За златотърсача и още нещо..........

За златотърсача и още нещо..........

Мнениеот dante » Нед Фев 12, 2017 11:28 am

Здравейте колеги...Вече не можем да се оплачем от липса на вода и можем да почваме с работата...НО.......Нека този сезон да бъдем по отговорни,по мъдри,по коректни за да покажем на хората че не сме мародери и унищожители...Да пазим природата защото тя ни дава златото и най вече уникалните и незабравими преживявания с приятели край лагерният огън...Коректни един към друг....На тази тема искам да наблегна,защото последните години се нагледах на изпълнения от типа "приеби другарче"...Златотърсачите сме една друга порода хора и чувства като злоба,завист,некоректност и т.н. би трябвало да са ни чужди...Ако ние не се уважаваме и подкрепяме то как очакваме че останалите хора ще ни уважават и разбират...По тази причина нека всеки от нас да си направи равносметка за предишни сезони как се е държал и дали има с какво да стане поне с една идея по добър към себе си,към семейството си,към природата която ни търпи но ако продължаваме тъй няма да е за дълго...Пожелавам на всички успешен сезон и Бог да е с вас...... :yep:
Аватар
dante

Re: За златотърсача и още нещо..........

Мнениеот keymaker » Нед Фев 12, 2017 8:10 pm

Жоро проблема е в меркантилно ориентираните "колеги" имащи за цел сам и единствено ,да се обалгодетелстват от повърхностните си знания в областта на златодобива и доста добрите и задълбочени познания в областта на спекулата . Всички сме срещали и разговаряли с такива (даже някои по вестниците ги пишат) имена няма да споменавам,че не е готино.
Неможем да се борим с тия хора ,те се подчиняват на други закони и имат малко по-различни виждания и разбирания от нашите. Лишават се от някои удобства и дори храна само и само да си направят реклама с която да омотаят нищо неразбиращия "новобранец" ,а той от своя страна да пише и пита по форумите кое как да промени ,че закупеното изделие на цена като за космически кораб или луксозен автомобил да започне да събира жълтия хитрец.
Редно е да организитаме по-чести сбирки ,така мераклиите ще могат да ''пийнат вода от извора" и да се ориентират в съществото ба хобито ни.
Давам си сметка ,че в последно време занемарих хобито заради чорбаджии на които доброволно станах роб за някаква сума пари, но успях да се разделя с тях и през този сезон имам намерението да съм доста по активен и полезен за популяризиране на златотърсачеството и поне малко за изчистване на погрешно разбраното златотърсач = иманяр .
Като положително дело за изминалата година ,мога да се изфукам с привличането на нов абсолютен новобранец в редиците ни,добил абсолютно сам първите си златинки след доста разговори с мен и леки насоки по телефона. Има и едно момченце ,което ми е съседче , запали се много по хобито и почти всеки път когато ходим с децата изнудва майка си да дойдат ,а после до тъмно стои с мен на концентратора със смукалата в ръка и чинно събира златинките спрели се по рифлите на стелката и захранва с материал. Другото с което мога да се похваля ,че през изминалия сезон не съм оставил нито една златинка за себеси ,а всичко добито беше раздадено на деца.
Професионално Озеленяване
Поливни системи Rain Bird
Ремонт на градинска техника (МГССТ)
Авто услуги/Гуми.
О879 З14 ЗЗ7
keymaker

Мнениеот r.petkov » Нед Фев 12, 2017 11:11 pm

Отговарям и на Жоро и на Ванката , пазнаваме се. Няма да дойде такъв сезон в който всички да са толерантни един към друг , буренът винаги расте по бързо и използва всякакви прийоми за да е на първо място.Вече психиката на повечето хора е такава ,че дори и да му показваш истината в реален формат / даже и за нашето хоби/ му е трудно да я възприеме.Затова отворих тема в която ще се постарая максимално да покажа ИСТИНАТА за хобито добив на речно злато , свързана основно с видовете по лека техника /с което се спекулира най много /, и начините на работа с нея.Мога спокойно да кажа на цялата аудитория която ще прочете тези редове ,че работя с достатъчно добра техника която съм създававал с годините и е съобразена основно с масово срещаното видимо злато по нашите райони.Такива дискусии винаги засягат нечии интереси , от едната страна ти ръкопляскат – от другата те псуват.Ръкоплясканията не ги чувам , а тези дето " псуват" като ги поканя на " среща" не идват така ,че до сега нищо ново под слънцето .
Аватар
r.petkov

