Кандидат-овощар

Re: Кандидат-овощар

Мнениеот katia26 » Пет Май 27, 2016 7:43 pm

Не зная тук ли е мястото. Моля за помощ. Есента си купих черница. Дървото все още е живо, но никаква пъпка не изкара листенце. Засадих я по всички правила. Някой да знае начин да получа от ум.... писмо?
Чела съм за методи, които увеличавали плодните пъпки и реших, че някой може да знае бабешки начин и за обикновените пъпки. Една съседка ми каза, че е може би от лоша присадка, което било редовен номер за увеличаване на стокооборота.
katia26

Мнениеот ktamen » Пет Май 27, 2016 8:50 pm

katia26 написа: Засадих я по всички правила.

Здравей и добре дошла 111
Правилата са много разтегливо понятие и е трудно да се каже кое е добре за здравето и кое не. Това си важи и за овошките и за хората и за всичко живо.
Едно от моите орехчето е на много лошо място, почти не вижда слънце, захлупено е от две сливи и работилницата. И комшиите казаха, че няма да го бъде. Напук на комшиите, точно това орехче има повече листна маса от останалите 8 орехчета взети заедно. И за разлика от останалите, всичките му листа са големи и здрави.
Все пак качи снимки на дръвчето и на мястото. Може пък ти да си допуснала някаква грешка. Но е много вероятно, съседката ти да е права и наистина да си си купила менте. Търговците на овошки лъжат, като дърти цигани, всеки може да разкаже случай как, примерно, си купил ранна череша, а тя зрее месец след останалите.
Ако пъпките са прекалено много, може дръвчето да не може да ги изхрани. Може би трябва да ги махнеш повечето и да оставиш само няколко пъпки.
Качи снимки и разкажи подробно по кои правила си я посяла.
Комунистите имат един проблем, винаги им свършват парите, и това са парите на другите....
Маргарет Тачър
Аватар
ktamen

Мнениеот keymaker » Пет Май 27, 2016 9:23 pm

Има ли желаещи за орехови фиданки? Сами са порасли и на неправилно място. Намират се в с. Мусачево - софийско . Ако има желаещи да свиркат до 18-19 юни ,че след това няма да ги има ( ще ги окосим)
За заявки номера от подписа ми или ЛС.
пс.
Пия студена бира без оглед на марката ,интересува ме само да е студена. 111
Професионално Озеленяване
Поливни системи Rain Bird
Ремонт на градинска техника (МГССТ)
Авто услуги/Гуми.
О879 З14 ЗЗ7
keymaker

Мнениеот ktamen » Пет Май 27, 2016 9:55 pm

Има ли начин по това време да се преместят без да изсъхнат? Не трябва ли да се изчака до пролетта?
Искам ги всичките, ама......
Както винаги, алчността ми е безкрайна. Моята алчност не трябва да спира някой, който също би искал орехче да пише на Кеймейкър. И без това съм в Ямбол и фиданките са ми твърде далеч.
Комунистите имат един проблем, винаги им свършват парите, и това са парите на другите....
Маргарет Тачър
Аватар
ktamen

Мнениеот keymaker » Съб Май 28, 2016 6:41 am

Корените им са още малки поникнали са тази пролет от паднали орехи, могат да се извадят без да се увредят корените им.
Авто услуги/Гуми.
О879 З14 ЗЗ7
keymaker

Мнениеот ktamen » Съб Май 28, 2016 1:19 pm

Май скоро няма да идвам към София. А не върви да те карам да копаеш заради мен и да ги пращаш с Еконт. Пък и шансът да преживеят пътуването, май не е голям.
Най добре да ги вземе някой друг, аз трябваше първо да помисля, преди да пиша.
Все пак, ако няма друг кандидат и ако някакси оцелеят при косенето, сигурно ще ги взема, ама вероятно чак през зимата или рано напролет.
Недей да си усложняваш живота да ги обикаляш при косенето заради мен, щото съм несериозник и старанието ти може да се окаже напразно. Дано се появи друг кандидат.
Маргарет Тачър
Аватар
ktamen

