За хора, които имат желание да се научат

За хора, които имат желание да се научат

Мнениеот haplio » Нед Юли 20, 2014 9:51 am

Здравейте,

От край време в златарското общество идеята е да се популяризира хобито с цел да се спечели от това посредством продажбата на какво ли не още преди човек да е отишъл на реката. Този форум е създаден като антипод на всякакъв вид печелбарство и общо взето прави всичко възможно да предпази хората от даването на пари за глупости, но това естествено не зависи само от нас, а и от самите хора. Ето защо решихме да създадем тази тема за всеки, който иска да опита, но не знае как. Ако имате желание напишете едно съобщение в тази тема от къде сте и че имате желание да опитате и някой или няколко от нас ще се свърже с Вас. Единственото, което ще искаме от Вас е:
- да имате леген - най-лесно ще е да вземете един леген от вкъщи
- да имате лопата
- да се придвижите до мястото, до което се уговорим
- да си вземете поне бутилка вода, защото копаенето е уморително

Към момента на пускането на тази тема активните потребители на форума са основно от София, но пък сме немалко и пътуваме, така че дори да не Ви обърне внимание някой от Вашия район ние ще направим всичко възможно при пътуването на някой от нас да Ви заведем до някоя река наоколо за половин-един час.

Ако някой се притеснява от писане в темата, но все пак има желание - да ми напише едно лично съобщение, а аз съответно се ангажирам да потърся човек, който да му покаже.

Поздрави и успех
От екипа на BGProspector.com
Аватар
haplio

Images: 2

Re: За хора, които имат желание да се научат

Мнениеот Balkan » Нед Юли 20, 2014 9:24 pm

:yep:
Аватар
Balkan

Images: 0

Мнениеот shimbaka » Нед Юли 20, 2014 9:29 pm

:bow: със каквото можем ще помагаме :yep:
Аватар
shimbaka

Мнениеот ivo13 » Нед Юли 20, 2014 9:31 pm

заставам твърдо зад това :bow: :bow:
Аватар
ivo13

Images: 1

Мнениеот r.petkov » Нед Юли 20, 2014 10:32 pm

Тук има доста хора от които има какво да се научи.От всеки човек златар не става , не ти ли го иска душата насила не може.Това е първото условие за всеки който е решил да тръгне по този път, и ако го преодолее после нещата с времето се подреждат в правилната посока.Не бързайте и не се потдавайте търговците маскирани като "вещи" златопромивачи да ви мамят с разни безполезни залъгалки защото много скоро ще станете смешни в собствените си очи.Тук сме се събрали една шепа хора да си помагаме кой с каквото може без угризения на съвеста , който има желание може да се включи. Отнасяйте се с уважение към тези хора , и се учете докато сте млади за да не остареете некадърни. Успех на всички начинаещи.
Аватар
r.petkov

Мнениеот Phunk » Пон Юли 21, 2014 2:06 am

Здравейте на всички. От доста време чета форума, но не се бях регистрирал. Реших да не седя безучастен и да се включа към вашата общност тук във форума. Казвам се Радослав и съм от Асеновград. Запалих се зимата от предаванията по дискавъри и от тогава вече половин година по реките. Общо взето смятам се за много начинаещ все още. Имам промити няколко кубика на улей, честно писна ми, тва е яка утрепия. Реших да мина на драга, която сглобих днес, утре отивам за помпа. Спрял съм се на Белини 1,5цола,мисля че за моите нужди ще е напълно достатъчна. За жалост до сега се уча сам, чета, правя, струвам. Няма опитни колеги от Асеновград или поне аз не познавам такива. Ще се радвам да ме свържете с някой такъв, има какво да се учи още. Ако някой минава през Асеновград ще се радвам да се обади и да ми отдели малко време, телефонът ми е 0896681188. Успехи на всички, много сте готини :yep:
Аватар
Phunk

Мнениеот КАЯ » Пон Юли 21, 2014 5:05 am

Мисля, че имаше от Асеновград, но може и да се лъжа. От Пловдив и Пазарджик има доста колеги. С течение на времето ще се свържеш с тях, а и това една от насоките на форума - да свързва хора със сходни интереси, не само виртуално и на практика. Една от целите на сбирките които се правят е и тази.
Да промиваш злато ще се научиш за часове, но да го намираш се учиш постоянно.
На някои хора егото им е толкова голямо,че ако паднат от него да нивото на интелекта си ще се пребият.
Аватар
КАЯ

