За хора, които имат желание да се научат

Какви легени има и как да боравим с тях

Re: За хора, които имат желание да се научат

Мнениеот Kuzmich » Сря Яну 17, 2018 4:59 am

Това е вторият излет с детето
Тествам се да кача снимка
250
Kuzmich

Images: 30

Мнениеот lazar68 » Сря Яну 17, 2018 8:58 am

Кузмич, при нас едва ли някой ще ти даде оценка за улеите и съоръженията на други колеги, защото си ги правим сами.
Разгледах конкретния улей на снимки, обаче оценка на съоръжение или златарско пособие се дава само при работа на дерето. Пиша го за не знам кой път...
Има няколко етапа в усвояването на златотърсенето . Първо се работи само с леген и се правят първите стъпки в търсенето на характерни места на отлагане. В зависимост от свободното време и възможности този период продължава месеци, а самото познание за това къде на конкретното дере, което виждаш за първи път може да има злато се усвоява ЦЯЛ живот. Едва след като се почустваш сигурен в работата с леген се преминава на етап улей. Той се явява най-простия вариант на етап - добиване на златко. Има колеги, които си остават на улей/корито през целия си златарски "стаж". Този етап си е едно чудесно хоби на чист въздух с елементи на гимнастика и ако знаеш какво правиш и къде да го търсиш, можеш да останеш доволен от резултатите. Мобилен си, бърз си в проби и разставяне на катуна. Можеш по всяко време да се придвижваш по големи отсечки на деретата. Ако решиш да преминаваш на следващ етап и след като си поработил около годинка само с улей и леген - купуваш компактна драга като първо полулюбителско съоръжение за добив. Първо е комбо-драгичката с малък инжектор цол, цол и половина. И тук свършват любителските етапи! За полупрофесионален и професионален добив си има други нормативи, закони и стъпки, както и сериозни съоръжения и съответно много по-големи вложения, а моите познания си остават в областта на хобито. Не бързайте да прескачате етапи в началото. Не печелите НИЩО! 111
ПС - Чудесни първи златинки!
Аватар
lazar68

Images: 14

Мнениеот bornoec » Сря Яну 17, 2018 9:41 am

А съм си мислил за комбиниране на първи и втори етап при средноголемите дерета. Опробване на предполагаем перспективен участък с леген и улей. Просто си класифицираме една голяма кофа през ситото и си я прекарваме през улея, финалното минава през легена и добиваме представа има ли няма ли от една доста по-голяма проба, като се елиминира варианта да сме опробвали стерил с много малко де :) След това се минава на следващата предполагаема гореща точка и те така...
Аватар
bornoec

Мнениеот lazar68 » Сря Яну 17, 2018 9:52 am

Борноец, виждал съм колеги, които си правят пробите точно така. Явно работи като метод за опробване. Писаното от мен в горния пост касае колегите, които не са стъпвали на дере или сега са започнали. Първо трябва да знаеш как работи улея и как да го настроиш правилно и тогава да го използваш. Виждал съм и случай при който начинаещ колега потопи целия улей под нивото на водата и реши, че така се прави. Просто не знаеше и не беше пипал улей преди това. Никой не се ражда научен.
Аватар
lazar68

Images: 14

Мнениеот Kuzmich » Сря Яну 17, 2018 2:49 pm

Мерси за съветите за хоби парите никога не са от значение мъчиш от ляво и от дясно и пак постигаш твоето но трябва да те грабне още не ме е грабнало но ако го направи и драга ще взема
Kuzmich

Мнениеот S.A.S » Сря Яну 17, 2018 8:04 pm

Kuzmich написа:Мерси за съветите за хоби парите никога не са от значение мъчиш от ляво и от дясно и пак постигаш твоето но трябва да те грабне още не ме е грабнало но ако го направи и драга ще взема

Здр.от кои раион на софето си?и колко бързо може да реагираш на повикване да пометаш с лопатата.
Ние в този форум преобразуваме вакума в истински вакум и добиваме глуона плазма!
Аватар
S.A.S

Мнениеот Kuzmich » Сря Яну 17, 2018 9:29 pm

Редута по принцип в неделя почивам но ако се разберем предишният ден на другият от 12ч натам мога но до петък няма да мога утре подготвям разни процедури че снощи почина дядо ми и в петък е погребението
Kuzmich

Мнениеот S.A.S » Сря Яну 17, 2018 9:59 pm

Ще се чуваме
Ние в този форум преобразуваме вакума в истински вакум и добиваме глуона плазма!
Аватар
S.A.S

Мнениеот doctorZizi » Сря Яну 17, 2018 11:40 pm

Я пратете по един тлф на лс, аз съм в Левски, колкото повече, толкова повече :yep:
doctorZizi

Мнениеот S.A.S » Пет Яну 19, 2018 6:54 pm

Здр.пичове.за ходене по деррета в момента ми е трудно..ако исюкате може да се видиме на изваден материал на които да си направите тестове на легени и улеи :yep:
Аватар
S.A.S

