Публикации в медиите свързани със златодобив

Публикации в медиите свързани със златодобив

Мнениеот КАЯ » Вто Юли 21, 2015 11:27 pm

Да промиваш злато ще се научиш за часове, но да го намираш се учиш постоянно.
На някои хора егото им е толкова голямо,че ако паднат от него да нивото на интелекта си ще се пребият.
Аватар
КАЯ

Re: Публикации в медиите свързани със златодобив

Мнениеот pscorpions » Сря Юли 22, 2015 12:11 am

Колеги, може ли някой да ми разясни следния цитат от статията : Все пак злато се добива.
Едни от най-внушителните количества запаси - общо 45 тона злато, се намират в меднорудните находища "Елаците" и "Асарел", експлоатирани от съответно от "Елаците-Мед" и "Асарел-Медет". Съдържанието му в рудите обаче е прекомерно ниско - 0,120-0,145 грама на тон, коментира ст. н. с. д-р Михаил Стайков. При попътното му извличане в медния концентрат то достига до десетина грама. След металургичната преработка се получава нискокачествено, "катодно" злато, което се изнася предимно в Белгия на ниска цена.
Аватар
pscorpions

Мнениеот Гохо » Вто Юли 28, 2015 9:39 am

В момента в Челопеч най-много вадят... по подземни методи с последващо запълване.
Тези концентрации явно са им малки за всичко което се прави докато се стигне до реалното му извличане...
Един профи-геолог, още действащ говореше за ядки с концентрация над 1200 гр/м3.
Аватар
Гохо

Мнениеот S.A.S » Сря Юли 29, 2015 7:23 am

Джи баи Иван Кисяка бог да го прости ми е разправял за елаците чудеса-но те са за червените момчета които могат да правят бизнес само в бг.на вънка могат само да харчат
Ние в този форум преобразуваме вакума в истински вакум и добиваме глуона плазма!
Аватар
S.A.S

Мнениеот daneto00 » Чет Юли 30, 2015 1:23 pm

За Елаците и аз има какво да кажа
С някой грам да се подпрем килограмите да съберем
Аватар
daneto00

Мнениеот haplio » Съб Авг 01, 2015 9:05 pm

Аватар
haplio

Images: 2

Мнениеот pscorpions » Пет Авг 07, 2015 7:19 am

Кой е Иван Кисяка, какви чудеса. Кажете и ние да ги знаем. Интересно ми е, все пак хобито е в тази сфера.
Аватар
pscorpions

Мнениеот S.A.S » Съб Авг 08, 2015 7:28 pm

Бивш шеф на елаците
Ние в този форум преобразуваме вакума в истински вакум и добиваме глуона плазма!
Аватар
S.A.S

Мнениеот jordanovj » Нед Авг 09, 2015 7:49 am

Във всяко находище е нормално наличието на т.н. ураганни проби. Има специални методики за тяхното осредняване и изглаждане, за да може реално да се оцени средното съдържание на находището. Инвестициите се планират въз основа на запасите на находището и не малко фирми по света са фалирали заради неправилна оценка, включително и ирландската фирма, която разработи находище Челопеч през 90-те. Канадците/или поне представящите се за такива/ купиха от тях находището. Аз съм виждал при проучването много проби от участък Воздол на Челопеч над 100-150 г/т, но средното съдържание е около 3 г/т. Добивът на злато е трудна и рискова работа и са нужни много опит, знания и предпазливост. Още по-пресен пример е и фалитът на "Лорънс-Мартин Зидарово"/ЮАР/ преди по-малко от 10 години.
jordanovj

Мнениеот lazar68 » Нед Авг 09, 2015 9:21 am

С други думи , покрай златото се надуват и доста "балони" и който не си прави добре сметката , понякога "гърми" . Важи както за "канадците" , така и за хобито gfddd .
Аватар
lazar68

Images: 14

Мнениеот КАЯ » Нед Авг 09, 2015 11:55 pm

Е за хобито що да важи. Отиваш удряш няколко бири със скара и копаеш за кеф. не гониш печалба. Може да удариш бирите и да не копаеш , ако са ти дошли в повече и те до мързи.
На някои хора егото им е толкова голямо,че ако паднат от него да нивото на интелекта си ще се пребият.
Аватар
КАЯ

Мнениеот lazar68 » Пон Авг 10, 2015 10:05 pm

КАЯ написа:Е за хобито що да важи. Отиваш удряш няколко бири със скара и копаеш за кеф. не гониш печалба. Може да удариш бирите и да не копаеш , ако са ти дошли в повече и те до мързи.

Коце, 111
удряш няколко бири , ако си наясно , че отиваш да се забавляваш ( както правя аз a1a1a ) , обаче , когато някой прави първите си крачки на дерето, си мечтае , че е уцелил шестица от тотото и си вика: " Що чак сега се сетих ... gfddd " , и си прави планове за голямо забогатяване или поне изход от "път без изход" .
Ще ти дам пример и ще ме разбереш . Имам колега ( певец ) , който не е виждал златинка през живота си и попадайки на един от форумите се зарибява яко :shock:. Без да пита или разпитва , отива и забива една драга за ... доста парички ( имал , дал ) и сега му стои като паметник 56487 , та затова добавих и хобито . Подобни примери , колкото искаш .
Принципът е един и същ - сметка без кръчмар , набутване до шията независимо дали става въпрос за " канадците" или за Гунчо от Левуново . 111
Аватар
lazar68

Images: 14

Мнениеот КАЯ » Вто Авг 11, 2015 12:12 am

Лазаре, те така хората се лъжеха по пирамидите. А иначе умни, интелигентни, ма явно им харесва да ги лъжат. Обяснявах на един приятел принципа на пирамидите ,беше луднал по голямата печалба, която обещаваха. Колкото и доводи да му давах, той си знае своето влагаш толкова взимаш много по толкова - хората от компанията го казват.
Та така и с нашето хоби.
Аватар
КАЯ

Мнениеот DOXATA » Вто Авг 11, 2015 7:57 am

Като тръгнеш с голямата кошница,обикновено така става. :yep:
За това скара,бира и почивка,па си питай дедовия и ако излезе нещо,добре дошло.
111
Това което можеш сам да си вземеш,никой друг няма да ти го даде !!!
DOXATA

Мнениеот Гохо » Вто Авг 11, 2015 11:58 am

ОФП-то е незаменимо 974365
и софрите... lllaq 111
па другото 362776
:glddg: :kppp: :jckpt:
Аватар
Гохо

Мнениеот nikmagi » Сря Авг 12, 2015 7:07 pm

lazar68 написа:С други думи , покрай златото се надуват и доста "балони" и който не си прави добре сметката , понякога "гърми" . Важи както за "канадците" , така и за хобито gfddd .

Аз лично през последните две години съм засякъл по форумите трима, които продават съоръженията си за златодобив в края на лятото, защото разбирате ли нямали време за това прекрасно хоби. Като погледна кога са се регистрирали - на пролет. Илюзията бързо приключила.
nikmagi

Назад към Други