Мнениеот nikmagi » Съб Май 28, 2016 7:21 pm

katia26 написа:.....................Дървото все още е живо, но никаква пъпка не изкара листенце...............

katia26, нито едно листо ли няма дръвчето, защото ако е така то за мен дървото е изсъхнало. Както ти беше писал Камен приложи някоя снимка. Не би трябвало да имаш проблем със снимката, защото цифрата 26 в името ти най-вероятно означава годините ти, а не набора. a1a1a :yep:
Ако някой иска имам поникнал лешник. Ако има желание на срещата в Казанлък мога да го донеса с цял чим.
nikmagi

Мнениеот keymaker » Съб Май 28, 2016 10:14 pm

Камене, ако идваш на националната среща ще ги докарам, пък за копането ще изпием едно стъкло люта ракия и пито - платено.
Авто услуги/Гуми.
О879 З14 ЗЗ7
keymaker

Мнениеот ktamen » Нед Май 29, 2016 8:35 pm

Благодаря ти за предложението :bow:
За съжаление идването ми на сбирката е малко вероятно. Все още съм твърде зле от случката с панелчето, а и дори да се пооправя, ме чака твърде много работа.
Ако все пак реша да идвам, ще те предупредя поне няколко дни по-рано.
Маргарет Тачър
Аватар
ktamen

Мнениеот katia26 » Сря Юни 15, 2016 12:54 pm

Извинявайте, бях заета и не четох. Благодаря за топлото посрещане. Не ме бива в снимките. Няма нито едно листче. Когато забеля кората с нокът, отдоло е зелено. Вече почти я отписах черницата, явно ще купувам нова. Сега искам и друт съвет. Зимата лимона ми измръзна. Гледам и някакъв декоративен, който има само листа. Може ли да се ашладиса, или да си купувам и лимон?
katia26

Мнениеот nikmagi » Сря Юни 15, 2016 9:30 pm

katia26 написа:................. Зимата лимона ми измръзна. ................. Може ли да се ашладиса, или да си купувам и лимон?

Лимон може да се присажда, а измръзналия не бързай да го изхвърляш. Има малка вероятност от корена да избие. Отрежи сухите клони да не ти пречат и изчакай един-два месеца. И поддържай почвата влажна.
nikmagi

Мнениеот katia26 » Чет Юни 16, 2016 8:25 pm

Поливам го, на шарена сянка е, но се е запътил при черницата ми. Дано ме опровергаят и двете.
katia26

Мнениеот daneto00 » Съб Юли 23, 2016 8:41 am

Колеги знаели някой можели от костилка да се хване дръвче.Става въпрос за джанка
С някой грам да се подпрем килограмите да съберем
Аватар
daneto00

Мнениеот ktamen » Съб Юли 23, 2016 11:41 am

Сигурно може, но едва ли плодовете ще са същите.
Сливите са като плевели, такива фиданки има колкото искаш навсякъде. Потърси някоя фиданка и я ашладисай. Най-добре да ашладисаш 10 фиданки, за да си сигурен, че ще се хване поне една.
Маргарет Тачър
Аватар
ktamen

Мнениеот nikmagi » Съб Юли 23, 2016 9:49 pm

daneto00 написа:Колеги знае ли някой може ли от костилка да се хване дръвче.Става въпрос за джанка

Щом става дума за джанка - става. Доста от тях каквото посадиш, това и расте. Ако си присадиш е добре, че знаеш какво да очакваш. Утре (24.07.2016) ще присаждам две джанки на пъпка. Един колега донесе джанки да почерпи и много ги харесах. Жълти, твърди, делят се от костилката и много вкусни.
В момента, по жътва, се присажда на пъпка. Преди два дни проверих и мъзгата на подложките - идеална.
nikmagi

