Стара Загора

Къде се крие самородното злато

Стара Загора

Мнениеот Миленски » Нед Апр 09, 2017 8:20 pm

Привет на всички, търся човек от региона който може да ми покаже нагледно как стават нещата. Два излета направихме с брата на две различни реки но нито една златинка не видях, само люспи кварц (ако не се лъжа). Може би не сме на правилното място не знам, но ще съм благодарен ако може да направим един съвместен излет с някой, който е по-запознат с нещата от региона :) :yep:
Миленски

Re: Стара Загора

Мнениеот lazar68 » Нед Апр 09, 2017 9:17 pm

Ако не намерите колега от района поне направете някоя снимка на местата, където правите пробите. Ако можем, ще помагаме от разстояние. 111
Аватар
lazar68

Images: 14

Мнениеот Миленски » Пон Апр 10, 2017 10:21 am

Благодаря, другия път ще направя някоя снимка 111
Миленски

Мнениеот ktamen » Пон Апр 10, 2017 9:14 pm

В края на април ще има сбирка в Родопите. Стотина километра от Стара Загора. Не я пропускайте, там със сигурност ще ви покажат как се вадят златинките 362776
Комунистите имат един проблем, винаги им свършват парите, и това са парите на другите....
Маргарет Тачър
Аватар
ktamen

Мнениеот lazar68 » Пон Апр 10, 2017 9:54 pm

ktamen написа:В края на април ще има сбирка в Родопите. Стотина километра от Стара Загора. Не я пропускайте, там със сигурност ще ви покажат как се вадят златинките 362776

Камене, условията в онова дере ( родопското) са много специфични ( то това си важи за всяко дере или река). Най-добре е да намерят колега от техния район, който да им покаже на място къде да търсят и как да го намерят на конкретното място/ места .
Аватар
lazar68

Мнениеот Миленски » Вто Апр 11, 2017 1:01 pm

ktamen написа:В края на април ще има сбирка в Родопите. Стотина километра от Стара Загора. Не я пропускайте, там със сигурност ще ви покажат как се вадят златинките 362776

Къде и гога ще е сбирката, ако имам възможност може да отида :yep:
Миленски

Мнениеот naik » Вто Апр 11, 2017 2:45 pm

Виж тази тема ако не ти е ясно как да стигнеш пиши ще ти обясня. viewtopic.php?f=4&t=927
Изображение
Човек е богат не с това, което е взел,богат е с това което е ДАЛ!
Аватар
naik

Мнениеот Миленски » Нед Апр 16, 2017 10:13 pm

Ето малко снимки на местата от които сме вземали проби-нулеви нямаше златинки, иначе има доста сребристи люспи не знам какви са.

https://s18.postimg.org/gj8fdni8p/IMG_1522.jpg
https://s2.postimg.org/lxcflz9t5/IMG_1524.jpg
https://s3.postimg.org/a9c27i0ur/IMG_1525.jpg
https://s15.postimg.org/3q4i4lhe3/IMG_1526.jpg
https://s2.postimg.org/x6q9mrojt/IMG_1528.jpg
https://s12.postimg.org/z9yl9w2t9/IMG_1529.jpg

И накрая, това съм аз :)
https://s12.postimg.org/kfbd68p6l/IMG_1520.jpg
Миленски

Мнениеот ktamen » Нед Апр 16, 2017 11:51 pm

Сигурен ли си, че рекичката е златоносна?
Направи едно клипче как вземаш проба точно зад големия камък на снимка 1525. Клипчето да започва със загребването с лопатката и да се вижда и самото промиване.
Комунистите имат един проблем, винаги им свършват парите, и това са парите на другите....
Маргарет Тачър
Аватар
ktamen

Мнениеот lazar68 » Пон Апр 17, 2017 11:55 am

Миленски, здравей и Христос Воскресе!
Веднага на прима виста ти казвам, че пробите които се виждат на снимките ми напомнят на моите първи проби :D .
Местата като цяло са уцелени на теория . Пробите са много повърхностни . Сивите люспи са слюди. Дерето от снимки ( което нищо не значи) не е от най-надеждните. Огледайте се дали излизат съпътсващите златото елементи в шлиха - магнетит, кварц, гранат, рутил, оловно сачми и пирони също биха излизали на правилните места за сортиране на тежката фракция,там където на теория би се сортирал и златко, ако изобщо го има в това дере . Потърсете и цепнатини в скалите там, където е стигала буйна вода при порои и снеготопене. Изгребете материала от тях и промийте в легена. От една точка за проба направете поне три промивания - повърхностен слой, 20-30 санта дълбочина, 50-60 санта дълбочина. Ако не попаднете на пукната златинка от трите теста, сменяте мястото. Колеги процедират още по-драстично и направо правят напречна траншея през цялото дере, която може да достигне и метър дълбочина или до подложка, и едва тогава съдят от промития шлих за резултатите. Направете си разходка до Бряговец и там ще се запознаете с колеги, които са на светлинни години от мен и от които ще научите за два дена повече, отколкото сами за две години. Поздрави и не се отчайвайте! Който търси, намира!
ПС- Правете и руслови проби в самото корито на дерето :!:
Аватар
lazar68