Мнениеот Kuzmich » Пет Яну 19, 2018 10:36 pm

А който си няма
Kuzmich

Мнениеот S.A.S » Пет Яну 19, 2018 10:41 pm

Направи си сам.ако не ти се занимава пиши във форума ще ти направи некои.
Аватар
S.A.S

Мнениеот S.A.S » Пет Яну 19, 2018 11:44 pm

Kuzmich написа:А който си няма

Напиши номер
Аватар
S.A.S

Мнениеот Kuzmich » Пет Яну 19, 2018 11:52 pm

S.A.S написа:Направи си сам.ако не ти се занимава пиши във форума ще ти направи некои.

За матерял ставаше на въпрос не смятам че някой друк ще копа вместо мене
Във вторник мисля да съчетаят риболов + копаене
За кога мислиш да се съберем за промиване ?
В неделя ако не съм за риба и не ми е много студено ще сефтосам лопатата за втори път
Kuzmich

Мнениеот S.A.S » Съб Яну 20, 2018 8:37 am

Бреи мерака е голема работа :yep: по искара имам изваден некои др. кубикта да видиме кога ще има време за тестове.прати ми тел на лични
Аватар
S.A.S

Мнениеот jokko1 » Съб Яну 20, 2018 4:20 pm

Абе Стайко що не ме светнеш къде са тия накопаните кубици да мина да ги преслушам дали има нещо в тях.
Напъни се. Помисли малко!!!
Аватар
jokko1

Images: 3

Мнениеот S.A.S » Съб Яну 20, 2018 6:57 pm

Илиански знае каде .но са у двора a1a1a
Аватар
S.A.S

Мнениеот jokko1 » Съб Яну 20, 2018 7:38 pm

Пак стъпих на криво.Като не върви не върви.
Аватар
jokko1

Мнениеот S.A.S » Нед Яну 21, 2018 11:28 am

Джокич нищо същественно.за празник на акъла и скара става
Аватар
S.A.S

Мнениеот daneto00 » Вто Яну 23, 2018 6:25 am

bornoec написа:А съм си мислил за комбиниране на първи и втори етап при средноголемите дерета. Опробване на предполагаем перспективен участък с леген и улей. Просто си класифицираме една голяма кофа през ситото и си я прекарваме през улея, финалното минава през легена и добиваме представа има ли няма ли от една доста по-голяма проба, като се елиминира варианта да сме опробвали стерил с много малко де :) След това се минава на следващата предполагаема гореща точка и те така...

И аз работя така мисля,че е по бързо и ефикасно вместо да клечиш с легена.
С някой грам да се подпрем килограмите да съберем
Аватар
daneto00

Мнениеот Kuzmich » Чет Яну 25, 2018 5:38 pm

daneto00 написа:
bornoec написа:А съм си мислил за комбиниране на първи и втори етап при средноголемите дерета. Опробване на предполагаем перспективен участък с леген и улей. Просто си класифицираме една голяма кофа през ситото и си я прекарваме през улея, финалното минава през легена и добиваме представа има ли няма ли от една доста по-голяма проба, като се елиминира варианта да сме опробвали стерил с много малко де :) След това се минава на следващата предполагаема гореща точка и те така...

И аз работя така мисля,че е по бързо и ефикасно вместо да клечиш с легена.

Това ми беше идеята още след първото излизане значи добре се ориентирам

Но за пробата разбрах че има златинки още в началото на гуменото оребрение да си призная на гумата беше 90% от златото не че с лигена съм добър но от мин.мъх имаше много малко 2-3прашинки на фона от тридесетина
Kuzmich

Мнениеот jokko1 » Чет Яну 25, 2018 7:32 pm

Като знам на Сашо големия че лиген му играеше една ръчна количка се чудим какъв трябва да е улея та някой да го бие в количеството промит материал.
Лично според мен лигена си е за проби а коритото за някакъв добив на място и при условия които не позволяват работа с драга.
Успех.
Аватар
jokko1

Мнениеот Kuzmich » Чет Яну 25, 2018 8:55 pm

Моето не е лигена за бебе :D а лигена за промиване
Kuzmich

Мнениеот jokko1 » Пет Яну 26, 2018 1:52 pm

Най вероятно( не можеш и да си представиш за какво става дума.Няма грешка.Този пич за когото съм написал ползва тунингована ръчна количка точно по същият начин както ти ползваш лиген за промиване на злато да кажем Гарет.Невероятно но е факт.
Някъде из видео клиповете на форума мисля че го има.
Аватар
jokko1

Мнениеот Kuzmich » Пет Яну 26, 2018 5:39 pm

Ок ще се поровя че ми стана интересно
Kuzmich

ПредишнаСледваща

Назад към Първи стъпки в промиването на самородно злато - работа с лeген