Мнениеот lazar68 » Пон Юли 21, 2014 9:19 am

+1 :yep: Идеята на колегите е страхотна ! Когато Стефан ( Стемла ) :bow: ме заведе на реката за първи път , го направи без никаква корист и тогава си обещах , че ще следвам този пример . Както съм го правил и досега , ще помагам с каквото мога заедно с колегите от Бг. Проспектор .
Към Phunk :hiii:
Има голяма група колеги от Пловдив , ще видя дали мога да им намеря телефоните , за да се свържеш с тях .
Аватар
lazar68

Images: 14

Мнениеот naik » Пон Юли 21, 2014 3:40 pm

Phunk написа:Здравейте на всички. От доста време чета форума, но не се бях регистрирал. Реших да не седя безучастен и да се включа към вашата общност тук във форума. Казвам се Радослав и съм от Асеновград. Запалих се зимата от предаванията по дискавъри и от тогава вече половин година по реките. Общо взето смятам се за много начинаещ все още. Имам промити няколко кубика на улей, честно писна ми, тва е яка утрепия. Реших да мина на драга, която сглобих днес, утре отивам за помпа. Спрял съм се на Белини 1,5цола,мисля че за моите нужди ще е напълно достатъчна. За жалост до сега се уча сам, чета, правя, струвам. Няма опитни колеги от Асеновград или поне аз не познавам такива. Ще се радвам да ме свържете с някой такъв, има какво да се учи още. Ако някой минава през Асеновград ще се радвам да се обади и да ми отдели малко време, телефонът ми е 0896681188. Успехи на всички, много сте готини :yep:

Колега един съвет,не бързай да купуваш помпа 1.5 ,че утре може да поискаш по голяма.А относно Белини не чух добри отзиви за нея. :hiii:
Изображение
Човек е богат не с това, което е взел,богат е с това което е ДАЛ!
Аватар
naik

Мнениеот tennessy » Пон Юли 21, 2014 4:21 pm

lazar68 написа:+1 :yep: Идеята на колегите е страхотна ! Когато Стефан ( Стемла ) :bow: ме заведе на реката за първи път , го направи без никаква корист и тогава си обещах , че ще следвам този пример . Както съм го правил и досега , ще помагам с каквото мога заедно с колегите от Бг. Проспектор .
Има голяма група колеги от Пловдив , ще видя дали мога да им намеря телефоните , за да се свържеш с тях .

Идеята ви е много добра колеги и ще е много полезна за хората, които нямат и един излет за злато. Защо ми харесва и защо цитирам Лазар, ами на моя първи излет ми взеха доволно количество парички за нафта и като оставим това на страна цял ден бях на лопатата да хвърлям на двуцолова драга.. :shock: :lol: gfddd Като оставим И това на страна нищо не научих за златодобива освен къде ти излизат пришки и как да ги цериш! :mrgreen:
7799.gif
Аватар
tennessy

Мнениеот Balkan » Пон Юли 21, 2014 7:33 pm

tennessy написа:
lazar68 написа:+1 :yep: Идеята на колегите е страхотна ! Когато Стефан ( Стемла ) :bow: ме заведе на реката за първи път , го направи без никаква корист и тогава си обещах , че ще следвам този пример . Както съм го правил и досега , ще помагам с каквото мога заедно с колегите от Бг. Проспектор .

Идеята ви е много добра колеги и ще е много полезна за хората, които нямат и един излет за злато. Защо ми харесва и защо цитирам Лазар, ами на моя първи излет ми взеха доволно количество парички за нафта и като оставим това на страна цял ден бях на лопатата да хвърлям на двуцолова драга.. :shock: :lol: gfddd Като оставим И това на страна нищо не научих за златодобива освен къде ти излизат пришки и как да ги цериш! :mrgreen:

Поне видя ли му цвета първия път 362776
Аватар
Balkan

Images: 0

Мнениеот tennessy » Пон Юли 21, 2014 8:12 pm

Късметлия съм видях го! :D Даже взех малко от златинките и още си ги пазя.
7799.gif
Аватар
tennessy

Мнениеот stoian » Пон Юли 21, 2014 8:28 pm

Колегите от Пловдив са винаги на линия , до колкото си спомням отправих покана / в някои от форумите - вече не помня кои gfddd / колегата да се присъедини на някоя от седмичните сбирки .От там на татък е лесно lllaq 974365 bbqbbq ttyt
Аватар
stoian

Мнениеот naik » Пон Юли 21, 2014 8:30 pm

stoian написа:Колегите от Пловдив са винаги на линия , до колкото си спомням отправих покана / в някои от форумите - вече не помня кои gfddd / колегата да се присъедини на някоя от седмичните сбирки .От там на татък е лесно lllaq 974365 bbqbbq ttyt

Стоянка ще приемеш ли молбата да му звъннеш на колегата и да го поканиш и му покажете как става всичко. :hiii:
Изображение
Човек е богат не с това, което е взел,богат е с това което е ДАЛ!
Аватар
naik

