запалване на дъгата обаче, електрониката се задейства моментално и все едно, че имаш специално стъкло от обикновена маска. Много ефективно.
Освен маската му е пратено и някакво ел.женче , тежи около 3-4 кг ( по спомен ), дребно, леко и с 3.5 мм електроди не се затруднява.
Такива и в БГ има, май бяха по 150- 200 лева по спомен.
При интерес, мога да ги снимам и ти пратя снимките.
Отговорен съм само за това, което казвам, а не за това как ти го разбираш !
Аватар
miros

Мнениеот keymaker » Нед Мар 22, 2015 9:43 pm

Имам такава от 70 лв. до сега съм изпраскал 10-тина кутии електроди и над 5 ролки по 15кг.тел с телоподаващото ядове не е давала и не съм се осветявал.
Професионално Озеленяване
Поливни системи Rain Bird
Ремонт на градинска техника (МГССТ)
Авто услуги/Гуми.
О879 З14 ЗЗ7
keymaker

Мнениеот miros » Нед Мар 22, 2015 9:56 pm

keymaker написа:Имам такава от 70 лв. до сега съм изпраскал 10-тина кутии електроди и над 5 ролки по 15кг.тел с телоподаващото ядове не е давала и не съм се осветявал.

Не съм добре запознат, затова казах горното по спомени от миналата година.
Отговорен съм само за това, което казвам, а не за това как ти го разбираш !
Аватар
miros

Мнениеот ktamen » Нед Мар 22, 2015 10:08 pm

keymaker написа:Имам такава от 70 лв. до сега съм изпраскал 10-тина кутии електроди и над 5 ролки по 15кг.тел с телоподаващото ядове не е давала и не съм се осветявал.

А как си я избра тази маска, аз нямам представа какви са критериите за качество. Дали има някаква гаранция.
Може ли да ми дадеш линк откъде да си я поръчам. Каква марка е? Изобщо напиши ми всичко, което мислиш, че може да ми е полезно в избора.
Комунистите имат един проблем, винаги им свършват парите, и това са парите на другите....
Маргарет Тачър
Аватар
ktamen

Мнениеот shimbaka » Пон Мар 23, 2015 5:50 am

:hiii: аз работя с тази много е добра но не знам колко струва http://www.kammarton.com/zavarachni-mas ... F-3-8-12-1
Аватар
shimbaka

Мнениеот keymaker » Пон Мар 23, 2015 9:12 am

В работата работим с такива като на Шимбака ,но веднъж се наложи да ползвам една чужда от която останах приятно изненадан и ме насочиха към този сайт:
http://тримери.naedro.eu/fotosolarni-zavarachni-shlemove.html
Първия Vogue-gx 400 s
Авто услуги/Гуми.
О879 З14 ЗЗ7
keymaker

Мнениеот ktamen » Пет Мар 27, 2015 5:32 pm

Купих си маска от продавалника. На нея пише VIKI. 60лв с 2 години гаранция. Регулира се само степента на затъмняване, но не и времето, в което трябва да стане отново светла. Със слънчеви батерии е, ако се скапят мисля, че лесно ще и измисля алтернативно захранване. Засега съм изгорил 20тина електрода и съм много доволен. Преди си бях купил дърворезачка VIKI и беше невероятен боклук, разпада се и от най-нежното докосване, обаче маската ми се струва, че е правена в някой по-западен китайски гараж защото изработката си е на много добро ниво, или поне така ми се струва засега. Като поработя още малко пак ще пиша.
Маргарет Тачър
Аватар
ktamen

Мнениеот jokko1 » Пет Мар 27, 2015 6:55 pm

На вниманието на всички осветени заваркаджий.Ако се осветите наблегнете на МАСТИКАТА още щом се усетите зебете картофите и другите щуротий.
Този път съм съвсем сериозен това изобщо не е майтап.
Проверено лично.
Напъни се. Помисли малко!!!
Аватар
jokko1

Images: 3

Мнениеот ktamen » Пет Мар 27, 2015 7:08 pm

jokko1 написа: изобщо не е майтап.

