ЖорЕ каменар .

Re: ЖорЕ каменар .

Мнениеот lazar68 » Пет Ное 17, 2017 8:24 pm

БатТеди, при мен са 38 кила ахати. Току що ги качих на кантарчето :lol: . При ЖорЕ са около 50, че снощи едвам свалихме двамата чувала от багажника. Живот и здраве Жорката ще се заеме и с една машина за рязане :bow: и ще пада яко бръмчене .
Находище " Чешмата" . Така го кръсти Жорката.
Обикалям по дерета и баири и търся минерали и приоритетно ахати от август 2014-та. Трябваше да минат повече от три години и поне тон и половина изгорена газ, за да открием преди два месеца девствено находище. Сега знам как са се чувствали колегите, които са правили своите първи стъпки преди двайсет, трийсет години, когато навсякъде по баири и дерета е било пълно. Усещането е МНОГО ЯКОООООО! jhjhj . Като дете в магазин за детски играчки :D .
Пожелавам го на всеки търсач, независимо дали търси камъни или злато!
Аватар
lazar68

Images: 14

Мнениеот battedy » Пет Ное 17, 2017 9:54 pm

Искам да пиша за нещо което мисля че е важно.По нагоре в темата се говорите за травми ,болка ,болести,увреждания и искам да споделя моя опит.Имам проблем с врата-износване на дисковете на шиини прешлени плюс шипове на с2,с3,с5,с6.Симптоми-скованост на врата,виене на свят,невъзможност за движение на главата докрай в ляво, дясно,нагоре,надолу,зрението нее бистро,сутрин несе събуждаш свеж и др.Обиснявам си го с някакъв блокаж и възпаление във врата.И така докато в един септемврииски ден,тази година,една оса започна да ми досажда,аз се опитах да я прасна с чехала но тя се оказа по бърза от мен и ме ужили по пръста.От дете си знам,ужили ли ме кал.След час нито оток нито болка.След два три дни взех дасе замислям,как калта неутрализира токсина или пък го изтегля ,незнам.Разрових се в нета и зайчето искочи.Глина /хума/-лечебни свойства.Пише само хубави неща за глината,пък и нали е съвкупност от минерали а аз им вярвам.Решението беше взето на сикундата.Знаех на реката къде има хубава глина,без мирис на гнило, с цвят капучино,и още вечерта забърках първата доза.Стривам на прах,овлажнявам до консистенция меко тесто,слагам на памучна лента една топка и пляс на врата,натискам да се разстеле през плата до около 1см и се връзвам.Най важното е да несе докосва глината с метал,било нож,чук,или метален съд.Всичко за глината и преготването и ще прочетете в нета.Държа е 1.5 часа,после свалям,хвърлям и се мия само с вода.Ефекта още от първото слагане беше невероятен,нямаше я болката все едно бях пил аналгин.Помислих си че от мокрото и хладното вратът мие изтръпнал,но на сутринта го чувствах по същия начин.Сега месец и нещо и 15-20 компреса с ръка на сърцето заявявам че се чувстам в пъти по-добре,без болка и скованост със свеж ум и бистър полед ...и с усмивка.
Само ще помоля някой от по старите форумци ако сметне за добре да пусне нова тема с заглавие примерно-лечение с природни продукти и който сее отървал от някаква болежка и иска да сподели да има къде да пише .Пък и даровете от Майката Природа да бъдат представяни че нещо ги позабравихме.
С усмивка Тео.
battedy

Мнениеот lazar68 » Пет Ное 17, 2017 10:11 pm

БатТеди, вече не си спомням всичките теми пуснати във форума. Мисля, че Знахарят ( светла му памет) беше отворил тема за алтернативно лечение. Ако не я намериш, не се притеснявай и отваряй нова тема. Не чакайте друг да пусне вашата тема и не се притеснявайте да пишете, питате или отваряте нови теми ( към всички потребители на форума).
В алтернативното лечение има много истина. Вчера на дерето беше пълно с билки ( ЖорЕ ги знае по-добре от мен), стига да ги познава човек и да знае кое, за какво помага.
ПС: Ето една от темите на Знахаря : viewtopic.php?f=45&t=608
Аватар
lazar68

Мнениеот battedy » Съб Ное 18, 2017 8:36 pm

Лазе,благодаря ти,намерих къде са темите. :yep:
battedy

Мнениеот jokko1 » Съб Ное 18, 2017 9:37 pm

Лазаре кога успе и да ги изкъпеш и да ги подсушиш па и да ги снимаш.
Мойте още си почиват в чувало.
Немаш удържане.
Напъни се. Помисли малко!!!
Аватар
jokko1

Images: 3

Мнениеот lazar68 » Нед Ное 19, 2017 12:22 pm

jokko1 написа:Лазаре кога успе ...
Немаш удържане.

Находище " Чешмата" от един излет ;) :
IMG_0246.JPG
IMG_0246.JPG (145.45 KiB) Прегледано 957 пъти

IMG_0223.JPG
IMG_0223.JPG (169.54 KiB) Прегледано 957 пъти

IMG_0234.JPG
IMG_0234.JPG (148.16 KiB) Прегледано 957 пъти

IMG_0179.JPG
IMG_0179.JPG (227.57 KiB) Прегледано 957 пъти

IMG_0191.JPG
IMG_0191.JPG (194.63 KiB) Прегледано 957 пъти

ЖорЕ, не се праи на скромен . Кажи си за счупената кофа a1a1a . ЧувалО си почивал ... кажи колко са вътре 56487
Аватар
lazar68

Мнениеот jokko1 » Нед Ное 19, 2017 7:13 pm

Е па ного са.
Не съм ги мерил.Ама докато ги влачех бая тегаво ми беше.
Камъни че посъбрахме верно е.Ама хубав ден се случи хем дъждец пръска хем сравнително ясно та се вижда на далече.Голема красота мамка му.
След такъв ден се чудим какво правим в София. Ама жив да съм и на тоя град все некога ще му бия шута.
Напъни се. Помисли малко!!!
Аватар
jokko1

Images: 3

Мнениеот lazar68 » Нед Ное 19, 2017 9:05 pm

И аз си мечтая след някоя годинка да се заселя по балканите ... ( Живи и здрави! )
Как да подминеш такава красота:
IMG_20171116_120010.jpg
IMG_20171116_120010.jpg (105.3 KiB) Прегледано 931 пъти

На живо е още по-красиво и направо не ти се тръгва към претоварения град, към тълпите блъскащи се по градския транспорт или към изнервените физиономии на всяка крачка.
В Планината е истината.
Аватар
lazar68

Мнениеот lazar68 » Нед Ное 19, 2017 9:58 pm

Ето защо истината е в Планината - едно Наздравееееее:
Аватар
lazar68

Предишна

Назад към Обща информация за минералите и скалите