Мнениеот nikmagi » Пон Юли 25, 2016 9:28 pm

Вчера правих опит да присаждам лоза. Май за трети път правя проба и най-вероятно пак няма да се хванат. Изчел съм всичко на което съм попаднал и не правя нищо по-различно, но явно има някаква тънкост или просто лозите са капризни за присаждане.
Знам моите дядовци как са присаждали, вкоренявали и създавали лозе, ама всичко разказано от моята майка (бог да я прости). Тя е била дете и е гледала.
От дивачки лози се правели резници, върху които са присаждали от лоза от която искат и така присадени се нареждали в сандъци върху мъх. Хващането на присада и вкореняването става едновременно. Присадената резница е от двете страни в мъх. Сандъците са ги държали в избите на хладно и влажно и редовно се овлажнявал мъхът. Две-три неща не са ми ясни, ама няма кого да попитам, пък и не ми се правят проби.
Аз искам да присадя върху стара лоза. Тя е с голяма коренова система и ако присадя нещо, само за две години ще бера грозде.
Ако някой може - да помага.
nikmagi

Мнениеот keymaker » Вто Юли 26, 2016 5:06 pm

Ники виждал съм дядо ми да присажда лоза като на дебело стъбло пробива дупка ама конусна и в нея затъква предварително оформена присадка от желания сорт, до скоро бреряхме отел и кардинал от една лоза.
Авто услуги/Гуми.
О879 З14 ЗЗ7
keymaker

Мнениеот S.A.S » Вто Юли 26, 2016 8:30 pm

Саденето на грозде от клонче при мене има такъв резултат.играх си инасадих още червен черен касис или там какво е gfddd малини и др .получиха се нещата и пичовете си растът.даите съвети за гроздето за на пред как да му баем
Прикачени файлове
IMG_20160726_161200.jpg
IMG_20160726_161200.jpg (1.38 MiB) Прегледано 3009 пъти
IMG_20160726_161212.jpg
IMG_20160726_161212.jpg (1.34 MiB) Прегледано 3009 пъти
IMG_20160726_161254.jpg
IMG_20160726_161254.jpg (1.63 MiB) Прегледано 3009 пъти
Ние в този форум преобразуваме вакума в истински вакум и добиваме глуона плазма!
Аватар
S.A.S

Мнениеот daneto00 » Пет Юли 29, 2016 11:19 am

nikmagi написа:
daneto00 написа:Колеги знае ли някой може ли от костилка да се хване дръвче.Става въпрос за джанка

Щом става дума за джанка - става. Доста от тях каквото посадиш, това и расте. Ако си присадиш е добре, че знаеш какво да очакваш. Утре (24.07.2016) ще присаждам две джанки на пъпка. Един колега донесе джанки да почерпи и много ги харесах. Жълти, твърди, делят се от костилката и много вкусни.
В момента, по жътва, се присажда на пъпка. Преди два дни проверих и мъзгата на подложките - идеална.

Дали да нея насадя първо в кофа и ако стане напролет в двора
Аватар
daneto00

Мнениеот ktamen » Пет Юли 29, 2016 12:07 pm

Само една костилка ли имаш?
Насади 10 броя в кофа, половината ги чукни с чукче, така, че да се пропукат.
И още 10 насади в двора, пак половината да са пукнати.
И ги поливай редовно.
Маргарет Тачър
Аватар
ktamen

Мнениеот daneto00 » Пет Юли 29, 2016 4:23 pm

Общо са десетина и сами са се пукнали.Мерак ми е да стане поне едно дръвче такава голяма джанка на бях виждал
Аватар
daneto00

Мнениеот ktamen » Нед Сеп 30, 2018 10:28 am

Тази година зарзалите имаха плод эа първи път, видях ги само зелени и не съм ги пробвал, ама майка каза, че били хубави.
Догодина се надявам да видя и орехчета. Едно от орехчетата тази година порасна повече от 1 метър.
В треволяците на снимката има и лешници, посял съм около 30 броя, даже си имат тръба за поливане, ама изобилната влага се отразява добре и на тревата, даже твърде добре a1a1a
Прикачени файлове
IMG_20180930_102309.jpg
IMG_20180930_102309.jpg (1.97 MiB) Прегледано 71 пъти
Маргарет Тачър
Аватар
ktamen

Предишна

Назад към Зеленчукова и овощна градина, билки и цветя