Мнениеот Миленски » Сря Апр 19, 2017 2:03 pm

Здравей Лазаре, Воистина Въскресе!
Благодаря за отговора, има ли някакво инфо към колко часа ще има хора на сбирката, в Петък 28.04.2017, да знам кога да тръгна горе-долу. hggggh lllaq
Миленски

Мнениеот nikmagi » Сря Апр 19, 2017 8:12 pm

ktamen написа:Сигурен ли си, че рекичката е златоносна?............

Реката най-вероятно е от Средна гора, а от нея всички реки пускат. Друг е въпросът колко.
Преди две години три пъти ходих на едно дере да правя проби - горно, средно и долно течение. Ами не намерих нито една златинка. На това дере съм копал когато съм бил на около 25 години. Златото което излизаше можеш да го хванеш с два пръста - т. е. не пуска люспи, а песъчинки. Дерето е неузнаваемо. Обрасло и затлачено. Не можах да се ориентирам къде съм работил някога. Ако пак отида на проба, то пробата ще е докато стигна дъното.
nikmagi

Мнениеот nikmagi » Сря Апр 19, 2017 8:17 pm

Миленски написа:Здравей Лазаре, Воистина Въскресе!
Благодаря за отговора, има ли някакво инфо към колко часа ще има хора на сбирката, в Петък 28.04.2017, да знам кога да тръгна горе-долу. hggggh lllaq

Вземи една туба с ракия и в петък в 6.30 сутринта да си тръгнал. a1a1a
nikmagi

Мнениеот r.petkov » Съб Апр 22, 2017 2:47 pm

Ако тури тубата с ракия доста народ ще го изпревари и ще чака там на "първи коловоз".
Аватар
r.petkov

Мнениеот Миленски » Съб Апр 22, 2017 7:53 pm

Направо да взема бъчвата, какво ще се занимавам с туби... 999721 999721 999721
Миленски

Мнениеот r.petkov » Нед Апр 23, 2017 2:11 pm

Ако дотъркаляш бъчвата , направо ще си стоиме там до зимата.
Аватар
r.petkov

Мнениеот Миленски » Пет Юни 09, 2017 9:10 pm

lazar68 написа:Миленски, здравей и Христос Воскресе!
Веднага на прима виста ти казвам, че пробите които се виждат на снимките ми напомнят на моите първи проби :D .
Местата като цяло са уцелени на теория . Пробите са много повърхностни . Сивите люспи са слюди. Дерето от снимки ( което нищо не значи) не е от най-надеждните. Огледайте се дали излизат съпътсващите златото елементи в шлиха - магнетит, кварц, гранат, рутил, оловно сачми и пирони също биха излизали на правилните места за сортиране на тежката фракция,там където на теория би се сортирал и златко, ако изобщо го има в това дере . Потърсете и цепнатини в скалите там, където е стигала буйна вода при порои и снеготопене. Изгребете материала от тях и промийте в легена. От една точка за проба направете поне три промивания - повърхностен слой, 20-30 санта дълбочина, 50-60 санта дълбочина. Ако не попаднете на пукната златинка от трите теста, сменяте мястото. Колеги процедират още по-драстично и направо правят напречна траншея през цялото дере, която може да достигне и метър дълбочина или до подложка, и едва тогава съдят от промития шлих за резултатите. Направете си разходка до Бряговец и там ще се запознаете с колеги, които са на светлинни години от мен и от които ще научите за два дена повече, отколкото сами за две години. Поздрави и не се отчайвайте! Който търси, намира!
ПС- Правете и руслови проби в самото корито на дерето :!:

Здрасти колега :) Наистина, беше ми много полезно ходенето на събора, вече нямам излизане без поне една златинка, което за мен си е постижение 111 ;) Благодаря и на колегите които ми показаха нагледно как стават нещата ;) 111
Миленски

Мнениеот lazar68 » Нед Юни 11, 2017 9:34 am

Миленски, радвам се, че благодарение на колегите вече се справяш сам :yep: !
Това е най-бързия и ефективен начин за учене и гарантира успех винаги.
Само от любопитство - открихте ли златце на дерето от снимките?
Успехи по деретата!
ПС. Когато напреднете достатъчно, не забравяйте да помагате на други прохождащи колеги!
Затова сме общност!
Аватар
lazar68

Мнениеот Миленски » Пет Юни 23, 2017 3:20 pm

Да излезна някоя друга златинка в естествен капан- камък. Ще помагам разбира се :)
Миленски

Назад към Къде да търсим златото