В случай, че наистина не е майтап какво да я правя тази мастика - да си капя в очите или да си пийна една чашка няколко пъти?
Поне аз съм се убедил, че единственото работещо лекарство са капките в Бърза Помощ. Ама това не пречи да пробвам и мастиката.
Маргарет Тачър
Аватар
ktamen

Мнениеот jokko1 » Пет Мар 27, 2015 9:17 pm

Пиеш брат ми и колкото по рано толкова по добре.
ПАК ПОВТАРЯМ ТОВА НЕ Е БЪЗИК.
Напъни се. Помисли малко!!!
Аватар
jokko1

Images: 3

Мнениеот keymaker » Пет Мар 27, 2015 9:44 pm

В бърза помощ капят "алкаин"!
А това с мастиката не го знам ама ако се наложи ще пробвам
Авто услуги/Гуми.
О879 З14 ЗЗ7
keymaker

Мнениеот indi68 » Съб Мар 28, 2015 12:03 am

jokko1 написа:На вниманието на всички осветени заваркаджий.Ако се осветите наблегнете на МАСТИКАТА още щом се усетите зебете картофите и другите щуротий.
Този път съм съвсем сериозен това изобщо не е майтап.
Проверено лично.

И аз съм сериозен :yep:
Ако пък точно обратно се случи и човек се" затъмни "без да иска,прекарвайки много време в мазето или пътува в метрото дълго време в пълен мрак,пак ли Вълшебната Мастика ще помогне?
колко много иска човек,а колко малко му трябва...и винаги само напред и нагоре!
Аватар
indi68

Мнениеот asparuh » Нед Мар 29, 2015 12:36 am

jоkko е прав аз за всеки слчай си пия преди по време и след заваряването узо
ползвам маска http://elektrik90.com/index.php?item=668&group=37
не съм доволен
0888960003
За обучение на нови колеги и съфорумници всичко е безплатно
не се толерират единствено хора с карта от БАТСЗМ
Аватар
asparuh

Мнениеот ktamen » Нед Мар 29, 2015 12:50 pm

asparuh написа:не съм доволен

Поне на картинката маската е супер, какво не и харесваш?
Маргарет Тачър
Аватар
ktamen

Мнениеот haplio » Сря Апр 01, 2015 8:34 pm

ktamen написа:
asparuh написа:не съм доволен

Поне на картинката маската е супер, какво не и харесваш?

Да не прави ръцете невидими a1a1a
(1ви април е - не се сдържах)
Аватар
haplio

Images: 2

Мнениеот asparuh » Нед Апр 05, 2015 12:52 am

Когато „заварям“ на слънце се затъмнява сама
когато тя си пожелае и не мога да видя детайла
чува се цък цък цък и ебем ти заварките
0888960003
За обучение на нови колеги и съфорумници всичко е безплатно
не се толерират единствено хора с карта от БАТСЗМ
Аватар
asparuh

Мнениеот keymaker » Нед Апр 05, 2015 7:17 am

значи китайчето е по-добро в конкретния случай.
Авто услуги/Гуми.
О879 З14 ЗЗ7
keymaker

Мнениеот ktamen » Нед Апр 05, 2015 1:54 pm

Моето китайче не съм го пробвал на слънце, обаче понякога се затъмнява за момент безпричинно. Само за момент и реално това не ми е проблем. Много е вероятно на слънце моментът да не е толкова кратък. Така или иначе го взех за конкретна работа и представянето му за тази работа беше отлично. Ако някога почне да ми дава ядове тогава ще му мисля.
Очите са много по-чувствителни когато съм на сянка или на не добре осветено място. Точно затова се осветявам от сравнително малко проблясвания. Ако съм на слънце предполагам, че и с обикновена маска няма да се осветя толкова лесно.
Маргарет Тачър
Аватар
ktamen

Мнениеот nikmagi » Сря Мар 09, 2016 8:11 pm

asparuh написа:Когато „заварям“ на слънце се затъмнява сама
когато тя си пожелае и не мога да видя детайла
чува се цък цък цък и ебем ти заварките