Мнениеот stoian » Пон Юли 21, 2014 8:34 pm

naik написа:
stoian написа:Колегите от Пловдив са винаги на линия , до колкото си спомням отправих покана / в някои от форумите - вече не помня кои gfddd / колегата да се присъедини на някоя от седмичните сбирки .От там на татък е лесно lllaq 974365 bbqbbq ttyt

Стоянка ще приемеш ли молбата да му звъннеш на колегата и да го поканиш и му покажете как става всичко. :hiii:

Да разбира се .
Между другото още не съм ти благодарил за москвичовата стелка от миналата година - тази пролет влезе в действие имаш lllaq като се засечем на някоя сбирка .
Аватар
stoian

Мнениеот indi68 » Сря Юли 23, 2014 9:27 am

Заставам твърдо до Вас и ще помагам с каквото мога,работя на смени и понякога съм зает,но в крайна сметка винаги има пролуки и ще се виждаме :yep:
колко много иска човек,а колко малко му трябва...и винаги само напред и нагоре!
Аватар
indi68

Мнениеот Phunk » Сря Юли 23, 2014 5:22 pm

Благодаря на колегата Стоян за бързия отзив. За жалост тази неделя ще работя, другата седмица ще почивам и събота и неделя и ще се обадя по-рано да координираме действията. lllaq
Аватар
Phunk

Мнениеот KKK » Пон Сеп 01, 2014 3:43 pm

Здравейте,поздравления за сайта,много е хубав и наистина полезен.С едно приятелче много се зарибихме,много изчетохме,но трябва някой да покаже на живо.Много ще се радвам някои свободен колега да ни отдели малко време през уикенда.благодаря предварително:)от София сме.
Аватар
KKK

Мнениеот haplio » Пон Сеп 01, 2014 3:48 pm

Благодарим за думите за форума, стараем се :)
Аз за жалост уикенда малко не съм в София, но някой от колегите ще ти драсне, пък ако желаете - в петък мислим и бира да пием, може да дойдете да се запознем предварително ;)
Иначе предполагам до довечера ще се включат хората за този уикенд
Аватар
haplio

Images: 2

Мнениеот KKK » Пон Сеп 01, 2014 3:59 pm

Благодаря ти ,че толкова бързо ми отговори:)и надявам се някой да се включи,но може и за следващия уикенд.а относно биричката с удоволствие бихме дошли ако споделите къде:)
Аватар
KKK

Мнениеот indi68 » Пон Сеп 01, 2014 7:13 pm

KKK написа:Здравейте,поздравления за сайта,много е хубав и наистина полезен.С едно приятелче много се зарибихме,много изчетохме,но трябва някой да покаже на живо.Много ще се радвам някои свободен колега да ни отдели малко време през уикенда.благодаря предварително:)от София сме.

Здравей и от мен.И аз благодаря за хубавите думи за форума :yep: В неделя съм преди нощна смяна и може да направим едно излизане на река Искър,ако ви е удобно/не знам от кой квартал сте/.В петък вечер ще се събираме и ако искате сте добре дошли с приятеля ти и ще решим къде да ходим.Следете организационната секция.Относно съоръженията за промиване,не бързайте с покупки,нашата група разполага с много такива,ще ги пробвате и с което ви е най-удобно,може да вземете решение за покупка. :hiii:
Аватар
indi68

Мнениеот lazar68 » Пон Сеп 01, 2014 8:36 pm

Колега, :hiii:
най- добре, ако можеш ела на сбирката на софра, като по този начин ще можеш да се запознаеш с Бандата, а познаваш ли хората ще намериш и златцето ( много по- лесно отколкото сам) . :yep:
Аватар
lazar68

Images: 14

Мнениеот indi68 » Вто Сеп 02, 2014 8:20 pm

lazar68 написа:Колега, :hiii:
най- добре, ако можеш ела на сбирката на софра, като по този начин ще можеш да се запознаеш с Бандата, а познаваш ли хората ще намериш и златцето ( много по- лесно отколкото сам) . :yep:

Здравейте,сбирката ще е в петък от 20ч.на 05 09 2014г. Дон домат на ул.Веслец и Триадица,всеки е добре дошъл :yep:
Аватар
indi68

Мнениеот OPAL » Съб Сеп 06, 2014 4:09 pm

Opal tfdff
OPAL

Мнениеот LeXuS » Нед Сеп 21, 2014 8:12 pm

Пичове мерси много, че вчера ни взехте с вас! Получихме доста полезна информация :)
Ще се радвам пак да мръднем някъде заедно.

Поздрави,
Радо.
LeXuS

Следваща

Назад към Общи сведения за златото