Мнениеот lazar68 » Нед Фев 12, 2017 11:34 pm

Жорка, няма да променим хората, нито посоката в която се върти Земята .
Златото и минералите са лакмус . Споменавал съм го няколко пъти . Имат свойството да засилват човешките качества, както отрицателните, така и положителните.
Да са живи и здрави всички колежки и колеги и да имат много късмет с хобитата ! Другото - насила можеш да вземеш, насила не можеш да дадеш ;) .
Аватар
lazar68

Images: 14

Мнениеот dante » Нед Фев 12, 2017 11:42 pm

Така е бачо Румене...Плява винаги ще има но ако не я торим и поливаме тя ще се задуши и ще изсъхне...Аз си вярвам в идеята че почти всички от нас са мъжкари а жените няма да ги коментирам изобщо че ме хваща срам тъй като май са повече мъжкари от нас.....Едната шепа гадни копеленца съществуват и лъжат новите за да си продават неработещите боклуци благодарение на тази скрита конкуренция помежду ни,превръщаща се понякога в злоба...Започваме да се дебнем и да си ровим по дупките за двато грама и още куп глупости а това дава предимство на мишките да си развяват байрака...Ето това имах предвид с пускането на темата...Ако ние сме по толерантни и сплотени паразитите ще си отидат сами,защото те се хранят с мръсотия...Това е от мен....... :bow:
Аватар
dante

Мнениеот r.petkov » Нед Фев 12, 2017 11:53 pm

Жоро , първо за поканата за среща ще ти отговоря – вълците единаци съдбата ги събира без да си правят уговорки предварително , ще видиш ,че е така , колкото за плявата стоя настрани и гледам сеири , няколко човека излъгаха половин България с ненужна техника......
Аватар
r.petkov

Мнениеот ceco73 » Нед Фев 19, 2017 6:29 pm

Хобито е много хубаво.Запознах се с много колеги. 90% процента ми помогнаха да се снабдя с най- необходимото. Нещата сам ги направих /улей, помра, лопата и др/. Нали сме пинтий в Габрово и не се доверих на "Майстори" предлагащи неща, които са скъпи. При Вас се научих на почти всичко. Имам си и жълт резултат. За всичко Благодаря.
ceco73

Мнениеот naik » Нед Фев 19, 2017 10:09 pm

Адмирации Цецо,сега ако искаш може да качиш част от оборудването си да го видим. :jckpt: :dggy:
Изображение
Човек е богат не с това, което е взел,богат е с това което е ДАЛ!
Аватар
naik

Мнениеот ceco73 » Вто Фев 21, 2017 5:35 pm

Направих си малък улей със стелка от "Москвич" /Подари ми я приятел, който щеше да я хвърля/. Основата е от стара печка "Лилия", която е тъмно кафява.Харесва ми, че като пусна материала и се вижда всяка една златинка, която се е хванала. Усетих удоволствието да се вижда жълтия цвят. Имам и голям, но той е за много материал.
ceco73

Мнениеот ceco73 » Вто Фев 21, 2017 5:38 pm

Ако някой колега желае да се забавлява по нашия край да се обади на тел.0878760763. Ако не друго поне, ракията ми е хубава.
ceco73

Мнениеот ktamen » Вто Фев 21, 2017 10:19 pm

А колко е ракията, дали ще стигне 362776
Комунистите имат един проблем, винаги им свършват парите, и това са парите на другите....
Маргарет Тачър
Аватар
ktamen

Мнениеот r.petkov » Вто Фев 21, 2017 11:21 pm

То с хубава ракия хубави забави стават .....и се помнят.
Аватар
r.petkov

Мнениеот ceco73 » Сря Фев 22, 2017 7:19 am

Засега има още. Ако свърши има комшии, които ще помогнат. За габровци се знае "Ела ми на гости, да видиш как посреща комшията". 999721
ceco73

Назад към Общи сведения за златото