Намали чувствителността. Маската ти има такова копче.
nikmagi

Мнениеот Blacks » Нед Юли 24, 2016 11:41 am

Така понеже много мразите спама този път съм се постарал да няма такъв , аз ползвах няколко години най обикновена китаиска мацка като за 5 лева само че преди нея слагах слънчеви очила с uv-филтри заварявал съм по цяла седмица така и не съм имал никакви проблеми , случвало се е на по тясни пространства да правя заварки само с очилата за кратко време лицето ми се обели три пъти но с очите нямах никакви ядове - като ориентир струваха 120 лева преди 7-8 години / ако работите с огън постоянно предпазват очите но за коване не стават /.Картофите се ползват на момента а не през нощта когато ефекта на горещия пясък е вече налице 2 часа заваряваш 20 минути налагаш и не е задължително да са картофи мокра кърпа с лед или ледено студена вода имат същия ефект , досега не се е случвало да се осветя зимата в най големия студ и точно обратното най лошите осветявания които съм имал бяха лятно време в жегите , антибиотичните капки и кремове които ни предписват за след вадене на стружка също предотвратяват осветяването , витамин А и Е капки за очи също помагат доста / ако работите с огън, заваръчни уреди , ъглошлайф или шмиргел два пъти седмично се капват преди лягане така се подържа по здрава и дебела лигавица , по трудно се осветявате и със сигурност помага в търсенето на разни невидими неща - не съм го измислил аз това очната лекарка ми препоръча тази идея / няма да ви пиша какво ще стане ако си капнете на едно друго място 5-6 капки и изчакате 12 часа че ще ме бият модераторите // , ако ви се лепне по голяма люспа шлака или пръска потърсете обезболяващи капки за шиене и сваляне на конци защото иначе ще навъртите 10 километра крос в леглото за една нощ лошото е че ги дават само с рецепта / няма да ми повярвате но при изгаряне лигавицата в окото се бели точно като ципата на сварено яйце - очаквах мъката да продължи цяла седмица но на следващия ден ми нямаше нищо / , това с мастиката съм го чувал от неразбиращи хора и професионални заварчици - не съм го пробвал но приемам че е вярно , ако се учите и нямате опит със заваряването въобще не си помисляйте да правите таванни заварки капката разтопен метал минава между стъклото и пласмасата като я разтапя и се спира в областа на слъзния канал където от рязкото охлаждане се пръсва на 10 осколки - много весела работа /това важи за евтините обикновени маски / за таванни заварки има специални очила които се ползват заедно с маската .Извадил съм 10 сружки от очи с неодимов магнит /супер магнит / знам че няма да ми повярвате / колегата с които работя не ми вярваше докато не му издърпах една след което започна сам да си ги вади / но ако ви се забие стружка по добре пробваите ако стружката излезе на обратен ход щетите ще са 5 пъти по малко отколкото ако доктора я изчегърта с магнитната игла - логично /да за тия дето не знаят сружка от око се вади с магнитна игла ако изобщо имат такива - първия път като ходих да ми вадят помислих че се бъзикат/ значи ако имате стружка в окото не мигайте не търкайте не ровете иначе стружката се вкопава или забива по надълбоко и надира клепача ако искате пробваите моя номер ако ли не отиваите на доктор само че същия ден а не след три дни когато вече имате възпаление и оток / и ако очната точно преди да допре иглата до окото ви изкрещи в лицето - ООО ПАЯЧЕ - сами сте си виновни следващия път я оставете да си догледа сериала и тогава я занимаваите с глупости / с неодимов магнит си вадя малки парченца от чука , лагери , метчици и бургии с помоща на скалпел и игла разбирасе предимно от ръцете един ден реших да пробвам стружка в окото допрях магнита с пинсета и сружката излезна - с най малките които трудно се виждат в огледалото не става моя номер / за тия които отказват изобщо да ползват предпазни очила имам една добра новина след всяко вадене на стружка с игла върху лигавицата остава белег /предполагам сте забелязали/ когато тия белези станат примерно 10 броя образуват нещо като перде или мрежа да кажем при което зрението ви се прецаква траино и трябва да носите лещи - честито на печелившите , за след вадене на стружка двата витамина помагат доста ако не ви се ползват лекарства примерно , относно осветяването има нещо като тренинг заварявам почти всеки ден и от 2-3 години не съм се осветявал но никога няма да забравя първия път бях в 7 или 8 клас за 3 минути без маска и с широко отворени очи така се подредих че следващия ден го изкарах в мазето на тъмно и студено излезнах чак като се скри слънцето такаче ако нямате опит по добре почнете с малко 10-20 минути на следващия ден час и така прекалите ли още първия ден по добре си потърсете компания за мазето , това с осветяването само на едното око ми се е случвало с пукнатина в стъклото само че няма как да не я забележиш , предполагам сте забелязали като готвите месо на тиган как в един момент месото е крехко сочно леко кърваво махате тигана от котлона и след 3 минути то е на подметка така това се получава защото белтъците коаголират на 70 градуса / демек клетките се разрушават / и месото продължава да се готви въпреки че вече не е на котлона - ако се запалите , изгорите , залеете с вряла течност или ви се лепне някои червен винкел е много важно да намерите студена вода и да залеете изгореното място обилно колкото може по бързо иначе ще продължите да се готвите в дълбочина така да се каже , от 15 години ползвам една хитрина за повърхностни изгаряния не знам как работи но е много ефективна няколко секунди след изгаряне мястото се мокри налага се сода за хляб обилно след 1 минута содата се отмива и процедурата се повтаря още 2 пъти - изгорялата кожа се сменя без мехури и гнойни рани , дълбоки гнойни рани се подържат сухи с една марля отгоре а вие като почнете да намотавате 7 пласта бинт 3 марли на баба чорпогашника е нормално да ги влачите по 3 месеца - слънцето спомага изграждането на нова кожа по добре от всички мазила нормално е новата кожа да изгори веднага и да се обели но поне ще има кожа / ако си виждате костите по добре не гледайте / дядката от костинброд е затънал и разрежда стабилно така че не си губете времето , знаете ли че - в самото начало не разбирах много и не знаех как да се пазя та шлайфам едно цилиндрично тампонче на трифазен шмиргел от тия старите със спирачки обаче направих грешката да си пъхна пръста в тампона така че да се върти в един момент тампона забоксува и камъка го дръпна заедно с ръката ми навътре между прахоуловитела/дебела ламарина/ и камъка /около 3000 оборота / явно съм натиснал спирачките с тяло или копчетата защото шмиргела спря веднага един от старите майстори дойде да ми помогне да си извадя ръката - я да му еб.. ма.... костите наистина кървели в млечно розов цвят , така че ако някои стар маистор ви каже примерно че на колонна бормашина се работи без ръкавици и със запретнати ръкави по добре го послушаите сигурно е виждал как меси новобранци като мекици . Мъдрите аз имам един въпрос така и не можах да пробвам номера с кърмачката за стружка или осветяване наистина ли лекува или ефекта е плацебо а винаги ми е било любопитно , поздрави от тъмната страна .
Аватар
Blacks

Мнениеот КАЯ » Пон Юли 25, 2016 8:20 am

Много интересни неща си написал, но това е най-дългото изречение, което някога съм чел. ;)
Да промиваш злато ще се научиш за часове, но да го намираш се учиш постоянно.
На някои хора егото им е толкова голямо,че ако паднат от него да нивото на интелекта си ще се пребият.
Аватар
КАЯ

Мнениеот nikmagi » Пон Юли 25, 2016 8:52 pm

Blacks, на толкова трудови злополуки и лечението им кога ти остава време да работиш? 999721
nikmagi

Мнениеот Blacks » Вто Юли 26, 2016 7:17 pm

Това не са злополуки това е част от занаята като стружките в чорапите , злополука е когато някои алкохолизиран чичка пусне на разходка в халето големия ъглошлайф / не знаех че моите колеги могат да бягат толкова бързо / , работата ми се доближава до тежко машиностроене работил съм със счупени феланги на кракът премазани пръсти на ръцете какви сружки какво осветяване какви пет лева / от стружките не ме е страх но познавам двама тенекеджий изгубили по едно око след травма и докторска грешка демек от докторите ме е страх точно заради тях не свалям предпазните очила / . Твърдосплавни секачи има ползват ги зъботехници хирурзи скулптори шлосери по не за тези знам предполагам има и още , великия китайски народ вече вгражда твърдосплавни пластини и в мивките на мястото на металокерамиката преди години бяха пуснали секачи за строителни цели с твърдосплавен връх въобще не съм се объркал просто предположих / един китаец си продал душата на дявола и след три дни тя се развалила /. Модератора прави каквото искаш ако не ти харесва нещо трий иначе благодаря за корекцията .
Аватар
Blacks

Мнениеот ktamen » Вто Юли 26, 2016 9:52 pm

Blacks написа: великия китайски народ вече вгражда твърдосплавни пластини

Пробвал съм китайски пластини с истински твърдосплавни пластини. Китайските се режат лесно и стружката се навива на пружинка.
Маргарет Тачър
Аватар
ktamen

Назад към Технологии за изработка на съоръженията